Alimenty střídavá péče

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
9.5.22 22:22

Alimenty střídavá péče

Zdravím,
Poprosím o radu… S manželem žijeme už dva roky oddělene, máme dvě děti, které si střídáme po týdnu a nic si navzájem neplatíme. Já chtěla, ale muž ne.
Nyní se chceme oba rozvést, máme nové partnery. A byla jsem informována, že si budeme navzájem platit vyměřené alimenty. Což jsem řekla manželovi a ten silně nesouhlasí, že do teď jsme si nic neplatili že chci jen peníze, jsem prizivnice atd, :zed: chtěla jsem se dohodnout, přičemž by dohodu sepsala právnička. On ale takto… Nadávky, že nic platit nebude atd. Tak nevím, zda to rovnou dát soudně bez dohody. On ví, že má o 20tisic vyšší plat než já a vyměří mu vyšší alimenty. Ale brání se, že nic jsme si neplatili do teď, tak nebudeme ani dál. Myslíte, že i tak to soud vyměří? Moc mě mrzí, že mi začal nadávat, ať si teda seženu lepší práci, když jsem neschopná, že se chci jen přiživit apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74657
9.5.22 22:27
@Anonymní píše:
Zdravím,
Poprosím o radu… S manželem žijeme už dva roky oddělene, máme dvě děti, které si střídáme po týdnu a nic si navzájem neplatíme. Já chtěla, ale muž ne.
Nyní se chceme oba rozvést, máme nové partnery. A byla jsem informována, že si budeme navzájem platit vyměřené alimenty. Což jsem řekla manželovi a ten silně nesouhlasí, že do teď jsme si nic neplatili že chci jen peníze, jsem prizivnice atd, :zed: chtěla jsem se dohodnout, přičemž by dohodu sepsala právnička. On ale takto… Nadávky, že nic platit nebude atd. Tak nevím, zda to rovnou dát soudně bez dohody. On ví, že má o 20tisic vyšší plat než já a vyměří mu vyšší alimenty. Ale brání se, že nic jsme si neplatili do teď, tak nebudeme ani dál. Myslíte, že i tak to soud vyměří? Moc mě mrzí, že mi začal nadávat, ať si teda seženu lepší práci, když jsem neschopná, že se chci jen přiživit apod.

zkuste nějakého mediátora. Nebo někoho, kdo mu vysvětlí, že dohoda je pro něj výhodnější protože k soudu stejnak musíte a stejné alimenty mu neprojdou.
Ty zas v rámci zachování dobrých vztahzkus nevést jednání z cílem ho odojit co nevíc. Já myslím, že se to utřepe. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
9.5.22 22:41

I když má plat o 20 tisíc vyšší, skutečný rozdíl vynereny soudem zas tak vysoký nebude.
Tipuji, že mu vymeri platit max do 5 tisíc rozdíl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.22 22:56

@ZustanSeMnou jenže ani to on právě nechce.
Navíc mi poradeno, že mohu chtít alimenty i zpětně za ty dva roky. Což teď po tom, jak mě uráží, zvažuji

• Citovat
  • Nahlásit
1186
9.5.22 23:38
@Anonymní píše:
@ZustanSeMnou jenže ani to on právě nechce.
Navíc mi poradeno, že mohu chtít alimenty i zpětně za ty dva roky. Což teď po tom, jak mě uráží, zvažuji

Taky bych to tak udělala, nechceš nic, co ti nenáleží, on ať se staví na hlavu.
Souhlasit samozřejmě nemusí, jeho věc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11405
10.5.22 00:12

A nejde se s ním dohodnout nějak jinak? IMHO je celkem rozšířenej pocit, že si ta ženská z alimentů chce „užívat“… třeba že by dětem spořil? Nebo že byste se domluvili, že jim nad rámec 50:50 zaplatí jen on sám školu v přírodě?

A ty peníze pro děti potřebuješ (nemáš na to jim zaplatit kroužek, tábor), nebo je chceš z principu? Pokud z principu, tak bych na Tvém místě zvážila, jestli Ti dusno, které se může přenést i na děti, za ten stres stojí.

Samozřejmě pokusit se o dohodu bys měla, ideálně třeba s mediátorem, ale pokud by to nešlo, tak je otázka, jestli to hrotit. Aby to nakonec ony neodnesly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
10.5.22 06:30

Normálně si to nech vyměnit soudně. On je škrt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1457
10.5.22 08:25

Co vám ex říká a jak vám nadává vám může být jedno - když se nechce dohodnout, prostě dejte návrh k soudu. Od toho přece soudy jsou, když dohoda nelze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
10.5.22 10:27

Předpokládám, že se zde dočkám ukamenování za svůj názor, ale dost se podobá názoru tvého ex. Ještě by bylo fajn dodat, z jakého důvodu už nejste spolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23090
10.5.22 10:28
@Fee-bee píše:
Předpokládám, že se zde dočkám ukamenování za svůj názor, ale dost se podobá názoru tvého ex. Ještě by bylo fajn dodat, z jakého důvodu už nejste spolu.

proč? :think: ono se nějak zohledňuje při výpočtu alimentů, kdo koho a z jakého důvodu opustil? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23090
10.5.22 10:29
@ZustanSeMnou píše:
I když má plat o 20 tisíc vyšší, skutečný rozdíl vynereny soudem zas tak vysoký nebude.
Tipuji, že mu vymeri platit max do 5 tisíc rozdíl

za což můžeš koupit kvalitní boty, zaplatit příměstský tábor, lyžařský kurz atd. 5tis. mít nebo nemít je celkem rozdíl a do dětí to zahučí, ani nemrkneš a zakladatelka za ně bude určitě ráda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
10.5.22 10:32
@Keyllah píše:
proč? :think: ono se nějak zohledňuje při výpočtu alimentů, kdo koho a z jakého důvodu opustil? :think:

Bohužel nezohledňuje, ale mohlo by se. Pak by alespoň nebylo tolik rozpadlých rodin z naprosto nerelevantních důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23090
10.5.22 10:38
@Fee-bee píše:
Bohužel nezohledňuje, ale mohlo by se. Pak by alespoň nebylo tolik rozpadlých rodin z naprosto nerelevantních důvodů.

Jako jak, když chlap odejde za milenkou o 10 let mladší, tak žena dostane vyšší alimenty? a když odejde za blonďatou dvacítkou tak dostane ještě 5tis. navíc? ale když z těchto důvodů podá návrh na rozvod manželka, tak dostane míň? :think: a jak by jsi přítomnost milenky dokazovala? :mrgreen: a víš, že výživné je pro dítě? Takže kdyby matka byla megera, tak by si žádné výživné nezasloužila a dítě by se mohlo pást? trochu zcestný…
Naštěstí to tak nefunguje a fungovat nebude a výživné se počítá podle příjmů rodiče a věku a potřeb dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74657
10.5.22 10:42
@Fee-bee píše:
Předpokládám, že se zde dočkám ukamenování za svůj názor, ale dost se podobá názoru tvého ex. Ještě by bylo fajn dodat, z jakého důvodu už nejste spolu.

proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
876
10.5.22 10:45

@Keyllah Ono jde ještě o nějaké životní hodnoty, soudnost a sebereflexi. Pokud mám sama máslo na hlavě, pak nebudu přes soud ještě ždímat toho, komu jsem ublížila. A rozmyslet si, zda mám na to dětem zajistit dosavadní životní úroveň, než jim vezmu tatínka, má každý dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat