VOŠ-individuál (pedagogika)

Anonymní
11.6.21 16:37

VOŠ-individuál (pedagogika)

Dobrý den,
od září bych chtěla nastoupit do školní družiny jako vychotelka, ale budu zároveň studentkou na VOŠ pedagogické v KM. Nemá prosím někdo zkušenosti s individuálem na VOŠ, jestli to jde skloubit, popřípadě více info prosím, budu moc vděčná. Práci už potřebuji skrz finance.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12622
11.6.21 17:39

A budeš studovat kombinované, viď?
Jake dny škola dela přednášky pro kombinované studenty?
Neslo by se domluvit v práci na volnu? Třeba to ani nebude nutné.
Záleží VOŠka od VOŠky, někde to fakt neradi vidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34545
11.6.21 18:15
@Anonymní píše:
Dobrý den,
od září bych chtěla nastoupit do školní družiny jako vychotelka, ale budu zároveň studentkou na VOŠ pedagogické v KM. Nemá prosím někdo zkušenosti s individuálem na VOŠ, jestli to jde skloubit, popřípadě více info prosím, budu moc vděčná. Práci už potřebuji skrz finance.

V Kroměříži na VOŠ to mají tak, že se 4 dny chodí do školy a pátek je volný. Máme to v dojezdové vzdálenosti, znám tam více lidí. Individuál prý jen těhotenství, mateřství, sport nebo zdravotní důvody. Ne nástup do práce na větší úvazek. VOŠ ve většině případů má jen denní formy studia.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29209
11.6.21 18:21
@Pears206 píše:
V Kroměříži na VOŠ to mají tak, že se 4 dny chodí do školy a pátek je volný. Máme to v dojezdové vzdálenosti, znám tam více lidí. Individuál prý jen těhotenství, mateřství, sport nebo zdravotní důvody. Ne nástup do práce na větší úvazek. VOŠ ve většině případů má jen denní formy studia.

jak kde, dcera chodila na zdravotnickou VOŠ a měli v podstatě všechny obory jak denní, tak kombinované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53770
11.6.21 18:26

Byla chyba, že se dala přihláška na denní studium.
Zkus to pořešit, jestli škola bude tolerovat. Nebo bych urgentně i za cenu dojíždění hledala jinou školu, aby byla dosažena kvalifikace.
Nebo vydrž a půjdeš do práce později. Denní a práci nedáš ani ve stejném městě.
U nás druhý rok třeba není ranní družina vůbec. Ale vem si, že můžeš trefit na školu, kde bude ranní a budete si i tak střídat služby. Já jedu od 7:30 denně, že mám kombinaci úvazku. Kolegyně pouze vychovatelky nastupují na 10h. do práce. Pokud nemají také hlášené nějaké suplování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 18:27
@g.sandova píše:
A budeš studovat kombinované, viď?
Jake dny škola dela přednášky pro kombinované studenty?
Neslo by se domluvit v práci na volnu? Třeba to ani nebude nutné.
Záleží VOŠka od VOŠky, někde to fakt neradi vidí.

Studuji právě denní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.6.21 18:30
@Pears206 píše:

My máme tedy školu každý den. Ale myslela jsem si, že jelikož již potřebuji nějaký příjem i skrz to, jaká byla teď situace a již dlouhou dobu žiji sama, narozdíl od spolužaček, které jsou i výrazně mladší, že by tu práci povolit měli. Přece jen, na školu se vykašlat nechci, ale situace je jaká je a nemám moc na výběr. No ale moc jste mě nepotěšily.. :,(

• Citovat
  • Nahlásit
34545
11.6.21 18:32
@Anonymní píše:
Studuji právě denní.
@vokishka píše:
jak kde, dcera chodila na zdravotnickou VOŠ a měli v podstatě všechny obory jak denní, tak kombinované.

Konkrétně v Kroměříži dálkové obory nemají, lze ověřit na jejich webu.

A VOŠ v pedagogických vědách dálková se hledá obtížné. Taky jsem to hledala před cca pěti lety jako jednu z možností, rozhodovala jsem se kam po pomaturitním studiu na celozivotku, skoro vše v oborech, co jsem chtěla, bylo denní. Už mám bakaláře.

Konkrétně v Kroměříži je to jak píšu, 4 dny škola, pátek volný na praxe. A studenti praxi mají, i placené buď na dohody nebo různé malinké úvazky, protože v nedaleké Olomouci, na univerzitě Palackého, je studijní den kombi studia v pátek. Takže do školských zařízení hledají studenty VOŠ jako náhrady za své zaměstnance, kteří potřebují volné pátky k vůli studiu.

Zdravotnictví je úplně jiný obor a systém studia.

Příspěvek upraven 11.06.21 v 18:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34545
11.6.21 18:36
@Anonymní píše:
My máme tedy školu každý den. Ale myslela jsem si, že jelikož již potřebuji nějaký příjem i skrz to, jaká byla teď situace a již dlouhou dobu žiji sama, narozdíl od spolužaček, které jsou i výrazně mladší, že by tu práci povolit měli. Přece jen, na školu se vykašlat nechci, ale situace je jaká je a nemám moc na výběr. No ale moc jste mě nepotěšily.. :,(

Obory jsou koncipované denní formou, alternativa není. Studovaly tam i holky z mého sociálního okolí a rodiny. Není to dávno.
Nemají tam skripta nebo jen minimum. Většinu informací si student musí sám zapsat na přednáškách. Studium je koncipované spíš jako střední škola.

Sama jsem tam absolvovala kvalifikační kurzy. My jsme opory měli, ale říkali, že VOŠ je nemá. Zkus se obrátit na ředitelku školy. Z důvodu nepříznivé sociální situace bla bla… Ale jestli vyhoví, těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12622
11.6.21 18:49
@Anonymní píše:
Studuji právě denní.

Zkus se domluvit na individuálním, popřípadě zda by te dali do kombinovaného?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34545
11.6.21 18:51
@g.sandova píše:
Zkus se domluvit na individuálním, popřípadě zda by te dali do kombinovaného?

VOŠ v Kroměříži má pouze denní obory.

Dále mají studium kvalifikačních požadavků(asistent, vychovatel) a doplňující studium pro pedagogické pracovníky(jen pro učitele, třeba angličtina nebo němčina).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12622
11.6.21 18:51

@Pears206 VOŠ Evropská v Praze má. Taky u nás jde fakt všechno kombinované.
To se divím, že to není všude, ani by mě to nenapadlo.

Tak jedině individual

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat