Chci se odstěhovat, ale expřítel, dělá problémy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.5.22 19:34

Chci se odstěhovat, ale expřítel, dělá problémy

Zdravím maminky. Mám důležitý dotaz. S expřítelem, se kterým mám dítě, už přes rok žijeme oddělené. Bydlím cca 70 km od něj u rodičů a chci se za 2-3 měsíce stěhovat 200 km od jeho bydliště kousek za Prahu a začíná mi vyhrožovat, že bez jeho souhlasu to stejně udělat nemůžu. Jak to teď vůbec je? Po odstěhování, jsem si chtěla dát dítě do výhradní péče a styk vyřešit soudně, budu to muset udělat ještě před odstěhováním?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
370
17.5.22 19:39

Ty se odstěhovat můžeš, ale i kdyby ti dali dítě do péče, tak pokud on podnikne kroky, tak to dítě tak daleko od otce vzít nesmíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21843
17.5.22 20:02
@Anonymní píše:
Zdravím maminky. Mám důležitý dotaz. S expřítelem, se kterým mám dítě, už přes rok žijeme oddělené. Bydlím cca 70 km od něj u rodičů a chci se za 2-3 měsíce stěhovat 200 km od jeho bydliště kousek za Prahu a začíná mi vyhrožovat, že bez jeho souhlasu to stejně udělat nemůžu. Jak to teď vůbec je? Po odstěhování, jsem si chtěla dát dítě do výhradní péče a styk vyřešit soudně, budu to muset udělat ještě před odstěhováním?

Kdyz se odstehujes tak daleko, budes otci dite vozit? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22949
17.5.22 20:06
@Anonymní píše:

Tu péči, styk a alimenty řeš určitě už teď. KOlik je dítěti? a jak často se s dítkem vídal teď? alimenty platí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26656
17.5.22 20:22

I když si vyřešíš péči soudně, stejně nebudeš moct dítě odvézt tak daleko, pokud si otec postaví hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
17.5.22 20:23

Odstehuj se ale sama dítě nech jemu. Jak ti bude? Nedivim se mu. Ja bych tě zničila kdybys mi chtěla vzít jediné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 20:28

Tu péči jste měla udělat před stěhováním. On když si vezme dítě na víkend a nevrátí ho, neuděláte už vůbec nic.
Po ČR souhlas nepotřebujete. Nicméně soudy mají sklony se na tenhle krok dívat jako na pokus o bránění ve styku. A může to být pro vás mínus.
Já se odstěhovala. Ale fakt jsem si hlídala, aby dítě měl stejně, ne-li víc než předtím (ještě nechodilo do školy, takže to šlo), vše jsem si zapisovala, konverzaci ukládala. A hlavně - já to udělala z finančních důvodů a taky jsem šla k soudu (na to konto žádal o střídavou) připravená. Porovnala jsem náklady za bydlení v jeho původním bydlišti s mým nynějším (stěhováním jsem to stáhla skoro na půlku), vypíchla příjmy (tenkrát RD a chabé výživné), hodila pár výpočtů, že zůstat v jeho kraji s takovými příjmy versus náklady by bylo pro moji rodinu nesmyslné. To bych ani s brigádami s batoletem nemohla zvládnout. Měla jsem připraveny informace, kolik dělají v jakém kraji obvyklé nájmy apod. A že mou primární povinností, ač respektuju plně práva otce, je zabezpečit rodinu svoji.
K tomu vození dítěte otci - tam jsem řekla, že tím by bylo moje stěhování z finančních důvodů tím pádem k ničemu. Otec tam sice říkal něco o tom, kolik tomto stojí (asi že bych měla přispívat), ale z mýho pohledu - v kontextu celkových nákladů na společné dítě byl na tom furt líp.
Soudkyně se ho pak zeptala, jestli ho tedy napadlo přispívat mi na nájem k výživnému, abych si mohla dovolit zůstat v jeho městě.
Takže asi tak. Musíte mít důvod a obhájit si ho. A být připravená.

• Citovat
  • Nahlásit
17.5.22 23:47

@Keyllah Už přes rok jsme od sebe, malému teď budou 2 roky, bydlíme u mých rodičů, kde bohužel nebudu moct zůstat. Mám přítele 3/4 roku co nám pomáhá se uživit. Ex platí alimenty 3000, umožňuji mu styk co víkend od soboty do pondělí jelikož dělá noční. Vše mu dávám sebou, protože má problém s tím mu koupit i pleny. Sama jsem namítla dítě vozit na půlku cesty. Časově by to bylo absolutně stejné jako teď. Pro dítě a zpět to mám 2 hodiny momentálně, když jezdím až tam. Když pojedeme oba na půl cesty, je to hodina do půl cesty a hodina zpět. Takže by v tomhle nebyl žádný rozdíl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 23:49
@cecetka píše:
Kdyz se odstehujes tak daleko, budes otci dite vozit? :nevim:

Ano na půl cesty. Hodina tam hodinu zpět. Stejně jako teď. Jedu pro něj hodinu a hodinu ho vezu domů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 23:50

@Janli
Styk by byl stejný. Časové dojiždění taky, protože jsem ochotná dítě odvážet na půl cesty.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.5.22 23:52

@Cekk Jo a jak se asi o něj postará, to by mě zajímalo. Přes rok a půl se o něj starám sama a to je v pořádku co.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 01:23
@Mickymousei píše:
@Keyllah Už přes rok jsme od sebe, malému teď budou 2 roky, bydlíme u mých rodičů, kde bohužel nebudu moct zůstat. Mám přítele 3/4 roku co nám pomáhá se uživit. Ex platí alimenty 3000, umožňuji mu styk co víkend od soboty do pondělí jelikož dělá noční. Vše mu dávám sebou, protože má problém s tím mu koupit i pleny. Sama jsem namítla dítě vozit na půlku cesty. Časově by to bylo absolutně stejné jako teď. Pro dítě a zpět to mám 2 hodiny momentálně, když jezdím až tam. Když pojedeme oba na půl cesty, je to hodina do půl cesty a hodina zpět. Takže by v tomhle nebyl žádný rozdíl.

Nevím, proč mu dáváte vše s sebou, to je jeho byznys, jak to zařídí. Je rodič, stejně jako vy. 3000, když vy dítěti poskytujete a platíte bydlení, jídlo vše - a ještě mu ho vozíte? Platí vám ty pleny atd., co posíláte? Jste docela blázen teda. Nebojte se na něm nechat tu zodpovědnost, ať si vše nakoupí sám. Tohle rodič musí zvládnout prostě. S takovýma srandovníma alimentama a s tím, že byste si polepšila stěhováním, máte slušnou šanci si stěhování obhájit. Ještě k tomu takovej lempl, kterýmu vše kupujete na jeho víkendy vy.
Takže dítě si nechte svěřit do péče, ke stěhování v rámci ČR souhlas nepotřebujete. Ale připravte se na to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 01:30

Ještě dodám, že souhlas nepotřebujete, ale říct předem mu to musíte. Ale až ho budete mít v péči. To mělo být dávno pořešený - už vzhledem k tomu, jak ta jeho „péče“ vypadá.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 01:42
@Anonymní píše:
Nevím, proč mu dáváte vše s sebou, to je jeho byznys, jak to zařídí. Je rodič, stejně jako vy. 3000, když vy dítěti poskytujete a platíte bydlení, jídlo vše - a ještě mu ho vozíte? Platí vám ty pleny atd., co posíláte? Jste docela blázen teda. Nebojte se na něm nechat tu zodpovědnost, ať si vše nakoupí sám. Tohle rodič musí zvládnout prostě. S takovýma srandovníma alimentama a s tím, že byste si polepšila stěhováním, máte slušnou šanci si stěhování obhájit. Ještě k tomu takovej lempl, kterýmu vše kupujete na jeho víkendy vy.
Takže dítě si nechte svěřit do péče, ke stěhování v rámci ČR souhlas nepotřebujete. Ale připravte se na to.

Dávám mu to sebou protože mi vvecne vyčítá, že na to mi dává ty alimenty, abych všechno malému nakoupila a tak. Dávám mu tam i pití, přesnídávky a všechno… Jinak je pořád zle. Má problém i se svěřením mně do péče což fakt už nechápu, protože on se o něj nemá ani jak postarat. Snad se to vyřeší co nejvíce v klidu, už teď kvůli tomu ani nemůžu spát…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.22 02:09
@Anonymní píše:
Dávám mu to sebou protože mi vvecne vyčítá, že na to mi dává ty alimenty, abych všechno malému nakoupila a tak. Dávám mu tam i pití, přesnídávky a všechno… Jinak je pořád zle. Má problém i se svěřením mně do péče což fakt už nechápu, protože on se o něj nemá ani jak postarat. Snad se to vyřeší co nejvíce v klidu, už teď kvůli tomu ani nemůžu spát…

On vám to vyčítá, protože je to pro něj výhodné. To, co vám dá, mu de facto zas vrátíte v tomhle a je to, jako byste ani výživné neměla. Necháváte si fakt dost kálet na hlavu. Jako mám taky ráda vše domluvou a po dobrým, ale blbínu bych ze sebe dělat nenechala. Ex taky zkoušel dělat zle, aby bylo po jeho, přestala jsem to řešit a na jeho výhrůžky odpovídala: „Dělej, jak umíš, já se s tím poperu.“ Na svěření jsem se neptala, prostě jsem podala návrh. A víte, kdy jsem si z něj přestala dělat hlavu? Když mi došlo, že jsem to já, kdo se stará o zázemí dítěte, kdo pečuje, kdo ho z větší části živí a že ten chlap je oproti mě hroznej neschopa. A že obávat se toho, co řekne, udělá, bude si myslet, je směšný. A ono je.
Podejte prostě návrh, chtějte vyšší výživný, před jeho dalším víkendem ho upozorněte, ať si pleny a jídlo nakoupí sám předem. To výživný není na jeho víkendy, ale na celý měsíc. A trojka není zdaleka ani polovina nákladů na to vaše dítě. A neřešte, jak se on vzteká. To je jeho problém. Jinak s vámi bude mávat furt. Vy jste tady ta silná a dospělá.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat