Vleklá rýma a kašel

11429
28.3.17 00:01

Vleklá rýma a kašel

Ahoj, moje dcerka necelé 3 roky má už dlouho rýmu s kašlem. Přeléčila jsem to cca před 3 týdny ACC, kašel ustal, ale ne úplně, sem tam si odkašlala. Po 14 dnech jsem nasadila zas ACC na čtyři dny. Vypadalo to, že kašel ustal, hustá rýma začala odtékat a též se zlepšila. Nicméně po vysazení do dvou dnů je pokašlávání zpět. Pro změnu suchý kašel. Zítra jdu k doktorce, mám už strach. Rýma je hustší, čirá, kašel sem tam, žádné záchvaty. V noci spí klidně. Co by to mohlo být? Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4986
28.3.17 00:15

@Genovesa suchý vzduch v bytě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 00:27
@Genovesa píše:
Ahoj, moje dcerka necelé 3 roky má už dlouho rýmu s kašlem. Přeléčila jsem to cca před 3 týdny ACC, kašel ustal, ale ne úplně, sem tam si odkašlala. Po 14 dnech jsem nasadila zas ACC na čtyři dny. Vypadalo to, že kašel ustal, hustá rýma začala odtékat a též se zlepšila. Nicméně po vysazení do dvou dnů je pokašlávání zpět. Pro změnu suchý kašel. Zítra jdu k doktorce, mám už strach. Rýma je hustší, čirá, kašel sem tam, žádné záchvaty. V noci spí klidně. Co by to mohlo být? Dík.

Může to být nepřeléčený zánět průdušek (bez antibiotik), na rýmu pokud se změní do žluta či zelena též atb kapky. Hlavně musí hodně pít, bez toho se nevyléčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11429
28.3.17 07:10

@Anturie to si nemyslím. Suším doma prádlo. @Borůvka1990 I když kašle jen sem tam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5633
28.3.17 07:20

Bojujeme s kašlem a rýmou v různých silách a intervalech od listopadu…u doktorky jsme byli přes zimu 3×, z toho jendou ucho a naposledy včera, má zánět spojivek. Nejsem zastánce, s každým prdem k doktorce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11429
28.3.17 07:59

@kve-tinka ja taky ne, ale stejně tam musím pro vermox. Nehodlam čekat, až se starší roupi rozjedou. :zed: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 10:06
@Genovesa píše:
@Anturie to si nemyslím. Suším doma prádlo. @Borůvka1990 I když kašle jen sem tam?

Pokud předtím kašlala hodně, tak teď už může jen tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
28.3.17 15:03
@Genovesa píše:
@Anturie to si nemyslím. Suším doma prádlo. @Borůvka1990 I když kašle jen sem tam?

Máš opravdu pocit, že to stačí? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 15:47
@Anturie píše:
Máš opravdu pocit, že to stačí? :think:

To potvrdí či vyvrátí lékař. U nás to bylo takhle; syn kašel (ošklivý) a rýmu, dle mudr nachlazení. Po týdnu nekašlal, objevila se teplota, dle mudr bronchitida. Ale už nekašlal :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
28.3.17 16:02
@Borůvka1990 píše:
To potvrdí či vyvrátí lékař. U nás to bylo takhle; syn kašel (ošklivý) a rýmu, dle mudr nachlazení. Po týdnu nekašlal, objevila se teplota, dle mudr bronchitida. Ale už nekašlal :nevim:

Lékař ti nemůže nic potvrdit :( a co by jako měl potvrdit? :think:, jakou má syn diagnózu mi nepřísluší posuzovat…

Já jen reaguji na @Genovesa, která má pocit, že při sušení prádla v bytě má dítě dostatečně vlhký vzduch…to je celé a dál se v tom babrat nemíním. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 16:07
@Anturie píše:
Lékař ti nemůže nic potvrdit :( a co by jako měl potvrdit? :think:, jakou má syn diagnózu mi nepřísluší posuzovat…Já jen reaguji na @Genovesa, která má pocit, že při sušení prádla v bytě má dítě dostatečně vlhký vzduch…to je celé a dál se v tom babrat nemíním. :,(

Lékař potvrdí či vyvrátí případný problém na průduškách.
Ostatní je zřejmě nedorozumění :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
28.3.17 16:10
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11429
28.3.17 22:54

Holky děkuju, byla jsem u doktorky, poslech má čistý. Ale přes den začala kašlat víc, takže asi zas lapla někde něco novýho. Ch jo. Teplotu nemá. Pokašlávala po usnutí taky, co má přes pelest mokrý ručník, nekašle. Děkuju ván oběma. @Anturie @Borůvka1990

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.3.17 23:09
@Genovesa píše:
Holky děkuju, byla jsem u doktorky, poslech má čistý. Ale přes den začala kašlat víc, takže asi zas lapla někde něco novýho. Ch jo. Teplotu nemá. Pokašlávala po usnutí taky, co má přes pelest mokrý ručník, nekašle. Děkuju ván oběma. @Anturie @Borůvka1990

Tak ať se z toho brzy dostane! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12169
11.2.19 13:00

Tak se jdu poradit, protože jistě někdo bude mít zkušenosti:
Už jsem tu psala o poměrně zvýšené nemocnosti od září, která se týká hlavně osmiletého syna. Od září lze říci, že co 14 dní až tři neděle dostane rýmu a kašel, která se mu vždycky táhne hrozně dlouho - ráno kašle, občas smrká, občas má zvýšenou teplotu. Nyní jsme třetí týden doma, byla jsem u dr., který nás poslal na rtg a skutečně má chycené vedlejší nosní dutiny, což prý klidně mohl mít dlouhodobě, a proto se všechny virózy takto táhly.

Dr. dělal ještě výtěry, chce syna přeléčit cílenými atb, což je pochopitelné. Evidentně se z toho bez atb nevyhrabe. Ale k dotazu: Jak případně předejít tomu, aby se to opakovalo?

Plánuji koupit inhalátor, ale nevím, jestli je možné ho při zánětu dutin používat.

Doplňky stravy? Asi preventan? Případně nějaké vitamíny, co rybí olej? Prý vitamín d a a přispívá k normální funkci imunitního systému (dnes jsem četla v čekárně).

A teď tedy chladím převařenou vodu v rhino konvičce, tak snad bude syn schopen si nos allespoň jednou denně vypláchnot..

Nějaké další typy? Jsem vcelku otrávená, neboť jsem v lednu nastoupila so práce a moc jsem se tam tedy neohřála (ale to je samozřejmě můj problém).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama