Výběr budoucího povolání

9.11.19 15:31

Výběr budoucího povolání

Dobrý den. Vím že těchto témat je dost, ale potřebovala bych aktuální zkušenosti a informace. Jsem v deváté třídě a to znamená výběr střední školy. Byla jsem již od šesté třídy rozhodnutá, že to bude ekonomika a podnikání, ale začala jsem uvažovat o zdravce. Prej tam potřebuji zaměstnance a tudíž bych neměla problém najít zamestnani. Na vysokou školu chci, ale gympl v žádném případě. Chci obor, který když dodělám tak furt budu moct pracovat i bez vysoké školy ( pro jistotu ). Tak je tu někdo kdo pracuje ve zdravotnictví nebo v ekonomickém směru kdo by mi poradil jakou cestou se spíše vydat? Hodně by mě bavilo být sekretářka, práce v bance nebo personalistika. Ve zdravotnickém směru kožní lékař. Po ekonomce bych chtěla buď na marketing a management nebo zahraniční obchod. Tak prosím poraďte mi fakt nevím :nevim: děkuji předem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3603
9.11.19 15:39

Pokud chceš být kožní lékař, tak bych na zdravou nešla. Dostat se ze zdravky na medicínu není lehké. Moje mamka je sestra a říká, že by mi tuto práci nikdy nepřála… Práci najdeš, ale je to řehole.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
9.11.19 15:41

Dermatolog je dobré povolání - oproti těm neurčitým kancelářským, co chtějí dělat všichni :) Akorát nevím, zda se dostaneš ze zdrávky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
9.11.19 15:48

Na marketing a management se potřebuješ naučit vyhodnotit data.

Takže si najdi počty nezaměstnaných absolventů SŠ a zjistíš, že z maturitních oborů jich je nejvíc z obchodních škol. Nezaměstnaných gymnazistů je naopak naprosté minimum…

Studovat zdrávku bez toho, aby ses chtěla starat o nemocné lidi (a to znamená je umývat, vynášet jejich výkaly, stlát postele a podobně) je velká hloupost. Navíc teda pokud chceš po zdravce pokračovat na jinou VŠ, než na zdravotnickou, tak se budeš muset hodně, hodně věnovat samostudiu.

Osobně si myslím, že lepší šance na úspěšné studium na nějaké vysoké ekonomické škole - protože tě lépe naučí jazyky a matematiku, bez které se tam neobejdeš.

Jinak když už, tak spíš ekonomické lyceum.

No a především se zapoj do nějakého spolku a zkus jim dělat PR, marketing a fundrising - navíc na to je možné účastnit se různých školení, kde tě to naučí a po osmnácti si hledej brigády v patřičných agenturách.

On je dost rozdíl mezi tím, co se člověk uči a reálnou praxi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10335
9.11.19 15:50

A pokud chceš na medicínu a dělat dermatologa, tak zapomeň na cokoliv jiného, než je gympl a chemii, biologii a fyziku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8451
9.11.19 16:38

Tak dělat doktora dermatologa je výnosný job, to jako žádná. Musí to být ale obrovská motivace, protože studium medicíny není procházka růžovou zahradou a bez gymplu je to ještě 100× horší. Zas na druhou stranu je to jistota a možnost pracovat do vysokého věku, tam se neslouží, míra stresu rozhodně jedna z nejmenších z oborů medicíny..
Ekonomek je hrozně moc :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13572
9.11.19 16:54

Na zdravku jdi jestli chceš být zdravotní sestra. Těch je málo, berou všude a práci máš jistou. Ale musíš na to mít žaludek, nervy, být připravena na ledacos. Jestli chceš na medicínu, tak jdi radši na gympl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.11.19 23:05
@Kriss Tina píše:
Na zdravku jdi jestli chceš být zdravotní sestra. Těch je málo, berou všude a práci máš jistou. Ale musíš na to mít žaludek, nervy, být připravena na ledacos. Jestli chceš na medicínu, tak jdi radši na gympl.

Právě teď mám brigádu v domově důchodců a přebalování, koupání či pomoc sestře pri odběru krve mi nedělá vůbec špatně. Za to je mi špatně z mé krve což je zvláštní :DD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8333
19.11.19 23:41
@Vkvd192837465 píše:
Právě teď mám brigádu v domově důchodců a přebalování, koupání či pomoc sestře pri odběru krve mi nedělá vůbec špatně. Za to je mi špatně z mé krve což je zvláštní :DD

v deváté třídě brigádu? to je tak trošičku v rozporu se zákonem, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13572
20.11.19 07:59
@Vkvd192837465 píše:
Právě teď mám brigádu v domově důchodců a přebalování, koupání či pomoc sestře pri odběru krve mi nedělá vůbec špatně. Za to je mi špatně z mé krve což je zvláštní :DD

Ja taky dělala v DD i v nemocnici a věř, že jsou ve zdravotnictví mnohem horší věci než někomu vyměnit podělanou plenu :mrgreen: ale taky nechápu jak můžeš mít na ZŠ brigádu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 22:42
@Kriss Tina píše:
Ja taky dělala v DD i v nemocnici a věř, že jsou ve zdravotnictví mnohem horší věci než někomu vyměnit podělanou plenu :mrgreen: ale taky nechápu jak můžeš mít na ZŠ brigádu :think:

Je mi 15 let a od 15 někde brigády jsou. Pracuje tam moje babička a odešlo jim hodně zaměstnanců tak potřebujou pomoc tak vedoucí řekla kdo na děti nad 15 můžou tam jít. Jsem tam zapsaná jako uklízečka, ale přitom dělám to co každý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.19 22:45
@sagina píše:
v deváté třídě brigádu? to je tak trošičku v rozporu se zákonem, ne?

No asi není. Hodně dětí má od 15. Kamarádka dělá servírku od 13 ale pravda že vypadá na 17 ( teď ji je 14) navíc já tam mám babičku vysvětlovala jsem to tu teď minulý příspěvek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8333
20.11.19 23:09
@Vkvd192837465 píše:
No asi není. Hodně dětí má od 15. Kamarádka dělá servírku od 13 ale pravda že vypadá na 17 ( teď ji je 14) navíc já tam mám babičku vysvětlovala jsem to tu teď minulý příspěvek

no, to asi je, protože 15 let je jenom jedna ze dvou podmínek. ta druhá je ukončená povinná školní docházka a musí být splněné obě najednou. najdeš to v Občanském zákoníku:

§ 34
Závislá práce nezletilých mladších než patnáct let nebo nezletilých, kteří neukončili povinnou školní docházku, je zakázána.Tito nezletilí mohou vykonávat jen uměleckou, kulturní, reklamní nebo sportovní činnost za podmínek stanovených jiným právním předpisem.§ 35
Nezletilý, který dovršil patnáct let, se může zavázat k výkonu závislé práce podle jiného právního předpisu. Jako den nástupu do práce nesmí být sjednán den, který by předcházel dni, kdy nezletilý ukončí povinnou školní docházku.

jako kdybys napsala, že brigádničíš třeba roznosem letáků, tak neřeknu ani popel, legislativně by to sice taky v pořádku nebylo, ale vcelku o nic nejde. nicméně brigádničit načerno (protože oficiálně tě zaměstnat nesmí a pokud to udělali, tak neznají ani základní zákony, což by byla docela tragédie) v domově důchodců při péči o klienty a dělat práce, ke kterým bys nejspíš měla mít nějaký kurz (pracovník v sociálních službách?), to mi přijde dost na pováženou.

mmch ta servírka od třinácti - je hezké, že vypadá na sedmnáct, ale pracovní smlouva se přece neuzavírá podle ksichtu, ale mimo jiné na základě osobních dokladů :nevim: takže opět - práce načerno, že. ale u té servírky by její případné pochybení nebylo takové drama, jako kdyby třeba při koupeli seniora došlo například k jeho pádu a poranění a začali se po tobě vozit jeho příbuzní :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.11.19 13:39
@sagina píše:
jako kdybys napsala, že brigádničíš třeba roznosem letáků, tak neřeknu ani popel, legislativně by to sice taky v pořádku nebylo, ale vcelku o nic nejde. nicméně brigádničit načerno (protože oficiálně tě zaměstnat nesmí a pokud to udělali, tak neznají ani základní zákony, což by byla docela tragédie) v domově důchodců při péči o klienty a dělat práce, ke kterým bys nejspíš měla mít nějaký kurz (pracovník v sociálních službách?), to mi přijde dost na pováženou.mmch ta servírka od třinácti - je hezké, že vypadá na sedmnáct, ale pracovní smlouva se přece neuzavírá podle ksichtu, ale mimo jiné na základě osobních dokladů :nevim: takže opět - práce načerno, že. ale u té servírky by její případné pochybení nebylo takové drama, jako kdyby třeba při koupeli seniora došlo například k jeho pádu a poranění a začali se po tobě vozit jeho příbuzní :nevim:

Jsem tam napsala jako uklízečka takže to asi problém není. Nevím. Při koupání a takových věcech tak se mnou vždycky někdo je. Pokud s tím nemá problém vedoucí tak co. Tak je mi to docela jedno. Nejsem tam poprvé. Za babičkou jezdím často a vždycky jsem ji tam pomáhala takže i vedoucí ví že vím co a jak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama