Výběr oboru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
6.5.22 12:22

Výběr oboru

Zdravím,

rozhodují se mezi obory zeměděl-farmář nebo Prodavac-florista… Oba obory jsou s výučním listem.

Poraďte, které obory s výuč. listem studovat? (Jsem holka) :think: které obory mají uplatnění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6.5.22 12:29

Myslím, že florista bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16078
6.5.22 12:30

Záleží jestli chceš dělat na poli nebo v obchodě vázat kytky. Vše má své pro a proti.
Mám střední zahradnickou s maturitou a zdrhla jsem od oboru. Je to celkem těžká práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
967
6.5.22 12:54

Květin je všude spousta stejně jako zahradních center. Řekla bych, že bude jednodušší najít práci. Dokonce je i spousta rekvalifikačních kurzu. S květinami např v květince bude asi čistší práce a voňavá :lol: :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13694
6.5.22 13:15
@Roxii píše:
Zdravím,

rozhodují se mezi obory zeměděl-farmář nebo Prodavac-florista… Oba obory jsou s výučním listem.

Poraďte, které obory s výuč. listem studovat? (Jsem holka) :think: které obory mají uplatnění…

Oboje jsou dobre obory. Záleží odkud jsi. Přeci jenom ten farmář bude mít práci spíš někde na venkově, floristé ve městech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
6.5.22 13:32

Preferovala bych zemědělství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
6.5.22 13:34

V zemědělství seženeš práci i bez vyučení kdykoliv :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
6.5.22 13:39

Přijde mi, že v zemědělství se dozvíš víc praktických věcí (širší spektrum informací a praxe), ale nevím… Ale taky bych se rozhodovala podle toho, co tě baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
979
6.5.22 13:42

Myslim, ze je to jedno. Jdi na ten obor, ktery je ti bliz nebo je snazsi. Jako zemedelec nebo floristka muzes pracovat s jakymkoliv vzdelanim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
659
6.5.22 13:45
@ka2ka píše:
V zemědělství seženeš práci i bez vyučení kdykoliv :nevim:

Tak to teoreticky v obou, já dělala v květinářství v prváku na VŠ - vázání kytek jsem se naučila za 1 odpoledne, dotazy zákazníků jsem do pár minut vygooglila, nebo jsem jim přečetla instrukce na obalu (u těch substrátů). :nevim: A to bylo zrovna v období, kdy prý byla krize. Pak jsem si ještě ze zájmu udělala kurz na ikebanu.

A práce v zemědělství asi nezahrnuje jen okopávání brambor, může tam být i nějaká koordinační činnost, možná i správa, finanční věci (tam asi jen tak random brigádníka nevezmou), ne? :nevim: Říkám, nejsem z oboru, tak netuším, jak to v praxi funguje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23631
6.5.22 15:16
@Tomie píše:
Tak to teoreticky v obou, já dělala v květinářství v prváku na VŠ - vázání kytek jsem se naučila za 1 odpoledne, dotazy zákazníků jsem do pár minut vygooglila, nebo jsem jim přečetla instrukce na obalu (u těch substrátů). :nevim: A to bylo zrovna v období, kdy prý byla krize. Pak jsem si ještě ze zájmu udělala kurz na ikebanu.A práce v zemědělství asi nezahrnuje jen okopávání brambor, může tam být i nějaká koordinační činnost, možná i správa, finanční věci (tam asi jen tak random brigádníka nevezmou), ne? :nevim: Říkám, nejsem z oboru, tak netuším, jak to v praxi funguje…

ale s výučákem jí do kanceláře nevezmou takže půjde k telatům, dojit, jezdit traktorem? Stavět ohradníky, přehánět dobytek :nevim: nevím tohle tady dělají zaměstnanci u všech zemědělců v okolí jako s výučákem asi ve státním statku bych nečekala nějakou odbornou činnost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2175
6.5.22 15:26

Šla bych do farmáře, naučí tě tam praktické věci, které můžeš pak využít v běžném životě, ale doma se jen tak nenaučíš. V tomto oboru můžeš rozjet podnikání, ale opravdu tomu musíš rozumět.

Za to vázat kytky můžeš mít jako koníček. Znám 3 prodavačky floristky a ani jedna na to nemá školu. Stačí to mít jen v oku a aby tě to bavilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
6.5.22 15:50

Je to v Děčíně? Pokud jo, doporučím spíš obor florista. Nevim jak to mají v jiných školách, ale u nás na farmáře chodila taková ta „nižší“ třída lidí.. Ty, které jinde nevzali, neprizpusobivy, ty, kteří se nechtěli učit.. V zemědělství tě jinak vezmou i se zakladkou, nemusíš se kvůli tomu 3 roky učit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21480
6.5.22 17:26

No a chceš prodávat kytky a nebo dělat na farmě? Kam chceš chodit na praxe? Na floristce bude víc dívčí kolektiv. To může být plus, ale i mínus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat