Vřed na dvanáctníku

3938
22.8.20 05:36

Vřed na dvanáctníku

Dobrý den. Měl někdo dvanáctníkové vředy? Jak Vám to lékař řešil. Už přes týden mám celodenní nevolnost, nechutenství, pocit na omdlení, bolest u žaludku, průjem. Po jídle se to zlepší (tedy kromě toho, že okamžitě letím na záchod) a je mi najednou fajn a jsem v pohodě. Myslela jsem, že to je hypoglykemie nebo komplikace úzkostné poruchy, ale lékařka říkala, že to spíš vypadá na vředy. Dala mi nějaké inhibitory protonové pumpy (ty mají ovšem meganálož nežádoucích účinků, mám obavu je brát) a udělá mi odběry. Nemám se prý stresovat (hahaha). Nekouřím, nepiju alkohol, kafe jen instant bezkofein se spoustou mléka. Co ještě udělat, aby mi bylo lépe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23890
22.8.20 07:05

Brat ty leky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1657
22.8.20 07:13

Objednat se do gastro poradny, a nechat si udělat vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3368
22.8.20 07:26

Navštívit chirurgii? Odběry, sono,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
22.8.20 07:28

Na sonu nic nebude, potrebuje spis gastroskopii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3368
22.8.20 07:40

@mroe to máš vlastně pravdu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28665
22.8.20 07:43

Tak na gastro ji musí poslat obvodní, u nás bez zadanky neberou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23890
22.8.20 07:45
@vokishka píše:
Tak na gastro ji musí poslat obvodní, u nás bez zadanky neberou.

Ja myslim, ze by pro zacatek stacilo zacit s temi leky, prijde mi dost pravdepodobne, ze to tak bude, kdyz ma k tomu uzkostnou poruchu…a problemy, ktere pise… aspon by prerusila ten zacarovanej kruh, ve kterym se mota…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28665
22.8.20 07:49
@mroe píše:
Ja myslim, ze by pro zacatek stacilo zacit s temi leky, prijde mi dost pravdepodobne, ze to tak bude, kdyz ma k tomu uzkostnou poruchu…a problemy, ktere pise… aspon by prerusila ten zacarovanej kruh, ve kterym se mota…

Tak léky jasně, já jen, že tu každý radi, že má jít na gastro. Ovšem to nefunguje tak, že se rozhodnu sama a jdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3938
22.8.20 08:55
@mroe píše:
Brat ty leky?

To jistě. Nicméně kdyz si v nežádoucích účincích přectu cosi o zvýšení úzkosti, halucinacích, tak mám staženej žaludek si je jen vzít. Já vím, jsem m.gor.
Já spíš myslela, jestli někomu pomohly nějaké alternativy - dietní omezení, bylinky, zaříkávání atd.
Doktorka mi jasně řekla, ze další postup zvolí po odběrech (protože ještě k tomu vsemu přibírám na váze aniž bych jakkoliv změnila stravovací návyky, spíš jím míň, chce vyloučit nějaký další choroby).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20177
22.8.20 09:11

Ber ty léky nebo se ti ten vřed zvětší a praskne. Nedovedeš si představit, jaký bolesti to může způsobovat. Navíc, čím dýl to necháš, tím hůř to půjde léčit. Já je měla šest let, to fakt nechceš. Ty vedlejší účinky jsou prd vedle toho, co můžeš zažívat. Pomáhá heřmánkový čaj na lačno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
22.8.20 09:21

Táta tyhle vředy měl, ještě před tím, než se našla léčba, bolely ho, byl vzteklej, protivnej, mohlo se jíst jen minimálně solené, nekořeněné jídlo na minimálním množstvím tuku
jakmile se našla léčba ATB, tak do toho šel a má už tak 25 let pokoj
brát léky, když se to nezlepší, vydupat si gastro a vyšetření endoskopem, pak ATB, která stačí brát pár dnů a je už navždy pokoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3938
22.8.20 15:54
@Janli píše:
Ber ty léky nebo se ti ten vřed zvětší a praskne. Nedovedeš si představit, jaký bolesti to může způsobovat. Navíc, čím dýl to necháš, tím hůř to půjde léčit. Já je měla šest let, to fakt nechceš. Ty vedlejší účinky jsou prd vedle toho, co můžeš zažívat. Pomáhá heřmánkový čaj na lačno.

Jo, já vím. Asi mi nic jiného nezbyde. Ten heřmánek zkusím. Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat