Dávat dítě k otci?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
13.5.22 08:03

Dávat dítě k otci ?

Ahoj, potřebuji poradit.
Mám dítě 10 let staré.
Otec na naše dítě neplatí výživné i přes soudní rozhodnutí, podmínku, exekuce.
Dceru si moc nebral, nic jí nekoupí.
Teď k věci…
Má novou přítelkyni, která mi přijde rozumná a moc fajn. Má jedno dítě také a najednou mají zájem brát si dceru ob 14 dnů/víkend.
Jenže: O dceru se stará a věnuje se jí pouze jeho přítelkyně. Třeba ráno s dětmi odjede ke svým rodičům a otec naší dcery zůstává doma sam. Našemu dítěti se vůbec nevěnuje, snaha 0…
O vše se stará jeho přítelkyně, všechno zařizuje ona.
Moje otázka zní, zda mám být ráda, že si konečně začali brát dceru, že mám ob víkend čas jen na sebe a nebo jim přestat dávat dceru? Upřímně se mi nelíbí, že se jí otec nevěnuje a moc to mrzí i dceru.
Nechala jsem rozhodnutí na ní a je taková nerozhodná, ale spíš, že tam jezdit nechce. Že doma je doma a tam jen sedí a kouká na telku s jejím synem a doma má kamarádky, zahradu a užije si to tady víc.
Prostě naše dcera potřebuje tátu a ne novou tetu… Raději anonym, děkuji :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4562
13.5.22 08:13

Pokud dcera nechce, nenutila bych ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16112
13.5.22 08:18

Nechala bych to na dceri. Ale jestli máte styk v rozsudku, tak aby se ho nezačali dožadovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28193
13.5.22 08:22

Taky bych to nechala na ní, je už dost stará na to, aby se rozhodla, zda jí tenhle čas něco přináší nebo spíš drásá. Ale pokud by chtěla, já osobně bych neměla problém, že jí hlídá nová přítelkyně tatínka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29709
13.5.22 08:28

Pokud dcera nechce, tak bych ji tam neposílala. Kdyby o to hodně stála, tak bych problém neměla, ale pokud má sedět na zadku u televize u cizích lidí a nudit se tam, tak v tom nevidím smysl, s otcem tím stejně žádný vztah nebuduje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.22 08:52

@JancaS84 námam v rozsudku psaný žádný styk. V péči mám dceru já a ostatní je na domluvě, krom výživného.

• Citovat
  • Nahlásit
26396
13.5.22 09:16
@unuděná píše:
Taky bych to nechala na ní, je už dost stará na to, aby se rozhodla, zda jí tenhle čas něco přináší nebo spíš drásá. Ale pokud by chtěla, já osobně bych neměla problém, že jí hlídá nová přítelkyně tatínka.

No ono desetileťák je dost starý na vlastní rozhodnutí, ale ze zkušenosti syna ve střídavce vím, že zároveň na spoustu těhle rozhodnutí ještě není dost zralý a prostě neví.
Když synovi řeknu, že se může rozmyslet o tom nebo tamtom, nemá problém, dá si pro a proti, ale jak jde o rodinu, třeba s kým jet na dovolenou nebo na víkend, se mnou, s tátou, tak je prostě zmatenej - tento typ rozhodnutí je ještě příliš na jeho hlavičku.

Já osobně, zakladatelko, bych neměla problém, kdyby s tetou byla v pohodě, jim dcerku na ten víkend dávat. Pokud je s novou paní dobrá domluva, možná bych si s ní promluvila, jako ženská s ženskou, jestli by nešlo tatínka trošku zapojit. Navíc třeba si dcerka aspoň po večerech o tom víkendu, když se vrátí od těch babiček, trochu vztah s tátou narovná.
Já bych tomu dala šanci. Pokud dcera za rok zjistí, že táta je pořád „jako cizí“, tak to zrušit můžete později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26396
13.5.22 09:23
@VitaminC píše:
Pokud dcera nechce, nenutila bych ji.

Souhlasím jen z části. Ono děti i v tomhle věku občas neví, co by chtěly, a když to ani nezkusí, tak to budou odmítat už jen z nevědomosti, z obav, z nejistoty.
Syna jsem na první dvě schůzky skauta taky musela trochu dokopat a dneska, po třech měsících, chodí absolutně nadšený. Včera ho prvně pustili na kormidlo a on oči navrch hlavy :jazyk: :srdce:
Někdy je fajn vystoupit z komfortní zóny a zkusit to. Třeba si se synem partnerky padnou do noty a ona bude bohatší o kámoše, o tetu, a o babičky, kam by se jinak nedostala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4562
13.5.22 09:28

@Mar__tanka1983 Kazdy zna sve dite nejlip. To tvoje potrebuje dostrkat, holky byvaj vetsinou otrkanejsi..
Vzhledem k chovani otce, je jen otazkou casu, kdy tahle teta zmizi a tim zpusobi holce citovy diskomfort.
Pokud by bylo ve hre, zda dite dostrkat k otci, kde se mu otec venuje, mozna bych trochu usili vynalozila. Ale tady se jedna o cizi pani a dcera nechce, nedelala bych tedy nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
13.5.22 16:14

V tomto věku bych nedávala na výběr, pokud se jí tam vysloveně nic extra zlého neděje.
Mohlo by dojít na soud a ten by v tomto věku její stanovisko stejně nerespektoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.5.22 16:14

Já bych se možná spojila s tou jeho novou přítelkyní… Říkáš, že je rozumná a fajn. Mohla by s ní být dobrá domluva. Zkusila bych zjistit, jak to tam doopravdy o víkendu funguje, taky holka může trošku mlžit. A celkově bych to s ní probrala. Třeba byly víkendy u televize jen teď z nějakého důvodu, dále to bude možná jiné. A možná bude mít ona i větší páku na otce, aby se víc zapojil… No a nebo je taky možné, že ani ona sama není z holky ob víkend nadšená… V tom případě bych tam holku nenutila, aby měla zbytečně zkažený víkend ona, zbytečně i nová přítelkyně… A řekla bych otci, že pokud chce budovat vztah, tak může kterékoli odpoledne s dcerou něco podniknout. Fakt bych zbytečně nehrotila systém fungování ob týden, když 10 let si na holku pomalu nevzpomněl :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
13.5.22 16:24

Nechala jsi to na dceři. Ta došla k závěru, že jí ten čas tam nic nedává. Takže bych jí nenutila. Když přijde sama, že chce klidně bych pustila. Ale když nepřijde, tak nemá smysl posílat jí někam, kde jen sedí u televize a nudí se. Společného času s otcem se ji tam nedostane. A aby trávila čas vlastně s cizími lidmi to nemá smysl. Snad jen, kdyby se kamarádila s tím synem té paní, ale předpokládám, že kamarádky jsou lepší.

Příspěvek upraven 14.05.22 v 20:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.5.22 21:07

Děkuji všem za názory. Dnes jsem se spojila s přítelkyní otce a ona má dceru právě hrozně moc ráda a chtěla by si dceru brát k sobě ob víkend i dál. Jenže právě se spolu rozchází.. Takže kromě toho co jsem popisovala musela dcera poslouchat i hádky, což mi vůbec neřekla :,(
Takže vyřešeno.
Otec dcery má o ní zájem, jen když má nový vztah aby se asi mohl pochlubit.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.5.22 18:55

Ještě otázka… Dávaly by jste vaše dítě ex přítelkyni na víkend? Mají s dcerou hezký vztah a já nemám nikoho, kdo by mi občas pomohl a ona se mi právě aktivně nabídla. Že by byla moc ráda, když by se mohly i nadále vidět, že by to bylo vlastně tak, jak bylo ob víkend doteď. Jen jedna důležitá věc je, že spolu byli jen půl roku! Přijde mi to docela divný, ale zase jsem se s takovou věcí nikdy nesetkala, tak nevím no.

• Citovat
  • Nahlásit
555
14.5.22 20:19
@Anonymní píše:
Ještě otázka… Dávaly by jste vaše dítě ex přítelkyni na víkend? Mají s dcerou hezký vztah a já nemám nikoho, kdo by mi občas pomohl a ona se mi právě aktivně nabídla. Že by byla moc ráda, když by se mohly i nadále vidět, že by to bylo vlastně tak, jak bylo ob víkend doteď. Jen jedna důležitá věc je, že spolu byli jen půl roku! Přijde mi to docela divný, ale zase jsem se s takovou věcí nikdy nesetkala, tak nevím no.

Pustila bych ji třeba na výlet. To by asi bylo v pohodě. Ale každých 14 dní na víkend. V tom nevidím smysl. Tím spíše když dcera o tak velký kontakt ani nestojí. Viz sedí u jejích rodičů u televize a nudí se tam. Paní by asi ráda dceru, ale nemůže jí suplovat tvoje dcera, když ta paní už ani není s jejím otcem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat