Vlastní myčka do kuchyně ikea

45
6.5.16 11:46

Vlastní myčka do kuchyně ikea

Plánujeme kuchyň IKEA, ale chtěli bychom vlastní myčku. V ikee mají myčky, na jejich dveřích klouže ta přední deska kuchyně. Prý se tomu říká plovoucí panty a ta myčka musí mít zepředu místo dírek takové drážky, do nichž se vloží ten plovoucí pant a přidělá k desce, kterou ovíráte myčku. Při otevření se dveře myčky sunou dolu o pár cm a naopak. Pokud to ta myčka nemá, tak se prý nedá použít dekor desky kuchyně z jednoho materiálu. Myslel jsem, že se prostě deska přišroubuje na přední dvířka myčky a je to, ale prý ten spodek pak při otvírání zasahuje do myčky a nedá se to otevřít. Máte s tím někdo zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10426
6.5.16 12:44

@Judit1 a to ti řekli v Ikee, ne :roll: mám kuchyň z Ikey (rok, pochybuju, že by od té doby nějak změnili výrobní postupy) a myčku Bosch. Musíš koupit myčku, která se používá jako vestavěná a normálně to na to namontuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
6.5.16 12:51

A když otevřeš dokořán není problém dole se soklem, do kterého to zasahuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10426
6.5.16 12:54

No upřímně - je to systém na prd :? když ji otevíráš, tak po těch dveřích jede ten dekl a když je uplně otevřená, tak ten pohledový dekl je tak o 10-15cm delší, než dveře myčky, takže když jí plním, stojím u ní z boku, protože ze předu už jsem díky deklu faaaakt dost daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
6.5.16 12:57

To je ono aby ten dekl klouzal, nesmí být připevněn napevno, a musí dole být připoevněny do boků vedlejších skříní, je to tak? Takže součástí myčky byl ten klouzavej mechanizmus?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10211
6.5.16 13:02

Mám mycku v kuchyni Ikea (ale teda je to ten starsi typ kuchyne, tehdy jeste zadne klouzave panty nebyly). Normalni vestavna mycka a panel se prisroubuje primo na dvirka. Nic nikam nezasahuje, otvira se normalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10426
6.5.16 13:04

@Judit1 hele uplně nevím, jak jsme to sestavovali, dělali jsme to před rokem, ale teď to manžel nějak seřizoval a viděla jsem to oddeklovaný. Na myčce jsou přidělané ty ližiny, ve kterých klouže ten dekl, rozhodně ne nikde do boků vedlejších skříní. Takže logicky když se ta myčka otevře, tak ten dekl musí být delší, než dveře myčky, protože dekl se klopí o kus dál, než je rameno dveří té myčky. Ale jestli ten mechanismus byl součástí myčky, nebo deklu, to už si nepomatuju :nevim:

Příspěvek upraven 06.05.16 v 13:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20126
6.5.16 13:04

@Judit1 Jestli to treba nema ten novy typ kuchyne jinak, protoze u stareho nic nejezdilo a problem to nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10426
6.5.16 13:05

@Cuddy segra má kuchyň o pár let starší a ten mechanismus je skutečně jiný, než máme my.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
6.5.16 13:10

Dnes je kuchyn metod, pokud dvere klouzou, musi byt nejak zboku pridelane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
6.5.16 13:25

Mám pocit, že ve skupině „Ikea inspirace“ na Facebooku o tom bylo psáno a snad že se ty panty dají dokoupit i k jiným myčkám?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat