VVV plodu

34
5.8.21 13:50

VVV plodu

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat zda máte někdo podobnou zkušenost a jak to dopadlo.
1. screening mi dopadl špatně (krev i ultrazvuk), vysoké HCG, nízké PAPP, šíjové projasnění 2,8 mm (byla jsem13+3, crl 7,22)
Jinak bylo na ultrazvuku vše ok.
Screening vyšel pozitivně 1:12 na downův syndrom, takže hrůza.
Podstoupila jsem již odběr plodové vody, kde byl down vyloučen.
Mam čekat jeste 10 dni na kompletní výsledky, takže se děsím, co můžou všechno najít.
Při odběru plodovky mi doktor akorát řekl, že to šíjové projasnění tam stále je, takže mě to vsechno děsí :-(
Mate někdo takovou zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12643
5.8.21 14:19

Moc mě mrzí tvoje trápení, ale je možné že to ještě bude v pořádku..nebo někdo řekl že je jistě že je něco špatně?
Já tedy měla smůlu a miminko mělo genetickou vadu. Vis pohlaví? držím palce ať to dopadne dobre :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
5.8.21 14:22

Měla jsem výsledky podobné a vše dopadlo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
5.8.21 14:41

Měla jsem šíjové projasnění 2,9 a výsledek 1:21. Byla jsem na odběru choriovych klků a syndromy byly vyloučeny. Moc držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.8.21 14:48

@ametyst
Nikdo s jistotou nic neřekl, jen špatně krev i to šíjové projasnění, které tam stale je, takže si doktor vyžádal podrobnější testy z te plodovky, takže jsem z toho už hotová a ještě 10 dní čekání.
A i když se nenajde genetická vada, je dost možné, že to může souviset se srdíčkem, když je tam to projasnění za tím krčkem:-(.
Tak me zajimalo jestli má někdo třeba takové špatné výsledky s dobrým koncem :(.
Je to holčička :srdce:
A děkuji za podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.8.21 14:50
@ametyst píše:
Moc mě mrzí tvoje trápení, ale je možné že to ještě bude v pořádku..nebo někdo řekl že je jistě že je něco špatně?
Já tedy měla smůlu a miminko mělo genetickou vadu. Vis pohlaví? držím palce ať to dopadne dobre :hug:
@Evkad píše:
Měla jsem výsledky podobné a vše dopadlo dobře.

Děkuji :kytka:
Kéž bysme dopadli stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.8.21 14:51

Zrovna včera jsem byla na genetické konzultaci a sám genetik zmínil, že hraniční je 3 až 3,5. Existují výzkumy, že vvv se objevují převážně nad 95. percentilem, což je právě uváděné rozmezí. je skvělý, že hlavní chromozomové vady vyloučili. neboj, nemusí to nic znamenat. zvlášť když na utz nic zvláštního nenašli. já, když to dopadlo špatně, už jsem právě měla varování z prvního ultrazvuku - srdce a ručičky. držím moc palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.8.21 14:52
@Alushka.S píše:
Měla jsem šíjové projasnění 2,9 a výsledek 1:21. Byla jsem na odběru choriovych klků a syndromy byly vyloučeny. Moc držím palce :hug:

A muzu se zeptat to NT 2,9 mm se po čase vstrebalo?
Já jsem právě byla na tom prvním screeningu, kde bylo 2,8 a za 14 dní na plodové vode, kde doktor říkal, že tam stále je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8833
5.8.21 14:59

Měřili ti to šíjové projasnění znovu, posunulo se to někam? Mám za sebou těhotenství s VVV, při screeningu bylo projasnění kolem 3 mm, o pár dní později už přes 6 mm, tak tam to bylo jasné… Ohledně toho srdíčka bych zašla ještě na konzultaci k někomu, kdo se tím více zabývá, nevím, odkud jsi, ale dobré reference jsou na Moravě na MUDr. Vlašína (Brno tuším) a v Hradci Králové pan profesor Eliáš, v Praze určitě taky někoho seženeš. Spousta srdečních vad už je dnes dobře řešitelná a nemusí pro dítě znamenat zásadní omezení. Ale to ti hádám doporučí i tvůj lékař, pokud nebude nic patrné z výsledků kompletní genetiky. Jinak 2,8 mm samo o sobě je takové hraniční, některá pracoviště berou vše do 3 mm jako normu. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.8.21 15:06
@Sedmnactnulajedna píše:
Zrovna včera jsem byla na genetické konzultaci a sám genetik zmínil, že hraniční je 3 až 3,5. Existují výzkumy, že vvv se objevují převážně nad 95. percentilem, což je právě uváděné rozmezí. je skvělý, že hlavní chromozomové vady vyloučili. neboj, nemusí to nic znamenat. zvlášť když na utz nic zvláštního nenašli. já, když to dopadlo špatně, už jsem právě měla varování z prvního ultrazvuku - srdce a ručičky. držím moc palce.

Moc mě mrzí, že to u Vašeho miminka nedopadlo dobře :(.
Já jsem z toho za ty 3 týdny, co se to všechno táhne už zoufalá.
Nejdřív špatně NT, což se doktorka tvářila na ultrazvuku jako by to byl konec všeho, ale prohlížela opravdu důkladně vše včetně srdíčka a všechno bylo ok.
Pak ty hrozne testy krve, kdy mi řekli že mám v kombinaci s tím Nt 2,8 mm 1:12 riziko na downa, tak to mě slozilo na par dni úplně a pak pro me přišla úplně neuvěřitelna zpráva, že downův syndrom to není a jsem strašně šťastná, ale pořád trnu, co mi můžou ještě zavolat nebo, co se může objevit.
Nacetla jsem, ze to NT je spojeno i s vadami srdce, takže se modlím, aby byla malička zdravá :( :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
5.8.21 15:09
@Michelle_M píše:
Měřili ti to šíjové projasnění znovu, posunulo se to někam? Mám za sebou těhotenství s VVV, při screeningu bylo projasnění kolem 3 mm, o pár dní později už přes 6 mm, tak tam to bylo jasné… Ohledně toho srdíčka bych zašla ještě na konzultaci k někomu, kdo se tím více zabývá, nevím, odkud jsi, ale dobré reference jsou na Moravě na MUDr. Vlašína (Brno tuším) a v Hradci Králové pan profesor Eliáš, v Praze určitě taky někoho seženeš. Spousta srdečních vad už je dnes dobře řešitelná a nemusí pro dítě znamenat zásadní omezení. Ale to ti hádám doporučí i tvůj lékař, pokud nebude nic patrné z výsledků kompletní genetiky. Jinak 2,8 mm samo o sobě je takové hraniční, některá pracoviště berou vše do 3 mm jako normu. Držím palce :kytka:

Já jsem právě z Brna, při tom prvním screeningu mi naměřili 2,8 a 14 dni potom mi bral doktor Vlašín plodovou vodu a řekl, že to Nt je porad okolo 3, jinak mi nic neřekl, že je to pro něj zatím tma a musíme počkat na výsledky, abysme se pohli dal.
Děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2011
5.8.21 15:19

U posledního dítěte NT 3,6mm. Pravděpodobně vyšla dobře krev, protože riziko například pro Downův syndrom bylo 1:560. Žádné další vyšetření jsem nepostoupila, až ultrazvuk ve 20tt u zde zmíněného prof. Eliáše, který nenašel žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1354
5.8.21 16:19
@sisi898 píše:
A muzu se zeptat to NT 2,9 mm se po čase vstrebalo?
Já jsem právě byla na tom prvním screeningu, kde bylo 2,8 a za 14 dní na plodové vode, kde doktor říkal, že tam stále je.

Mě už pak nikde jinde to NT neuváděli. Byla jsem den před screeningem u svého doktora a ten naměřil 2. Den na to na specializovaném pracovišti 2,9. Kde se kdo uměřil netuším. Na odběru klků už mi ho nikdo neměřil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12643
5.8.21 17:22
@sisi898 píše:
@ametyst
Nikdo s jistotou nic neřekl, jen špatně krev i to šíjové projasnění, které tam stale je, takže si doktor vyžádal podrobnější testy z te plodovky, takže jsem z toho už hotová a ještě 10 dní čekání.
A i když se nenajde genetická vada, je dost možné, že to může souviset se srdíčkem, když je tam to projasnění za tím krčkem:-(.
Tak me zajimalo jestli má někdo třeba takové špatné výsledky s dobrým koncem :(.
Je to holčička :srdce:
A děkuji za podporu.

Tak já třeba u prvního syna měla riziko 1:13 a je to zdravý kluk.Vis je to těžký a bohužel každý to má jinak.muze to být dobře ale bohužel já už ani nejsem naivní protože bohužel vím že vše je možné. Ze srdce ale držím palce ať je malička v pořádku :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
5.8.21 18:43

Dohledala jsem. Tenkrát jsem měla 3mm, ale byla jsem na vyšetření až po limitu (nějaký 14+5) - gynekolog napsal 13+6 a oni naměřili 15+6 (poprvé a naposledy UZV vyšel zcela jinak). Tenkrát mi ani krev nevzali, že je to špatné a hned týden na to jsem šla na AMC.
Měla jsem výsledky z AMC hotové dříve než dělali odběry z krve na vvv - ty co se dělají běžně.
U nás srdíčko hlídali, ale ze zcela jiného důvodu.
Dítě je zdravé a skoro dospělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat