Práce bistro základ zbytek bokem nebo fabrika

Anonymní
11.6.21 13:59

práce bistro základ zbytek bokem nebo fabrika

Chci se zeptat zda byste šli dělat třeba práci, která vám víc vyhovuje na úkor toho, že dostanete menší výplatu a zbytek bokem, jedná se o práci v bistru. Mám ještě nabídku do továrny, ovšem i noční směny, v létě horko ve stoje u stroje. Peníze přiznané na hpp smlouva na dobu neurčitou. Zrovna jsem v situaci kdy nevím určitě zda si nebudu potřebovat půjčit, proto bych měla mít mzdu přiznanou a smlouvu na dobu neurčitou.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30324
11.6.21 14:03
@Anonymní píše:
Chci se zeptat zda byste šli dělat třeba práci, která vám víc vyhovuje na úkor toho, že dostanete menší výplatu a zbytek bokem, jedná se o práci v bistru. Mám ještě nabídku do továrny, ovšem i noční směny, v létě horko ve stoje u stroje. Peníze přiznané na hpp smlouva na dobu neurčitou. Zrovna jsem v situaci kdy nevím určitě zda si nebudu potřebovat půjčit, proto bych měla mít mzdu přiznanou a smlouvu na dobu neurčitou.

Nesmí se ti nic stát, abys neskončila za pár šupů na neschopence, nebudeš mít nárok na slušnou mateřskou, časem díky tomu menší důchod. Nešla bych do toho.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
11.6.21 14:04

A co po nás chceš? Však sis sama odpověděla. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
397
11.6.21 14:12

Žádnou práci s penězma bokem bych nevzala. Nevýhodné pro důchod, při nemoci, na mateřské, atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.21 14:14

Kdysi jsem takhle dva roky hned po škole pracovala, ale tam šlo poměrově třeba že jsem měla 15t na pásce a dalších 25 bokem, takže byla celkem motivace to zkousnout. Dnes už bych do toho na 100% nešla.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
11.6.21 14:19

Jistotu, že nějaké peníze bokem dostaneš 0, protože smlouvu budeš mít určitě jen na to základní. Zkus se kouknout ještě po nějaké jiné nabídce, nebo se domluvit kolik by ti dal, kdyby to bylo pouze na tu smlouvu, nic bokem.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
11.6.21 14:21

práce bistro základ zbytek bokem nebo fabrika

@Anonymní píše:
Kdysi jsem takhle dva roky hned po škole pracovala, ale tam šlo poměrově třeba že jsem měla 15t na pásce a dalších 25 bokem, takže byla celkem motivace to zkousnout. Dnes už bych do toho na 100% nešla.

Sama nevím, známý je přesvědčený, že je pro mě lepší taková práce jak fabrika, mě moc noční nesedí a už nejsem nejmladší děti neplánuji na ty jsem už stará. Nevím jak je to s důchodem, zda je to nově průměrově, nebo se počítají poslední roky odpracované, nemocná nebývám, ale člověk nikdy neví. Nechtěla bych tuto práci napořád, ale mohla bych získat praxi. S tou půjčkou nevím zda budu potřebovat, pokud ano nešla bych tam.Za mě možná lepší než práce ve fabrice a obchody moc neplatí, také jsou tam vkendy, svátky..

  • Citovat
  • Upravit
305
11.6.21 14:25

V gastru je tohle dost běžné. :roll: Záleží kolik chceš půjčit i jaký typ půjčky. S minimální mzdou budeš hodnocena jako rizikovější dlužník a tedy možná nedostaneš tak dobré podmínky > vyšší úvěr.

Jinak pokud přistupuješ na takový způsob vyplacení mzdy, určitě si udělej alespoň základní pojištění > kamarádka takhle pracovala, zlomila si zánártní kůstky, nemohla 4 měsíce chodit a dostávala 60-70% z minimální mzdy… z toho se těžko žije.

Držím palce :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20924
11.6.21 14:36
@Anonymní píše:
Sama nevím, známý je přesvědčený, že je pro mě lepší taková práce jak fabrika, mě moc noční nesedí a už nejsem nejmladší děti neplánuji na ty jsem už stará. Nevím jak je to s důchodem, zda je to nově průměrově, nebo se počítají poslední roky odpracované, nemocná nebývám, ale člověk nikdy neví. Nechtěla bych tuto práci napořád, ale mohla bych získat praxi. S tou půjčkou nevím zda budu potřebovat, pokud ano nešla bych tam.Za mě možná lepší než práce ve fabrice a obchody moc neplatí, také jsou tam vkendy, svátky..

Tak známý tomu prd rozumí evidentně. A důchod je z celkových výdělku. Žádný, že budeš 30 let dělat za minimalku a posledních 10 let za hodně a budeš mít vysoký důchod.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
11.6.21 14:42

Cywe kapitánům gastroprůmyslu chybí lidi, protože si všimli že jim je líp v albertu na kase, a furt pokračuje praxe dám ti minimálku, zbytek možná načerno?

ach jo.

na tvém místě bych hledala dál. Případně teda zatím vzala to bistro a co nejrychleji utekla.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15948
11.6.21 14:46
@Anonymní píše:
Sama nevím, známý je přesvědčený, že je pro mě lepší taková práce jak fabrika, mě moc noční nesedí a už nejsem nejmladší děti neplánuji na ty jsem už stará. Nevím jak je to s důchodem, zda je to nově průměrově, nebo se počítají poslední roky odpracované, nemocná nebývám, ale člověk nikdy neví. Nechtěla bych tuto práci napořád, ale mohla bych získat praxi. S tou půjčkou nevím zda budu potřebovat, pokud ano nešla bych tam.Za mě možná lepší než práce ve fabrice a obchody moc neplatí, také jsou tam vkendy, svátky..

Do důchodu se počítají všechny roky, násobené koeficientem. Takže pokud chceš mít slušný důchod, tak ve vlastním zájmu bys měla chtít mít co největší legální příjmy. A to pořád, ne jen tři neděle před důchodem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14697
11.6.21 14:48

Na fabriku bych se vybodla a intenzivně hledala něco s normální pracovní dobou. Mezitím, na tu přechodnou dobu, tzn. max. par měsíců, než něco najdu, bych šla do toho bistra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36173
11.6.21 14:49

Něco z toho bych vzala a hledala dal.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.21 14:50

práce bistro základ zbytek bokem nebo fabrika

Ono dělat ve fabrice u stroje a týden chodit na noc není taky žádný med a dlouhodobě se to vydržet nedá, ale co se týká hypermarketů, tak tam je sice někde o nějakou tu tisícovnu víc, ale za jakou cenu. Volné víkendy skoro žádné, buzerace, prostě každá práce má svoje a dokud si ji člověk nezkusí neví. Mohla jít zkusit prodávat pečivo na stánek, ovšem 90 na hodinu v čistém, max.2soboty v měsíci, což mi vychází na nějakých necelých 17tisíc.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
11.6.21 14:58

práce bistro základ zbytek bokem nebo fabrika

@Zumpa píše:
Do důchodu se počítají všechny roky, násobené koeficientem. Takže pokud chceš mít slušný důchod, tak ve vlastním zájmu bys měla chtít mít co největší legální příjmy. A to pořád, ne jen tři neděle před důchodem.

Rozumím, ale já jsem jen vyučena prodavačka a v obchodě se také nepředají, není už žádný rozdíl mezi prací v hypermarketu a fabrice.Ke všemu sháním i byt a možná se odstěhuji dál a za prací, kterou ted najdu nebudu mocu stejně dojíždět.
Na pohovoru mi řekli, že si mám tu práci ve fabrice dobře rozmyslet, abych hned neutekla, na druhou stranu je to moje právo, kolegyně z byvalé fabriky tam ted pracuje a zatím dobrý, no ono jí nic jiného nezbude, aspon tam prý není buzerace.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat