VŠ s dětmi

101
9.8.20 18:23

VŠ s dětmi

Ahoj, zajímaly by mě vaše zkušenosti se studiem při dětech nebo při práci.
Dlouho přemýšlím o kombinovaném nebo dálkovém studiu. Chtěla bych v oblasti zdravotnictví, ale děsí mě ta praxe všude. Jezdit na konzultace a zkoušky bych zvládla, ale nechápu, kde vzít čas na tu praxi?
Nemáte zkušenost s dálkovou formou studia, ale zároveň aby člověk našel uplatnění a bylo to k něčemu? Ne škola, kde si člověk vše zaplatí a koupí si titul.
Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.8.20 18:43

Máme v rodině člověka, který učí na soukromé ekonomické VŠ, kombinované studium je přímo pro pracující, to by šlo s dětmi určitě. Ta škola je výrazně lehčí než moje státní technického směru :lol:, ale v žádném případě to není zadarmo a titul se tam koupit nedá, dělají to poctivě. Ale žádné praxe nemají.

• Citovat
  • Nahlásit
95
9.8.20 18:50

Kombinované studium zdrav. směru je pro nezdravotníky vždy náročné. Je možné to vystudovat, ale nejspíš na to padne veškerá dovolená nebo při dětech bys musela mít hlídání. Mezi kamarádkami mám spíš sestřičky se střední školou, které si dodělávají VŠ při práci, ale některé praxe jim uznávají díky práci v oboru. Takže i při práci mimo obor to jde, ale asi to bude masakr a obětuješ tomu dost času. Nebo si můžeš prodloužit studium a trochu si ty nároky rozložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
9.8.20 18:52
@Anonymní píše:
Máme v rodině člověka, který učí na soukromé ekonomické VŠ, kombinované studium je přímo pro pracující, to by šlo s dětmi určitě. Ta škola je výrazně lehčí než moje státní technického směru :lol:, ale v žádném případě to není zadarmo a titul se tam koupit nedá, dělají to poctivě. Ale žádné praxe nemají.

A o jakou ekonomku se prosím jedná? Koketovala jsem s myšlenkou další VŠ ekonomického směru. Díky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13524
9.8.20 19:32

S pár měsíci starým miminem jsem dodělávala poslední semestr magistra + státnice. měla jsem hodně benevolentní režim. pokud nemáš 100% podporu a zajištěné hlídání, tak to nedáš, + jsem psala diplomu. byl to zahul, ale věděla jsem, že když přeruším už to nedodělám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
9.8.20 20:06

Zacala jsem studovat v 7. měsíci těhotenství. Praxi tedy nemáme, protože jednou z podmínek je 5 let pracovat. Ale studovat na RD jde krásně, pokud máš aspoň manžela ochotného i víkendu pohlídat. My máme školu 1× za měsíc pá - ne. Nove budeme mít pá ve škole a so- ne on-line z domu. Zadarmo tituly nedávají, ale dá se to zvládat. Při práci a dětech nevím, jak bych to dala. Ale kolegyně stejnou školu dělala se školkovym dítětem a v práci měla dost frmol a zvládla to. Je to o prioritách. :nevim: ovšem zdravotnické školy jsou na dálkové studium blbé, zvlášť, když nejsi z oboru, nebo nemáš nějakou flexi práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
9.8.20 20:12
@debra.morgan píše:
S pár měsíci starým miminem jsem dodělávala poslední semestr magistra + státnice. měla jsem hodně benevolentní režim. pokud nemáš 100% podporu a zajištěné hlídání, tak to nedáš, + jsem psala diplomu. byl to zahul, ale věděla jsem, že když přeruším už to nedodělám.

A jaký obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
9.8.20 20:12
@roba18 píše:
Zacala jsem studovat v 7. měsíci těhotenství. Praxi tedy nemáme, protože jednou z podmínek je 5 let pracovat. Ale studovat na RD jde krásně, pokud máš aspoň manžela ochotného i víkendu pohlídat. My máme školu 1× za měsíc pá - ne. Nove budeme mít pá ve škole a so- ne on-line z domu. Zadarmo tituly nedávají, ale dá se to zvládat. Při práci a dětech nevím, jak bych to dala. Ale kolegyně stejnou školu dělala se školkovym dítětem a v práci měla dost frmol a zvládla to. Je to o prioritách. :nevim: ovšem zdravotnické školy jsou na dálkové studium blbé, zvlášť, když nejsi z oboru, nebo nemáš nějakou flexi práci.

A jaký to byl obor?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13524
9.8.20 20:15
@Emmi02 píše:
A jaký obor?

stavební

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
9.8.20 20:15
@Emmi02 píše:
A jaký to byl obor?

Na ekonomce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1169
9.8.20 21:06
@Tečka7 píše:
A o jakou ekonomku se prosím jedná? Koketovala jsem s myšlenkou další VŠ ekonomického směru. Díky :-)

VŠFS

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.8.20 09:43

Ahoj, já studuji kombinovaně biologii a chemii na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a mám momentálně čtyřměsíční holčičku.
V některých předmětech mám individuální studijní plán, ale většinou není ani potřeba.
Na přednášky vůbec chodit nemusím. Problematické jsou pouze laborky, jak z biologie, tak z chemie. Na ně se dostavit musím. Holt nemám doma laboratoř :D
Manžel tedy musel být doma dvanáct hodin tehdy s ještě šestitýdenním miminkem. Sice to byla divočina, ale oba to ve zdraví přežili.
S dálkovým plněním zkoušek mi také téměř všichni vyšli vstříc. Většina vyučujících chápe, že hlídání kojence není pro lidi „bez prsa“ žádná legrace.
Pouze jeden z nich trval na tom, že si zkoušku musím splnit prezenčně. Tak se holt manžel ujal své otcovské povinnosti a strávil dalších šest hodin hlídáním naší holčičky.
A jestli mám čas s miminkem na studium? Mám času dost. Já jsem poctivá, a tak se učím už od začátku semestru a vše krásně stihnu, dokonce ještě s vyznamenáním a prospěchovým stipendiem.
A už dokonce plánuju druhé miminko.
Jenom bys měla vědět, že jako těhotná nebudeš moci do laboratoře. Takže je to těhotenství třeba nějak chytře naplánovat a snad to vyjde vše tak, jak má.
Navíc pokud budeš mít někoho odvážného na hlídání, vůbec bych se toho nebála!
Držím palce :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11.8.20 17:20

To je tak
Musíš mít hlídaní na praxe i zkoušky a cvičení. Bez hlídáni nemožné. Množství těchto hlídacích předmětů se odvíjí obor od oboru…
Co se týká doma, při miminu učit se zvládneš, ústní zkoušky taky v pohode i s miminem. při dvou dětech horší, při třech studium nemožné, pokud chceš fungovat i jako manželka a ješte k tomu se nezbláznit (tj jednou za čas si třeba zacvičit či si něco přečíst)
To je vlastní zkušenost, snažila jsem se dodelat inženýra, a ačkoliv
Bakaláře jsem dala levou zadní s červeným diplomem, vzdávám to, mám před sebou rok a vedle sebe tři prcky co mne potřebují. Největší problém je tedy pro mne hlídání na praxe a cvika (jde taky o komb. studium, ale se tam tam prostě něco je.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama