Výbavička - prvorozené

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
dracula-s
Kecalka 132 příspěvků 10.06.19 16:03
Výbavička - prvorozené

Ahojky, tak píšu znovu ohledně výbavičky pro miminko. Ještě máme čas, ale pomalu se ohlížím, nerada pak honím všechno na poslední chvíli a ráda by jsem postupně věděla co začnu objednávat a kdy je to už vhodné se připravovat? Myslíte, že se v poho vejdeme do 20tis nebo je třeba víc?
Mám jen pár kritérií

• Nepředražená cena, ale aspoň trochu kvalita + bezpečí
  • kočár normální do terénu nikoli otočná kola a za přijatelnou cenu tak 6-10tis zdali je možné?

Co vše budu tak nějak potřebovat? nějaké drobnosti? přeb. stůl?
Neřeším postýlku, tu objednám hlubokou vcelku už zdobenou se závojem atd.
Jako kdyby to bylo málo peněz, tohle šetříme vyložene jen na mimi a jsem 17tt, takže ještě šetřit budeme, ptám se jen orientačně co čekat :D
 Kujůůů

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 10.06.19 16:15

Do te castky se v klidu vejdes ;) kocarek ale urcite ne trojkombinaci, kup jen hlubokou korbu a kvalitnejsi vajicko ;) sportak vybirej az bude ditko sedet :) my meli hlubokou korbu a podvozek babylux largo a velka spokojenost :potlesk: jo a prebalovaci stul/komodu fakt nepotrebujes :mrgreen: ja kvuli tomu koupila nadhernou komodu za 7 tisic a je to fakt jen komoda, prebalovaci pult jsme pouzivali velice sporadicky, za jsem ho asi po pil roce sundala.. jo a jestli chces usetrit, tak zaukoluj babicky, teticky, at jedna koupi nejake oblecky do zacatku, druha treba zavinovacku, treti kosmetiku apod, dost to odlehci rozpocet :kytka:

Lu1234
Kecalka 376 příspěvků 1 inzerát 10.06.19 16:24

@dracula-s nejdražší položky - kočár (byli jsme moc spokojeni s baby designem a byl za tuto cenu), autosedačka dalších cca 5 tis., nábytek - přebalovací pult, postýlka. Technika - monitor dechu, chůvička (nemusi být, dá se půjčit, i tak to bude kolem 1000 na půl roku). Podle toho jak vám půjde kojení - odsávačka (od 700 do 10000), lahve, dudlíky, ohřívačka, umělé mléko atd. - zase to jde do tisíců. Hygiena - vanicka, ručníky, olej, základní léky - do 1000 Kč. Oblečení - cena je úplně variabilní podle vašich možností a schopností nakupovat výhodně. Řekla bych, že s 20 tis. to bude napjatý rozpočet a chtělo by to rozhodně rezervu na pozdější nákupy, až bude dítě na světě.

SlečnaDahlia
Závislačka 2579 příspěvků 10.06.19 16:36

20 tisíc může stačit. Zvlášť, pokud nepotřebuješ všechno nové. Dítě v zásadě potřebuje mít místo na spaní, něco, v čem ho transportuješ, a něco, co mu oblečeš. Všechno ostatní záleží na tvých nárocích.

Kočárek - nezavrhuj otočná kola, do terénu si je nemůžu vynachválit. Na moderních kočárcích jdou většinou zajistit proti otáčení. Za cenu mezi 6-10 tisíci hledej spíše bazarové, určitě ne levné trojkombinace (mívají na prd autosedačku), projeď si recenze třeba tady v recenzích na kočárky. Dvoukombinaci klidně, ale vybírej podle sporťáku, na hlubokou korbu je třeba mít v podstatě jen ten nárok, aby byla dostatečně prostorná, aby se do ní tak do šesti měsíců dítě vešlo popř. i se zimním fusakem. Do kočáru budeš dříve či později potřebovat fusak (za mě je nejlepší Emitex 3v1, vydrží v pohodě tři roky v kočáru, prodlužovací, dá se dát do autosedačky). Do základní výbavy ke kočárku přidej určitě dvě pláštěnky (na hlubokou korbu a sporťák), na zimu je dobré mít rukávník a hodí se i taška (i když můžeš určitě ušetřit a nosit rukavice a přes madlo dát svoji vyřazenou kabelku, ale koupit obojí se hodí).

Autosedačka - pokud můžeš, tak na ní nešetři: lépe s Isofix bází, je bezpečnější, ale dítě přežije i bez ní. Autosedačku bych určitě nebrala no name, ale nějakou, která bude mít aspoň crash testy (jako docela dobrá poměrově kvalita/cena vychází třeba Maxi Cosi Cabriofix). Pokud půjde s adaptéry nacvaknout na podvozek kočárku, tím lépe.

Můžeš i nosit: šátek i nosítko se dá sehnat za docela normální peníz z druhé ruky. Zvlášť, pokud jste terénní typy, tak ergonomické nosítko doporučuji sehnat.

Postýlka, matrace, ochrana matrace, dvě/tři prostěradla. Hodí se mantinel kolem postýlky, aby si mimčo neobouchalo hlavu, matrace stačí obyčejná molitanová (malé miminko nemá šanci ji proležet). Do toho podle libosti zavinovačka (já na ně moc nejsem, rychlozavinovačky jsem používala jako dečky na zem, ony stejně na prd držely), peřinka na spinkání, hnízdečko, určitě nekupuj polštář a peřinu na přikrytí. Polštář miminko mít ani nemá, místo peřiny pár deček (bavlněná, flaušová, z merino vlny) nebo spací vak. Dek obecně čím více, tím lépe. Já jsem byla moc spokojená s přístavnou postýlkou 90×60, protože ji bylo možné dobře převážet po bytě, takže jsem nemusela moc řešit jiné odkládací plochy pro miminko. Dobré je pořídit monitor dechu, ale ten se dá už dnes půjčit v porodnici. Je fajn mít připravený i jiný prostor pro odložení miminka mimo postýlku - lehátko (na malé miminko nastavitelné úplně do lehu), hacka (hojdavak), košík do obýváku.

Věci na přebalování: nemusíš kupovat samostatný přebalovací pult nebo komodu, ale určitě se hodí mít něco jako přebalovací pult. Ne každý je stavěný na to, aby desetkrát denně přebaloval na posteli. Dá se jednoduše na jakoukoliv komodu vyrobit nástavec a na něj dokoupit přebalovací podložku. Hodí se koš na použité pleny. Podle toho, jestli chceš používat jednorázové plenky, nebo látkovat, kup malé balení nejmenších plenek (ne velké, ne každému miminku sedne každá plena) nebo látkovou výbavičku, ta vyjde nová slušná kolem 6 tisíc. Každopádně kup tak dvacet až třicet látkových čtverců na podložení hlavičky, otření atd. Využila jsem žínku i velké tetra pleny jako osušky. Nekupovala jsem vaničku ani lehátka, malé miminko jsem myla pohodlně v umyvadle. Z kosmetiky čím méně, tím lépe, jako základ sudocream na zadeček, něco na kápnutí do koupele (olivový olej, kokosový olej). Hřeben kup až když uvidíš, jestli bude mít malé vlasy :D, speciální manikúrní nůžky jsou podle mě taky zbytečnost (nejlépe se miminku stříhají nehty ve spánku klidně normálními nůžkami).

Pak stačí nějaké oblečení, hraček určitě dostanete habaděj k narození. Jeden nebo dva různé dudlíky. Lahvičky apod. počkají, až budeš vědět, že nebudeš moct kojit. Dnes je výhoda, že se dá v podstatě všechno objednat a všechno životně důležité koupit v drogerii nebo lékárně i tak, že ti to přivezou na počkání domů, takže se netrap moc tím, že bys náhodou něco neměla a bude to akutně chybět. Člověk má zvlášť u prvního dítěte tendence to naddimenzovávat, takže určitě spíše něco nevyužijete, než aby chybělo :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 2078 příspěvků 10.06.19 16:37

@Tazvesnice
Samozřejmě záleží na tom, co všechno bude zakladatelka financovat sama.
Pokud dost věcí koupí babičky a jiní blízcí, tak pak logicky zakladatelka tolik neutrati. Ale já si myslím, že se nejde spoléhat na to, že to koupí jiní.

Já jsem si chtěla všechno vybrat sama, takže jsem si to i sama platila.

Některé věci se dají pořídit i z druhé ruky.

dracula-s
Kecalka 132 příspěvků 10.06.19 16:37

Potřebuji kočár, tedy myslela jsem bez otočných kol, páč chodím pořád se psy, tak aby ujel i těžší terén :D

7.straka
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 10.06.19 16:40

Přebalovák stačí starší stůl, ale úplně bez…no já nevím, po koupání prostě potřebuješ dítě někde v klidu usušit a obléct. Když to děláš někde na posteli, budeš mít mokro a taky z toho bolí záda.
Jinak kočár i hadry se dají koupit z druhý ruky, takže ten rozpočet se dá udržet.

SlečnaDahlia
Závislačka 2579 příspěvků 10.06.19 16:42
@dracula-s píše:
Potřebuji kočár, tedy myslela jsem bez otočných kol, páč chodím pořád se psy, tak aby ujel i těžší terén :D

To ujedou i otočná kola, naopak je s nimi leckterý terén schůdnější (raději tříkolku, ne čtyřkolku). Hlavně hlídej odpružení a spíše nafukovací kola (nebo gelová, určitě ne plastová).

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 10.06.19 16:44

@pedigka no tak kdyz si musis vse koupit sama a nove tak je to tezke ;) taky jsem to tak u prvniho mela, u druheho uz to delat nebudu a necham si nejake veci koupit od rodiny, ktera chtela nakupovat, ale dostali zakaz :mrgreen: jo a asi neni takovy problem se domluvit na tom, co presne nekdo koupi, kdyz treba rekne, ze koupi chuvicku, tak nikde neni dano, ze si ke zakadatelka nemuze vybrat sama :kytka:

SlečnaDahlia
Závislačka 2579 příspěvků 10.06.19 16:44

Jinak teda jestli můžu doporučit, prď na „hotové“ kombinace postýlek. Je tam hromada zbytečností (nevyužiješ minimálně povlečení a ta nebesa jsou docela ptákovina, jenom se na nich drží prach a padá to rovnou k mimču do postýlky) a zaplatíš zbytečně za nic.

SlečnaDahlia
Závislačka 2579 příspěvků 10.06.19 16:49
@Tazvesnice píše:
@pedigka no tak kdyz si musis vse koupit sama a nove tak je to tezke ;) taky jsem to tak u prvniho mela, u druheho uz to delat nebudu a necham si nejake veci koupit od rodiny, ktera chtela nakupovat, ale dostali zakaz :mrgreen: jo a asi neni takovy problem se domluvit na tom, co presne nekdo koupi, kdyz treba rekne, ze koupi chuvicku, tak nikde neni dano, ze si ke zakadatelka nemuze vybrat sama :kytka:

My jsme byly trapné a napsaly jsme veleupřímný mail, kde jsme příbuzným poděkovaly za gratulace a poprosily je s vědomím toho, že něco budou chtít kupovat, aby se první poradili s námi, nebo věnovali pozornost příloze mailu. Že nic nečekáme a nepožadujeme, ale že víme, jak to je, a tak přikládáme seznam těch a těch věcí, které se nám budou hodit (konkrétně a typově), aby příbuzní, když chtějí nějaké penízky utratit, je neutratili za věci, které nevyužijeme. Docela to fungovalo.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 10.06.19 16:51
@SlečnaDahlia píše:
My jsme byly trapné a napsaly jsme veleupřímný mail, kde jsme příbuzným poděkovaly za gratulace a poprosily je s vědomím toho, že něco budou chtít kupovat, aby se první poradili s námi, nebo věnovali pozornost příloze mailu. Že nic nečekáme a nepožadujeme, ale že víme, jak to je, a tak přikládáme seznam těch a těch věcí, které se nám budou hodit (konkrétně a typově), aby příbuzní, když chtějí nějaké penízky utratit, je neutratili za věci, které nevyužijeme. Docela to fungovalo.

Presne takhle jsem to myslela ;) kdyz to nekdo nepochopi a za kazdou cenu chce koupit neco dle sebe, tak to pak lezi v koute a jsou to zbytecne vyhozene penize, asi jako se svatebnimi dary :nevim:

Asijetotu
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 10.06.19 16:55

Já jsem 19tt. Co mě praští do oka třeba na fb tak kupuji. Je to moje slabost :mrgreen: takže zatím mám postylku ikea se dvěma šuplíky za 1500kc. Kolébku za 500kc. Kočárek mám vybraný za 5500az 6tis nový ale ten mi chtějí platit rodiče. Plánuji ten obyc prebalovak z ikey nový stojí 600 myslím. Hnizdecko jsem sehnala nové za 400kc. Oblecky koupím když mě něco praskne do oka ale zatím jsem oblecky moc nekupovala jen pro radost po screeningu třeba. A čím si chci ale udělat radost je koupaci kyblik, miminka mi v něm přijdou moc spokojene tak bych ho ráda zkusila. Ještě planuji monitor dechu a chuvicku. Kolotoč ulovim nějaký s promítáním na fb okolo 400kc bývá.

SlečnaDahlia
Závislačka 2579 příspěvků 10.06.19 16:56
@Tazvesnice píše:
Presne takhle jsem to myslela ;) kdyz to nekdo nepochopi a za kazdou cenu chce koupit neco dle sebe, tak to pak lezi v koute a jsou to zbytecne vyhozene penize, asi jako se svatebnimi dary :nevim:

U příbuzných se to opravdu setkalo s vděkem. Věděli podle seznamu přesně, co mají koupit, a byli fakt rádi. V seznamu nebyly hodinky s vodotryskem, ale věci typu bambusové pleny (dnes v každé drogerii, v seznamu bylo v které), háčkovaná dečka, oblečení od velikosti 68, nějaké nápady na větší věci pro prarodiče.

Sashie
Ukecaná baba ;) 2283 příspěvků 10.06.19 16:57

Já se přimlouvám za vyvýšené místo na přebalování. Manžel mi udělal komodu na míru, syn měl přes 4kg, šel nakonec CS. Nedovedu si představit, že bych se k němu 10× denně ohýbala a pak ho ještě zvedala po přebalování, mezi tím být delší chvilku v předklonu. A to jsem po císaři běhala jak srnka :lol: Jinak kromě postýlky bych si klidně vše koupila z druhé ruky. Hodně se tím ušetří a většina věcí vydrží věky.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama