VOŠ a práce v MŠ či družině

8
10.6.21 12:10

VOŠ a práce v MŠ či družině

Zdravím, spíše asi děvčata. :D
Mám otázku ohledně práce v MŠ či školní družině. Studuji nyní 1. rokem na VOŠ pedagogické - předškolní a mim. pedagogika a vadí mi, že na škole není možnost dálkového studia. Jde to myslím pouze v případě, že jste těhotná či pracujete v oboru. A tím se dostávám k otázce. Mám za sebou maturitu na gymplu, 2 roky na vysoké škole (nedokončeno skrz zdravotní stránku), trenérskou licenci. Jelikož je mi už 23 a delší dobu již žiji sama s přítelem, potřebovala bych už do práce. Ne že by to bylo nutné kvůli financím, spíše už toho studia prezenčně mám až až a potřebuji něco začít dělat, snad mě chápete. :lol: No ale nevím co teď, chtěla bych buď do MŠ nebo družiny, ale otázkou je, zda by mě někdo mohl vzít, i když budu teprve studentkou 2. ročníku. Máte s tím prosím vás některá zkušenost? Mám pocit, že jsem někde slyšela, že pokud studujete, mohou vás vzít pod podmínkou, že tu školu doděláváte při studiu, ale teď jsem někde četla, že je velmi malá pravděpodobnost, že to vyjde. Ale já už bych fakt potřebovala začít normálně fungovat a jsem úplně bezradná. Ještě možná otázka, pokud jste byly některá také na VOŠ, měly jste dálkové popřípadě za jakých podmínek?
Předem všem děkuji za odpověď. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2179
10.6.21 12:19

Ano, mohou tě vzít, když studujes, bere se to, jakoze to vzdělání mas. Mě takhle vzali na místo učitele prvního stupně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7534
10.6.21 12:19

Určitě můžeš nastoupit do práce do MŠ a nebo družiny. Podmínkou pro přijetí do zaměstnání je minimálně být přijatá ke studium, což ty jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
10.6.21 12:58

Já jsem taky pracovala v MŠ a zároveň studovala, ale dálkovou formou a ne na VOŠ. A každá škola to má nastavené jinak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.6.21 13:02
@zuzanka003 píše:
Určitě můžeš nastoupit do práce do MŠ a nebo družiny. Podmínkou pro přijetí do zaměstnání je minimálně být přijatá ke studium, což ty jsi.

Super, já se právě tohle nemohla nikde dočíst. Tak doufám, že to tedy vyjde. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.6.21 13:04

A holky co jste tedy šly pracovat v průběhu studia, tak když bylo třeba to přijímací řízení, normálně jste se tam přihlásily i když jste vzdělání neměly dokončené nebo jste si to s tou nějak MŠ vykomunikovaly a musely se s někým z vedení třeba znát, aby vás vzaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
628
10.6.21 13:07

@Debii7 já jsem začala pracovat v MŠ ještě předtím než jsem vůbec začala studovat. Ale měla jsem podmínku od paní ředitelky že si musím školu udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2179
10.6.21 13:15

@Debii7 já jsem měla pohovor někdy v dubnu, nástup do práce měl být v září. Tak jsem se musela honem přihlásit na školu a udělat přijímacky :lol:

A v tom září jsem začala pracovat i studovat současně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
10.6.21 20:13
@Jdani píše:
@Debii7 já jsem začala pracovat v MŠ ještě předtím než jsem vůbec začala studovat. Ale měla jsem podmínku od paní ředitelky že si musím školu udělat.

A ono je to nějak ustanoveno v zákonu o ped. pr., že mohu vykonávat činnost, pokud studuji daný obor? Právě to nemohu dohledat a chci si být jistá, než někam půjdu, že to je dle zákona v pořádku. :D pokud někdo víte a pohybujete se v tom, tak prosím o info :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48020
10.6.21 20:51
@Debii7 píše:
A ono je to nějak ustanoveno v zákonu o ped. pr., že mohu vykonávat činnost, pokud studuji daný obor? Právě to nemohu dohledat a chci si být jistá, než někam půjdu, že to je dle zákona v pořádku. :D pokud někdo víte a pohybujete se v tom, tak prosím o info :srdce:

je to tak, jak ti tady pisou vyse

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53813
10.6.21 21:34

Mám hodně známých, které teprve studují a dávno jsou uč. ve školce nebo vych. v družině.
Sama jsem začala práci a kurzem AP. To bylo souběžně v prváku VŠ. AP dělám celou dobu během studií. Takhle je větší šance, že se chytíš a o volném místě se dozvíš.
U nás si běžně drží vychovatelky jedno místo od maturity po důchod. Takže jsem si chvilku na vlastní družinu počkala. Úvazek se mi slepoval jinak. A mi se otevřelo nové oddělení družiny, jakmile jsem měla hotového bakaláře. Mám učitelství pro SŠ. Ale jsem kvalifikovaná i pro družinu. Dvě známé letos maturují v předškolní a mimoškolní ped. Jedna druhý rok učí ve školce a jedna tam je AP. Od září rovnou přechází na uč. pozici, že jiná jde do důchodu. Bylo jí vedením doporučeno, ať si dodělá maturitu v oboru, že má místo jisté. Dítě nám přechází letos do školy. Takže by o asistenci přišla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat