Dítě, školka a žádná práce

Anonymní
9.6.21 10:33

Dítě, školka a žádná práce

Zdravím, v dubnu malá měla 3 roky, v květnu mi přišel poslední rodičák. Do školky mi malou vezmou až v září, přítel chodí do práce na 12nactky a třeba je 2 dny doma 3 dny v práci a tak dokola. Chtěla jsem si najít brigádu ale s dítětem ze kterým jsem doma si těžko najdu.
Hlídání od rodičů je marné, všichni chodí do práce. Nevím jestli si mám třeba zajít na pracák nebo co mám vůbec dělat :zed:
Měla bych třeba nárok na nějaké dávky či podobně? Děkuji moc za každou odpověď ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
850
9.6.21 10:34

Zajdi na pracák už jen kvůli placení sociálního a zdravotního a pomalu si hledej práci s nástupem v září

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
9.6.21 10:45

Zaregistruj se na úřad práce. Máš nárok na platbu zdravotního pojištění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20778
9.6.21 10:46

Proč sis nenastavila rodičák až do října? 8o Teď budeš muset na pracák, pokud nemáš nárok na podporu, tak s nějakýma dávkama nejspíš nepočítej, ale aspoň za tebe zaplatí zdravotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
9.6.21 10:50

@Janli Tak ono z finančního hlediska je úplně fuk, zda by si nastavila rodičák až do října nebo zda se teď přihlásí na ZP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
9.6.21 10:51

Tak pokud je partner 2 dny v týdnu doma, tak nějak nechápu proč by měl být problém najít si brigádu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20778
9.6.21 10:52
@j.a.n.i1 píše:
@Janli Tak ono z finančního hlediska je úplně fuk, zda by si nastavila rodičák až do října nebo zda se teď přihlásí na ZP.

Pokud nemá nárok na podporu, tak ne. Navíc by so mohla najít brigádu aspoň na dny, kdy je s dítětem doma otec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
9.6.21 10:58

Nechápu, proč sis to neroztahala až do toho září? to, že dítě nepůjde do školky v dubnu jsi musela vědět už dávno :nevim: Předpokládám, že tedy nejsi zaměstanec. Na pracák se přihlaš jen v případě, že jsi schopna vykonávat pracovní činnost, pokud ne (péče o dítě), nahlaš se na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě. Stát ti pak bude platit zdravotní. Bacha, už tam máš možná dluh za květen, pokud poslední RP přišel za duben.

Příspěvek upraven 09.06.21 v 10:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
9.6.21 10:58
@Janli píše:
Pokud nemá nárok na podporu, tak ne. Navíc by so mohla najít brigádu aspoň na dny, kdy je s dítětem doma otec.

To může i tak, žádný rozdíl v tom není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
9.6.21 11:05
@Anonymní píše:
Zdravím, v dubnu malá měla 3 roky, v květnu mi přišel poslední rodičák. Do školky mi malou vezmou až v září, přítel chodí do práce na 12nactky a třeba je 2 dny doma 3 dny v práci a tak dokola. Chtěla jsem si najít brigádu ale s dítětem ze kterým jsem doma si těžko najdu.
Hlídání od rodičů je marné, všichni chodí do práce. Nevím jestli si mám třeba zajít na pracák nebo co mám vůbec dělat :zed:
Měla bych třeba nárok na nějaké dávky či podobně? Děkuji moc za každou odpověď ;)

Tak na ty dva dny si něco najdi. Taky chodím, většinou víkendy, či odpoledne když má mladý ranní. Navíc teď brigádníky hledají skoro všude co se otevřely restaurace atd. :-))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17106
9.6.21 11:25
@Anonymní píše:
Měla bych třeba nárok na nějaké dávky či podobně? Děkuji moc za každou odpověď ;)

Nejak nechápu kde je problém s tou brigádou, kdyz je chlap 2-3dny doma a pak v praci, tak si najdi brigádu na ty dny kdy je doma. Jednoduchý. Na up bez kvuli placení zdravotního a případně podpoře nezaměstnanosti, ale nevím jaké další dávky si predstavujes 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6565
9.6.21 11:32
@Janli píše:
Pokud nemá nárok na podporu, tak ne. Navíc by so mohla najít brigádu aspoň na dny, kdy je s dítětem doma otec.

Na podporu v nezaměstnanosti mám pocit že má nárok každá ženská co pobírala RP. Aspoň tak jsem to četla na fb, co se bavila urcita nemakacenka. Jinak souhlasím že si to mela protáhnout do září/října. Dá se najít i uklízení na černo, kdy se bude krýt z manželem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46408
9.6.21 11:40
@Anonymní píše:

mam to podobně, syna do školky loni nevzali, chlap na dvanackach (ja si teda hned natáhla rodičák do 4 let, jak jsem věděla, že nepůjde do školky) no a v září jsem nakonec do práce normálně nastoupila, jen jsem si domluvila poloviční úvazek a chodím ve volnech partnera, je to hodně náročný, hlavně pro něj protože chodím i před jeho první nocni a uz to jedemnějakých 9 měsíců, vy to tech dva a pul měsíce v pohodě zvládnete taky :nevim:
ale záleží jaký máte plány na prázdniny teda :lol: protože bys tam nakonec taky mohla bejt dva dny v mesici a ne v týdnu a to tě asi nikdo potřebovat nebude :lol:
ja osobně (což ty už nemůžeš) bych si v tvy situaci natahla rodicak a prázdniny si ještě nechala volny, takže bych se adi jen nahlásila jako osoba pečující o dite ať mám placený zdravotní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
649
9.6.21 11:42

Holky, vy jako vážně věříte, že někdo chce někoho na tři dny? Občas si říkám, kde to žijete. Páč já mám třeba zkušenosti s tím, že na vás každý s prominutím sere, pokud nejste jistá část obyvatelstva. Od čerta k ďáblu a od ďábla k čertu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34545
9.6.21 11:44
@Anonymní píše:

Máš nárok na podporu v nezaměstnanosti, na 5 měsíců, přesné částky si dohledej. Zaregistruj se na UP. Práci pomalu hledej s nástupem v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat