Výběr SOŠ

4
30.7.21 17:24

Výběr SOŠ

Potřebovala bych pomoci s výběrem SŠ školy a oboru. Budu v osmé třídě a tak už přemýšlím na jakou školu půjdu, chtěla bych školu se zaměřením na zvířata. Na zemědělskou jít nechci. Přemýšlela jsem nad veterinární, ale to nebude nic jednoduchého už proto že to je vlastě doktor pro zvířata a pokračovat v ní na vysokou taky nechci. Já vlastně ani nevím jestli na vysokou půjdu. Potřebovala bych nějakou školu se zameřením na zvířata a končit školu maturitní zkouškou. Byla bych ráda kdyby jste mu s tím pomohli
P. S : v sedmé třídě jsem měla samé 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14802
30.7.21 17:25

Nejdriv si rekni, jakou praci se zviraty bys chtela delat.

Pak zvaz, jestli na to potrebujes vejsku.

A az podle toho vybirej stredni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6571
30.7.21 17:27

Střední veterina je docela těžká, jsou tam těžké přijímačky, ale většinu dětí na ní studium baví. Není to tedy doktor pro zvířata, ale spíš sestřička. Ale uplatnění je širší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3274
30.7.21 17:37

Co si představuješ, že budeš jednou dělat? Čím se budeš živit? A podle toho si pak vyber školu. Proč nechceš na zemědělku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
30.7.21 17:46

@Lucie_Sx nejsem si jistá jaké práce jsou se zvířaty. Proto prvně chci jít na střední a pak si to domyslet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11922
30.7.21 18:02

@Sabyna1 holka studuje obor ekologie a životní prostředí. obor tedy obecně vzato není zaměřený na zvířata a je v něm celkem i dost chemie (zkoumá se kvalita vody, půdy a tak), ale když si holka školu vybírala, tak některé školy měly speciální zaměření. konkrétně tuším v Plzni na ochranné a zájmové chovy. nevím, jak ta škola vypadá, nebyla v užším výběru, ale tak nějak předpokládám, že s tímhle zaměřením se práci se zvířaty budou věnovat. a některá z lesnických škol (fakt nevím kde, taky nebyla ve výběru) měla zaměření na kynologii. a v Jižních Čechách (Jindřichův Hradec??) bylo zaměření tuším vodohospodář - jako asi to taky nebyly zvířata, ale tehdy k přijímačkám vyžadovali znalost ryb, takže předpokládám, že studium nebylo jenom o měření kvality vody, ale práci s vodními živočichy. a byly jsme se tehdy podívat na nějaké zemědělce, která tenhle obor taky měla a kde byl předpoklad, že v rámci studia bude přicházet víc do styku se zvířaty ze školního statku, ale tehdy nás ta škola neoslnila a na můj vkus až velké procento dětí tam tehdy nezvládlo maturitu (ale už je to čtyři roky nazpátek, nevím, jak škola vypadá teď).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
1.8.21 10:13

S jedničkami bych už nehledala nic jiného a zkusila veterinu. Všeobecně práce se zvířaty není dobře placená, teď to možná neřešíš, ale za 15 let až budeš mít vlastní domácnost a třeba děti, tě to může mrzet, že sis nevybrala něco jiného. Jako práce se zvířaty mě napadá provozovat psí salón nebo psí hotel či vlastní farmu, ale to můžeš dělat s jakýmkoliv vzděláním. Šťastnou volbu!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5860
1.8.21 10:20
@emouen píše:
S jedničkami bych už nehledala nic jiného a zkusila veterinu. Všeobecně práce se zvířaty není dobře placená, teď to možná neřešíš, ale za 15 let až budeš mít vlastní domácnost a třeba děti, tě to může mrzet, že sis nevybrala něco jiného. Jako práce se zvířaty mě napadá provozovat psí salón nebo psí hotel či vlastní farmu, ale to můžeš dělat s jakýmkoliv vzděláním. Šťastnou volbu!

Já myslím, že veterináři lékaři se mají finančně dobře. Můžeš jít na gympl a pak na vysokou veterinu. Se samými jednickami máš nejlepší předpoklady. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
189
1.8.21 11:08

@truelly Veterináři s VŠ ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
1.8.21 11:23

Se samými jedničkami běž na gympl a pak na veterinu. Přítelkyně to tak udělala, má rok vš za sebou a je spokojená. Kdyby nechodila na gympl, je bez šance se tam dostat. Ze všech těch středních veterinárních škol, z oboru chovatelství atd se nedostal téměř nikdo. O to víc to platí, pokud nevíš, jestli budeš chtít se zvířaty dělat, z gymplu budeš moci jít na každou jinou vysokou školu. Je akorát blbý, že nevíš, jestli chceš potom na vš, to by ti byl gympl k ničemu. Vím o škole v Litomyšli, která je fakt dobrá, obor chovatelství cizokrajných zvířat. Chtěl jsem na ní původně jít, ale máme to hodně daleko. U nás třeba v dojezdové vzdálenosti je Humanitska v Litvínově, je to prirodovedná škola se zaměřením na ekologii, znám několik lidí, kteří jí buď vystudovali nebo studují, moc to není ale přímo o zvířatech. Tak to je taky možnost, fakt záleží odkud jsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat