Výbavička pro miminko - co je dobré pořídit?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Klarnika
Povídálka 20 příspěvků 15.05.19 08:43
Vybavycka pro miminko

Dobrý den, tohle je moje první těhotenství, tak bych se chtěla zeptat zkušených maminek, co je dobré všechno pořídit pro miminko? Zatím máme postýlku a do ní máme polštář, deku a povlečení. Kromě toho taky máme vaničku. Jinak máme byt na patro. Díky.

Přečtěte si článek: Seznam věcí pro miminko - kompletní průvodce

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Bídžej
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 15.05.19 08:46
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21133 příspěvků 15.05.19 08:52

TÉMAT na výbavičku jsou tu desítky, ve článcích (třeba tady:https://www.emimino.cz/…vicky-obsah/ ) i v diskusích.
Stačí hodit slovo „výbavička“ do vyhledávače ;)
Každý poradí něco trochu jiného, co komu vyhovuje, někdo chce šátek na nošení, někdo kočárek, někdo látkové pleny, někdo papírové.
Někdo vyžaduje kočárek za 25 000,– někdo si vystačí s bazarovým za tisícovku.

TO je těžko radit, mezi jak „divoký“ maminky patříš zrovna ty ;)

Kriss Tina
Extra třída :D 10106 příspěvků 15.05.19 08:53

Máš tu spoustu diskuzi na stejné téma. Polštář nepotřebuješ ten se miminku nedává. Jinak prebalovak, oblečení (seznam tu taky najdeš v jiných diskuzích), kočárek, autosedačku, pak záleží jestli chceš latkovat nebo jednorázové plenky, tak podle toho zásobu, jestli budeš kojit tak podprdy jestli ne lahvičky a um, zavinovačky, menší dečky, lékárnu a drogerii (to se dá po porodu podle potřeby), taky sobě nějaké věci do porodnice a šestinedělí. Jinak každému se hodí něco jiného, pro někoho je jedna věc zbytečnost pro druhého nezbytnost, to si budeš muset přijít sama. Já se třeba už od těhotenství neobejdu bez kojiciho polštáře, houpaciho lehátka pro miminko, monitoru dechu a nějaké hrazdičky na zabavení. Ale třeba úplně v klidu sem vypustila takové vymoženosti jako chuvicky (máme byt), sterilizátory a ohrivacky, šátek na nošení (mám v háji záda), lehátko do vany a určitě tu padne něco dalšího o čem ani nevím že existuje :D

stinga
Kelišová 6351 příspěvků 2 inzeráty 15.05.19 08:55

@Mar__tanka1983 no jo, ale když napsala výbavYčka, tak jí to nic nenašlo :mrgreen: :mrgreen:

09Veronika09
Kecalka 323 příspěvků 15.05.19 09:01
@stinga píše:
@Mar__tanka1983 no jo, ale když napsala výbavYčka, tak jí to nic nenašlo :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :potlesk: :potlesk:
terzera
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 15.05.19 09:02

Peřinka a polštářek moje malá nepoužívá ani v 8 měsících, z peřinky se odkope (nebo jí vyleze na hlavu a tak podobně), polštářek se nemá dávat min. do roka. Místo toho bych pořídila pořádnou zavinovačku, většina dětí má rádo zavinutí, pak třeba ještě menší dečku, záleží do jakého ročního období budeš miminko mít. Monitor dechu je taky super věc, pokud ti miminko bude spát v postýlce samo (hlavně v noci), pokud s ním chceš spát v posteli, je to zbytečnost. Já si ho nakonec pujčila v porodnici, aspon je kalibrovaný na planý poplach. Samozřejmě dá se koupit spousta blbostí, reklamy je všude dost a lidi koupí hodně toho, co pak ani nevyužijí, miminko toho zas tolik nepotřebuje, plenky, kosmetiku, oblečení a hlavně zezačátku potřebuje tebe, cítit že jsi s ním, nenechá se ani moc odložit, chce mít hlavně jídlo, plínku a mámu (teplo). Já bych u dalšího miminka šla do koupě šátku, ještě tedka si živě pamatuju, že jsem první dva - tři měsíce nedělala nic jiného než jen kojila a kojila a nosila dítě u sebe, protože se nedalo odložit a když už jsem jí mohla odložit, tak pořádně zavinutou, jinak byl hned řev.

ugluk
Hvězda diskuse 46205 příspěvků 15.05.19 09:05

No, dítku jsou tři měsíce a zrovna postýlka je furt ve sklepě, peřinka a polštář s povlečením ani nekoupeny :mrgreen:
Jinak zkus dát do vyhledavače výbavičku s druhým i měkkým a najde ti to sto padesát diskuzí ;)

Tarjei
Závislačka 4784 příspěvků 15.05.19 09:05

@stinga :mrgreen: tahnu nakup z Kauflandu a tlemim se :D

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21133 příspěvků 15.05.19 09:07

Fakt spíš prolez pár diskusí, kde se dané věci probírají (třeba přemýšlíš nad šátkem na nošení? Hoď ho do vyhledávání nahoře uprostřed) a pročti si, co o něm píšou jiný maminky.
Nebo se zeptej třeba i tady v tvojí diskusi.

Co takového obecného bych poradila, je to, že méně je více…Nemá smysl si narvat skříně a utratit majlant, abys toho pak polovinu nepoužila…takže na nějaký nákup deseti lahviček, pěti druhů dudlíků a nebo třeba hraček (kterých miminko stejně nevšimne dřív než ve třech měsících), bych se vykašlala.
Stejně tak drogerie - nějaký základ dostaneš v porodnici, většinou se dávají reklamní balíčky, tak tam se leccos objeví, jinak zdravé dítě nepotřebuje vlastně nic ;)

Za mě v tom základu, kočárek, postýlku, zavinovačky aspoň dvě, dvacet látkových plen a dvě tetrapleny, ty jsou větší, ideální místo ručníku (pokud seženeš z druhé ruky, tak je to nejlepší, ty starší a částečně seprané líp sajou ;) ), žínku, dudlík, jednu lahvičku, jeden balík newborn a dva balíky jedničkových plínek, teploměr, odsávačku na vysavač na nudle.
Oblečení dle tvého uvážení, ale vykašli se na minidžíny, mikiny s kapucou a podobný módní výstřelky, ideální je zásoba bodýček, polodupaček a dupaček a overalů, mikiny nebo kabátky bez kapuc, několik čepiček, ponožtiček. Fusak a několik různě teplých dek (do kočáru, do postýlky, dají se využít universálně). Jednu kombinézu, dle ročního období fleesovou nebo vysloveně zimní prošívanou.
Pak pro tebe kojící podprsenku, nějakou rozepínací košili na spaní, a vložky do podprdy a poporodní vložky.
Z lékárny paralenové čípky, kapky do nosu (mořské nebo vincentku) a za mě doporučuju rektální rourku.

To bych řekla, že je takovej základ, se kterým určitě přežijete ;) Zbytek bych nakupovala dle potřeby. Ono pokud máte budoucí babičky, tak ty toho taky přitáhnou hodně, stejně jako kamarádky. Až se zmíníš, že čekáš miminko, dost pravděpodobně se ti věcí sejde, že ani nebudeš vědět, co s tím, protože každá druhá dětná kámoška bude mít doma haldy věcí, co se jí nepodařilo prodat po bazárcích :mrgreen: :mrgreen:

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21133 příspěvků 15.05.19 09:17

@stinga tak…buďme hodní a ohleduplní…řekněmě, že „stane se…“ :mrgreen:

Uživatel je onlineKáťa19
Extra třída :D 11902 příspěvků 18 inzerátů 15.05.19 09:29

Postřehy a různé vychytávky a důležité věci jsem sepsala do deníčku: VÝBAVIČKA A VYCHYTÁVKY
Pročti a pak se klidně ptej :mavam:

Russet
Neúnavná pisatelka 15803 příspěvků 15.05.19 09:34
@Klarnika píše:
Dobrý den, tohle je moje první těhotenství, tak bych se chtěla zeptat zkušených maminek, co je dobré všechno pořídit pro miminko? Zatím máme postýlku a do ní máme polštář, deku a povlečení. Kromě toho taky máme vaničku. Jinak máme byt na patro. Díky.

Hlavně nepodlehni vášním a nenakupuj hory hadříků. Od každého pár kusů. Určitě se hodí zavinovačka, kočárek (nejsem nosící matka), fusak na podzim a zimu. Povlečení aspoň tři na vystřídání a nepromokavou podložku na matraci do postýlky. Jestli budeš mít papírové pleny, pořiď jen pár látkových a ty větší na osušení po koupání (tetra). Pleny jsem kupovala vždy, když byly levnější. Hodí se přebalovací podložka (měla jsem z Ikea, je zespodu pogumovaná). Přebalovací podložku jsem měla jen na začátku, pak jsem přebalovala různě po bytě, kde jsem odchytla lezce a chodce. Z kosmetiky jsem použila jen Sudocrem na zadek a Sebamed na mytí. A olej z lékárny (slunečnicový) na pomazání. Když byl větší, chodili jsme na masáže, tak jsem používala ty, co jsou vhodné pro malá mimina. Snášel dobře na cestách vlhčené ubrousky na pokadění, jinak jsem radši oplachovala vodou.

Klarnika
Povídálka 20 příspěvků 15.05.19 09:41

Kvůli jednoho blbého,,y" se z toho vsichni poserte twl :D :roll:

A jináč ostatním moc děkuju za rady. ;)

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10185 příspěvků 1 inzerát 15.05.19 09:55

@Mar__tanka1983 vidíš a já třeba mikiny s kapucema miluju - dcerka má vše s kapucí a nikde mi to nepřekáží, na naopak dupačky a polodupačky nemám jedny jediný úplně mi to drásá nervy - výrobci dělají z tý ťapičky tak malý, že to obě děti mají vždy v půlce nohy, overaly má jen na spaní, zavinovací body ne fakt neokouzlily, pro mě je rychlejší přes hlavu, zavinovačka mi byla k prdu malá v ní být nechtěla :D takže za mě to chce zkusit, spousta těhle mini věcí se koupi na bazaru za pár korun, neb toho je přehlšel a nezničený, takže mi není líto že to nepoužiju..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama