Vybavení domácnosti

Radina
2.2.06 10:27

Vybavení domácnosti

Holky, prosím vás o radu. Chystáme se na rekonstrukci kuchyně a abychom do toho nemuseli moc investovat a dělat složitě rohovou linku, budeme muset koupit kondenzační digestoř a nevyvádět páru z bytu. Jaké máte zkušenosti s kondenzačními DG? trošku se toho bojím, ale vzhledem k tomu, že doteď jsme bez, tak i málo by nám pomohlo od vysoké vlhkosti v bytě.
Docela bych uvítala, kdybyste mi napsaly spousty vychytávek nejenom z kuchyní, ale celkově co byste třeba ve svém bytě příště udělaly jinak a líp. Zajímá mne také jak je dobré zakončit podlahy? Obložením, rantlíkem z kachlíků, gumovým L-kem? Máte třeba lino v koupelně a je to lepší než kachlíky?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9239
2.2.06 10:51

Ahoj Alžbět,

tak co se týče digestoře tak já nevím co myslíš slovem kondenzační, my teda máme tu co nejde do komína a páry nezachytí, ale smrady skvěle. Když vařím vodu (něco ve vodě) tak musím taky otvírat okno jinak je zamlžený. A lino do koupelny já bych do toho nešla. Může se stát že ti vyteče pračka nebo vana a vytopíš sousedy. U kachliček prostě pod ně dáš penetrační nátěr a už to vodu neprospustí. Vím o čem mluvím měla jsem nedávno doma soukromý bazének a u sousedů nebylo nic. A ukončení podlah no snad prahy nebo nevím co myslíš. Tak doufám že jsem trošku poradila. A přeji hezké budování nás teď čekaljí plastové okna a už teď se těším jak to bude super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
684
2.2.06 11:00

Ahojky Radino,

podlahy (krome koupelny) mame vsude zakoncene listama - tam kde mame parkety, tak drevenyma, v kuchyni mame lino, tak tam jsou naky obycejny, jen polepeny laminem s bukovym dekorem v barve linky.

Digestor mame do komina, o te kondenzacni vim akorat, ze tak netahne a musi se tam menit filtry. Ale i ta co mame do komina neodtahne spolehlive vsechno, kdyz delame treba gulas, tak to je citit poradne :-)

Lino do koupelny bych osobne neriskovala :-)

Jinak co se tyce jinych tipu - pokud nejses uklizeci maniak, tak bych neuvazovala o nerezovych spotrebicich. Nam se to moc libilo, tak jsme si vse poridili v nerezu a ted nadavam, protoze je na tom videt uplne vsechno, kazda kapka nebo otisk prstu. Super jsou v lince misto klasickych skrinek siroke supliky (60 - 90 cm), ulozis do nich hrnce atd. a je to moc prehledne. My mame jen malou linku, takze jsme je tam bohuzel nedostali :-(, misto zabrala mycka a trouba.

Tak preju pohodovou rekonstrukci :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
2.2.06 11:06

Ahoj, to by taky bylo na román tohle všechno poradit.
Jinak digetoř máme taky tu recyklační a je to dobrý. Taky musíme někdy otevírat okno, ale smrad není. Jen ty filtry do té, co máme, jsou neskutečně drahé (stojí cca 700,– a měly by se vyměňovat po 3 měsících). No, to by mě jen prvoz digestoře stál měsíčně 230,– :twisted: ). Takže filtry moc neměníme a vůbec to není znát. Snad teda.
Podlahy radím ukončit normálně lištou, žádné gumy, fuj.
A taky jsem pro dlažbu, zvlášť v koupelně!! Tam je furt voda na zemi a lino moc rádo hnije.
My máme v kuchyni plovoucí podlahu (ale u hodně kvalitní, od dlažby by byla zima), v koupelně samozřejmě dlažbu a jinak koberce. Lino máme jen u dveří v předsíni. V ovýváku sice máme parkety, ale ty jednak nejsou pěkné a jednak se to blbě udržovalo, když jsem tam měla malé koberečky. Tak jsme koupili celoplošný koberec a jsem 100% spokojená. Sehnali jsme koberec, na kterém není nic vidět a skvěle se udržuje.
Mně se prostě moc nelíbí ty obýváky bez koberců, připadá mi to tam takové neútulné, jak na výstavě. Ale to mi určitě spousta maminek vyvrátí.
Jinak kuchyni máme do U a je to super, spousta místa na práci i na kuchyňské spotřebiče. jde ale o tom, že je tu místo.
Budeme se za pár let stěhovat do většího a tam chci jen obyčejnou rovnou kuchyň, jelikož nic jiného se tam nevejde.
No, vychytávky - určitě myčku, tu jsme nejdřív nechtěli, ale teď jsem ráda, že ji mám, fakt ji nenecháme oddychnout. Pak při té rekonstrukci kuchyně si ještě udělejte hodně zásuvek, ty se vždycky hodí a nikdy jich není dost. My máme na lince dohromady 5 zásuvek a všechny se využívají. taky mi jich přišlo hodně, ale teď už ne.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1468
2.2.06 13:02

Ahoj.

Přestěhovali jsme se do částečně rekonstruovaného bytu a kuchyň je tam udělaná ( vzhledem k velikosti) fajn. Zmíněná digestoř je podle mě jen k pohlcování pachů, pokud vařím na více plotýnkách najednou, musím větrat. To mi ale ani v zimě nevadí, protože bych se jinak uvařila. Na podlahu určitě lino zakončené lištami, gumová L se odlepují a vzhledově taky nic moc.

Nevím, jaký tvar má vaše kuchyň, ale naše je taková nudle. Aby bylo více místa, nemáme klasický stůl, ale prodlouženou pracovní desku - takže vlastně sedíme vedle sebe a koukáme z okna. Vůbec to není špatné, vejdeme se tam 3 a deska je super odkládací a pracovní plocha navíc. Jinak je to jednoduchá klasika. Povedlo se pěkně umístit i vestavěnou pračku a ledničku. Na myčku už teda místo není, ale jsem zvyklá na ruční myčku.

V koupelně ( máme spojené WC a koupelnu) bych dala jen protiskluzovou dlažbu.
Jinak v obytných místnostech jsem také zastánce koberců. Je to nějaké útulnější. Plovoučku bych dala max. do obýváku, ale to by manžel nesnesl. Jeho plovoučka naboso pálí. :?:

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.2.06 14:14
  • Nahlásit
  • Citovat
377
8.2.06 19:44

My dali do koupelny vyhřívání podlahy a je to super. Samozřejmě pod dlažbu - lino nikdy, to jsme měli dříve v baráku.
Kůli psovi máme dost dlažbu a rantlíky kachlíkové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
8.2.06 20:05

My máme v koupelně dlažbu. V kuchyni mám lino a již je na několika místech prořízlí (vždycky mi mrcha nůž spadne ostrým dolů :lol: ).
V kuchyni se mi osvědčilo mít vedle dřezu místo na odkládání né hned dřez. Doma jsme měli dřez hned vedle vařiče a je to dost nepraktické. Teď v nové kuchyni jsem si nechala poradit a jsem moc spokojená.
Jinak co se týče rad do kuchyně jsem vždy naprosto uchvácená v IKEI. Je to fakt jednička :lol:
Pavlína

• Nahlásit
  • Citovat
88
8.2.06 23:02

Ahoj,

tak já bych ti radila do koupelny dlažbu a pod ni podlahové vytápění.
My ho máme zatím jen v předsíní pod dlažbou a je to super. Chystáme se na obyvák a kuchyň (jedna místnost) a tam budem dávat něco, pod co jde to vytápění taky dát. Dá se pak chodit bez pantoflí a není zima. A když si na zemi hraje dítě, taky mu není zima.

Koupili jsme ho v Siku, je z drátů pod dlažbu (možná i pod parkety nebo plovoučku). Nevytápí místnost, jen ohřívá podlahu. Jmenuje se to „Teplá dlažba“ a stojí od 3000,– do 12000,– podle plochy. http://www.siko.cz/Katalog.aspx?…

Zatím jsme rekonstruovali 2 místnosti, do jedné dali vytápění a do druhé ne a teď nás to mrzí. Pokud nebudš mít koberce nebo doma nemáte hodně teplo, tak mohu jen doporučit.

A ke kobercům. Taky jsou fajn. Jen ti doporučuji nějaký strakatý, kde barvy přechází jedna v druhou, se světlejšíma a tmavšíma místama, nevím jak to popsat, snad to pochopíš, takový kde nejslou plohy jedné barvy. Na tom je pak vidět každé smítko.

Kuchyň mám zatím starou, ale taky se na ni chystám, tak bych chtěla myčku, odsavač par a do dřezu drtič odpadu. A na horní skříňky otvírání na vzpěry, směrem nahoru. Můžeš je pak při vaření mít otevřené a nemusíš se bát že se do nich bouchneš nebo je nemusíš obcházet.
A pokud budeš dělat linku na míru, tak si ji nech udělat na svou výšku, aby ses nemusela ochýbat k nízké lince. Taky je dobré, když je až na zem, ne jak dřív, když stála na nožkách.

Snad jsem ti dala trošku inspirace.
Zdeňka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama