Vpáčený hrudník

Evelinde
18.3.13 10:15

Vpáčený hrudník

Mám takový dotaz. Nemá tady někdo zkušenosti s Vpáčeným hrudníkem u hochů? Říká se tomu i takzvaný „ptačí hrudník.“ Syn to má asi rok, teď mu je 14 let a u lékažře nám řekli, že by mněl jít na operaci. Koukala jsem na internetu, jak ta operace probíhá a je to hrůza! Naříznou z obou stran hrudní koš a pod hrudní kost zasunou železnou dlahu. Chodí s tím asi rok, pak mu to rozříznou a vyndají. Je to hodně bolestivé a nechtěla bych, aby to musel podstoupit. Na chirurgii nám řekli, že to není nutné, že to neutlačuje ani srdce, ani plíce a že až se obalí svalama, že to nebude moc vidět. Tak nevím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20733
18.3.13 10:20

@Evelinde já to mám od malinka, byla jsem jako malá v Motole, pokud to neutlačuje orgány operace není nutná.. Prý pomáhá foukat - do bálonku, brčkem do vody.. Já na to kašlala, u holky je dobrý, že jak narostou prsa už to není tak vidět..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
18.3.13 10:44

Ahoj, starší syn(16let)má taky vpáčený hrudník, nijak ho to neohrožuje a v ničem nebrání, hraje závodně fotbal, operace není nutná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.3.13 10:55

Já mám propadlý hrudník od narození a naštěstí to nemám tak hrozný, že by to vadilo funkci orgánu. Chodila jsem kvůli tomu i na kardiologii… O operaci řeč nebyla. Pokud operaci doporučil lékař tak hrudník má vpáčený asi víc, že by to mohlo mít vliv třeba na srdce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16907
18.3.13 11:59

Manžel to má. A podstoupil cca ve 14letech operaci. Vyprávěl mi to a bylo to strašný. Takže doufám, že to nebude mít naše dítě po něm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Evelinde
18.3.13 19:06
@Izzz píše:
Manžel to má. A podstoupil cca ve 14letech operaci. Vyprávěl mi to a bylo to strašný. Takže doufám, že to nebude mít naše dítě po něm.

No právě. To bych nechtěla dopustit. Byli jsme u dvou ortopedů a oba doporučili operaci. Nevím jestli z toho něco mají? Jestli jin na chirurgii něco za to dají, když jim to dohodí? 8o Na chirurgii, říkali že to neutlačuje srdce ani plíce, tak to snad bude dobré.

• Citovat
  • Nahlásit
mišoň
8.7.13 18:11

Zdravim, odpoved pro vsechny.Je mi 34let, vpaceny hrudnik mam tak, ze nemam ani prsa. O operaci jsem uvazoval velmi dlouho, vadi mi to jen z osobnich a estetickych duvodu.Ale vzhledem k tomu, ze znam odobne 2 lidi se stejne moc vpáčením a u 1 cloveka se operace nepovedla ani podruhe, tak na operaci nepujdu. Znami doktori a primari Mi DOKONCE rekli, ze pokud nemam vyloženě dychací problemy, tak je zbytecne na opraci chodit!!:-)Martin 34.

• Citovat
  • Nahlásit
Evelinde
9.7.13 12:14
@mišoň píše:
Zdravim, odpoved pro vsechny.Je mi 34let, vpaceny hrudnik mam tak, ze nemam ani prsa. O operaci jsem uvazoval velmi dlouho, vadi mi to jen z osobnich a estetickych duvodu.Ale vzhledem k tomu, ze znam odobne 2 lidi se stejne moc vpáčením a u 1 cloveka se operace nepovedla ani podruhe, tak na operaci nepujdu. Znami doktori a primari Mi DOKONCE rekli, ze pokud nemam vyloženě dychací problemy, tak je zbytecne na opraci chodit!!:-)Martin 34.
Děkuju moc. Měli jsme dost dilema, ale nechceme syna podrobovat takovému mučení a stresu. Na rentgenu nám řekli, že to srdce ani plíce neutlačuje, tak to bude snad dobré. Syn je hodně hubený, tak to je teď dost vidět. Ale říkali nám, že až se trochu obalí svala mělo by to být lepší.
  • Citovat
  • Nahlásit
9330
9.7.13 13:18

Můj manžel to má, starší syn také, a roční vnouček též. O operaci jsme neuvažovali ani u jednoho z nich, neboť nám bylo řečeno, že se to operuje pouze když jsou utlačovány orgány.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
TRadka
14.8.13 15:07

Vpáčený hrudník

Ahoj, mám syna, který byl na operaci v Praze u profesora Šnajdaufa v Motole před 3-mi lety. Bylo mu v té době 15,5 roku.
Měl velký komplex z propadlého hrudníku, nechtěl chodit ani na koupaliště a někde se svléknout - to by ho nikdy nenapadlo.
Teď na podzim to bude 3,5 roku co má v hrudníku titanovou dlahu a jde ji asi v říjnu ( zatím nemáme přesný termín ) vyndat.
Určitě mu to hodně pomohlo, po operaci byl 3dny na JIP a už druhý den byl bez léků proti bolesti, je pravda, že někteří kluci
brali léky po celou dobu pobytu - což je 5-6 dnů, podle hojení. Syn to zvládnul fakt v pohodě, v pondělí byl na operaci a v pátek
v poledne nám ho pustili domů. Pokud má člověk opravdu z té vady
komplex, tak bych šla do operace, dá se to vydržet a výsledek stojí za to. Dneska se syn producíruje v létě bez trika pořád a děkuje nám, že jsme ho na operaci pustili… vyžádal si ji on sám. Jo a přesto, že také cvičil, chodil do posilovny a tak podobně, moc to nepomohlo. Holt se přírodě někdy musí trochu pomoct.

• Citovat
  • Nahlásit
Evelinde
15.8.13 08:41
@TRadka píše:
Ahoj, mám syna, který byl na operaci v Praze u profesora Šnajdaufa v Motole před 3-mi lety. Bylo mu v té době 15,5 roku.
Měl velký komplex z propadlého hrudníku, nechtěl chodit ani na koupaliště a někde se svléknout - to by ho nikdy nenapadlo.
Teď na podzim to bude 3,5 roku co má v hrudníku titanovou dlahu a jde ji asi v říjnu ( zatím nemáme přesný termín ) vyndat.
Určitě mu to hodně pomohlo, po operaci byl 3dny na JIP a už druhý den byl bez léků proti bolesti, je pravda, že někteří kluci
brali léky po celou dobu pobytu - což je 5-6 dnů, podle hojení. Syn to zvládnul fakt v pohodě, v pondělí byl na operaci a v pátek
v poledne nám ho pustili domů. Pokud má člověk opravdu z té vady
komplex, tak bych šla do operace, dá se to vydržet a výsledek stojí za to. Dneska se syn producíruje v létě bez trika pořád a děkuje nám, že jsme ho na operaci pustili… vyžádal si ji on sám. Jo a přesto, že také cvičil, chodil do posilovny a tak podobně, moc to nepomohlo. Holt se přírodě někdy musí trochu pomoct.
Náš kluk to má na pravé straně a není to tak hrozné, že by se za to měl stydět. Byli jsme na chirurgii a tam nám řekli, že to neutlačuje vnitřní orgány, srdce ani plíce a že operace není nutná, že to je jen estetický problém. A že až se obalí svalstvem. tak by to nemělo být vidět. Navíc on má z operace úplnou hrůzu. Nechtěli bychom ho vystavovat takovému trápení a stresu.
  • Citovat
  • Nahlásit
TRadka
15.8.13 12:18

No syn z toho měl vyloženě komplex, bylo to jeho rozhodnutí a my ho respektovali. Dnes je štastný a děkuje nám za to, že jsme ho podpořili a na operaci ho pustili. A jak jsem psala, zvládl to opravdu statečně. To víte, že jsem měla velký strach, jak to bude probíhat, jak to dopadne a podobně.

• Citovat
  • Nahlásit
29
18.11.15 22:28

Dobry den, mam od malicka hodne vpaceny hrudnik a nijak jsme to neresili, protoze pani doktorka rikala ze az mi narostou prsa tak to bude dobry. Mela to i ma prababicka, ma to muj strejda a bratr. A pak nas uplnou nahodou poslal jeden doktor na rehabilitace a tak a zacli jsme to cim dal vic resit. Pak mamka nasla na internetu video, kde vystupoval pan profesor Šnajdauf (na Sama doma) a hned me k nemu objednala. Bylo mi asi v tu dobu 9 a rekl, ze to na operaci je i kdyz mi delali v Koline rentgeny a rikali ze mi to organy neutlacuje, ale ze bude az tak za 4 roky. Ted je mi 13 a v lednu jdu zase k nemu a uvidim, jestli uz mi rekne ze na operaci muzu. Ale jsem rozhodnuta, ze na to operaci chci jit. Uz me nebavi vsem odpovidat na vecny dotazy proc tam mam tu diru a tak, a mam cim dal vic problemy neco ubehnout a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.10.18 18:36

Vpáčený hrudník po operaci

Dobrý den. Jsem už 2 roky od operace vpáčeného hrudníku a prijde mi, že se mi trosku propadá zpět. Porad tam mám dlahu. Operovali mě v Motole a za rok jdu na vyndání. Bojim se, že až mi ji vyndají, tak se mi propadne zpět. Máte s tím někdo zkušenosti?

• Citovat
  • Nahlásit
29
7.11.19 20:43

Vyndání dlahy

Ahoj, kdo jste byl na operaci a potom i na vyndání dlahy, jak dlouho jste byli v nemocnici po té 2. operaci? A nepropadlo se vám to zpatky? Já jdu za necelý měsíc na vyndání dlahy a bojim se, aby se to nepropadlo i když by nemělo. Protože to peklo, co jsem prožívala rok po první operaci už bych znova nechtěla zažít. Dekuju za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat