Vrácení finančního daru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
49
17.5.22 20:46

Vrácení finančního daru

Dobrý večer,
ex partnerova matka mi poslala před 2,5 léty pro děti v podobě financniho daru 7500,– na rovnatka pro dvojčata, kdy celková částka byla 46000,–. Ex mi přislíbil přispět poloviční částkou, nakonec poslal 3000,–. Během té doby proběhl soud o výživném, kdy ex nechce platit dle rozsudku, snažil se mi dát jiné návrhy, na které nereaguji a trvám na vykonatelnosti rozsudku v plném znění. Na to konto mi poslal SMS, že jeho matka chce tyto peníze zpět.
Jaké mám prosím možnosti, chtějí je vymáhat soudně, pokud je do měsíce nevrátím.
Děkuji předem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2805
17.5.22 20:51

Takže ta rovnátka nebyla pořízena? A má jeho matka nějaký důkaz, že ty peníze poslala a na co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.5.22 20:56
@lucad77 píše:
Takže ta rovnátka nebyla pořízena? A má jeho matka nějaký důkaz, že ty peníze poslala a na co?

Rovnatka pořízena byla, už je mají i sundane po těch 2,5 letech, nosí již jen na noc nasazovací.
Nemá v ruce žádný papír, poslal mi je ex na účet a do telefonu mi řekl, že jeho matka mi posílá na rovnatka peníze. Já ji téhož dne telefonicky poděkovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2125
17.5.22 20:56

Nic nevracej, jenom tě deptá. Kvůli takové částce je soud nesmysl. A pokud je takový blbec a k soudu to dá, soud bude přihlížet na okolnosti a bude mu jasné, že se jen mstí. Pokud rovnátka byla a sedí časový slet, tak nemá šanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
17.5.22 20:57

Nic nevracej, ať se soudí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.5.22 20:59
@Modra1 píše:
Nic nevracej, jenom tě deptá. Kvůli takové částce je soud nesmysl. A pokud je takový blbec a k soudu to dá, soud bude přihlížet na okolnosti a bude mu jasné, že se jen mstí. Pokud rovnátka byla a sedí časový slet, tak nemá šanci.

Ano, dal mi lhůtu měsíc na vrácení, pak že to dá k soudu, že jeho matka mu dala plnou moc jí zastupovat. Poslala mi ty peníze cca půl roku po nasazení, vše můžu písemně doložit, včetně účtenek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
17.5.22 20:59
@Káťa79 píše:
Rovnatka pořízena byla, už je mají i sundane po těch 2,5 letech, nosí již jen na noc nasazovací.
Nemá v ruce žádný papír, poslal mi je ex na účet a do telefonu mi řekl, že jeho matka mi posílá na rovnatka peníze. Já ji téhož dne telefonicky poděkovala.

Rovnátka jste pořídila, tudíž byl dar využit dle přání darujícího. Víc bych se tím nezabývala. Na vrácení nemá žádný nárok, buďte v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21843
17.5.22 21:00
@Káťa79 píše:
Dobrý večer,
ex partnerova matka mi poslala před 2,5 léty pro děti v podobě financniho daru 7500,– na rovnatka pro dvojčata, kdy celková částka byla 46000,–. Ex mi přislíbil přispět poloviční částkou, nakonec poslal 3000,–. Během té doby proběhl soud o výživném, kdy ex nechce platit dle rozsudku, snažil se mi dát jiné návrhy, na které nereaguji a trvám na vykonatelnosti rozsudku v plném znění. Na to konto mi poslal SMS, že jeho matka chce tyto peníze zpět.
Jaké mám prosím možnosti, chtějí je vymáhat soudně, pokud je do měsíce nevrátím.
Děkuji předem.

Penize byly dar detem. Muze je zazalovat a chtit ty penize vratit. To by bylo u soudu veselo :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9481
17.5.22 21:00

Řekla bych mu, ať to řeší soudně. Do toho 100% nepůjdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.5.22 21:01

@lucad77 děkuji, snažím se uklidnit, ale dost to ve mě vře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2805
17.5.22 21:02
@Káťa79 píše:
Ano, dal mi lhůtu měsíc na vrácení, pak že to dá k soudu, že jeho matka mu dala plnou moc jí zastupovat. Poslala mi ty peníze cca půl roku po nasazení, vše můžu písemně doložit, včetně účtenek.

Řekla bych mu, ať to klidně podá, že se ráda u soudu pobavíte. Hlavně až pak bude platit všechny soudní výlohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49

@cecetka děkuji, on do toho matku zatáhne, on to platit nebude, tak je mu to jedno, jen mě chce srazit na kolena, že trvám na rozsudku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9199

:zed: to je kr-áva!
pošli jí mailem celkovou sumu rovnátek - vyúčto- řekni si na orto
nás třeba stojí skoro 40litrů!
dolož jí to a dál to neřeš
NIC nevracej
obč. žaloba se jí nevyplatí kvůli poplatkům, nechá to být, jen tě zkouší
deb-ilka, to je teda zas babička roku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
17.5.22 21:04

@lucad77 platit to bude jeho matka, je hloupá a ním zmanipulovana. Nevidí, že ji jen tahne ke dnu a nemají tedy nejspíš šanci na výhru. On se jen chce mstí, že nechci ustoupit z rozsudku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2507
17.5.22 21:06
@Káťa79 píše:
@lucad77 děkuji, snažím se uklidnit, ale dost to ve mě vře.

Neboj, nic nevracej. Další blb :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat