Výběr SŠ

Anonymní
3.3.21 19:02

Výběr SŠ

Dobrý den, v září půjdu do devítky a čeká mě výběr sš. Protože absolutně nevím kam bych chtěla jít tak mě napadla sekretářka. Já jsem strašně nerozhodná a od sedmičky jsem přehodila už několik návrhů, ale vždycky jsem to nějak zamítla. Podle toho co jsem četla tak u sekretářky se mi zdá že to není až tak složité. Moje známky z aj a čj jsou většinou jedničky a dvojky občas když se mi nepovede test tak max. 3 :P, na počítači taky umím ( hlavně teď přes tu distanční výuku :pocitac: ). Tahle práce by mě i bavila. Jediný problém je že nevypadám jako topmodelka :mrgreen:, ale jinak angličtina mě baví a čeština taky. V budoucnu bych se chtěla naučit i španělsky. Je potřeba bakalář nebo ne? A kdyžtak nějaký tip na školu v Brně :D. A je ekonomka těžká na učení? Nebo na jakou školu bych měla jít abych mohla dělat sekretářku. :think:

Předem děkuji za každý tip a komentář :srdce: :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3400
3.3.21 19:06

Nejlépe obchodní akademie :-) ale sekretářka už se jim neříká snad 20 let ne? Teď je to spíš asistentka, office manager atp…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1137
3.3.21 19:08

Kamarádka dělá „sekretářku“,spíš je to, ale taková holka pro všechno. Jinak má obchodní akademii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14288
3.3.21 19:15

Kámoška má takovou střední právnickou a je taky sekretářka..Jinak na sekretářku můžeš být asi cokoliv s maturitou.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
3.3.21 21:35

Jdi na obchodku. Pokud máš vztah k papírování a máš ráda systematickou práci, je to dobrá volba. A naučíš se psát všemi deseti, což se ti v životě taky neztratí. Je to dobrý odrazový můstek pro VŠ ekonomického směru. Mám ji taky :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
3.3.21 21:49

Tu češtinu se ještě douč. Nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12871
3.3.21 21:59
@Alriga píše:
Tu češtinu se ještě douč. Nic moc.

Krome interpunkce nevidim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
4.3.21 10:43
@Eliška píše:
Krome interpunkce nevidim problem.

A sekretářka nemusí používat interpunkci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12871
4.3.21 12:47
@Alriga píše:
A sekretářka nemusí používat interpunkci?

Tady neni v praci. Pravopis v neformalni komunikaci neni kodifikovany. Ze tady interpunkci nepouziva, neznamena, ze ji neovlada.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
4.3.21 19:36
@Eliška píše:
Tady neni v praci. Pravopis v neformalni komunikaci neni kodifikovany. Ze tady interpunkci nepouziva, neznamena, ze ji neovlada.

COŽE???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46930
4.3.21 19:48

@Alriga sorry jako, v interpunkci na epipi taky obcas chybuju, bo si to tak nehlidam, kdyz neni treba. Holka je v osmicce. Kdo vi, jak je oducena syntax v 7. tride (vety vedlejsi). letos se ve skole taky moc neohrala (v osmicce se berou vyznamove pomery), nemela sanci si toto ucivo poradne osvojit, zazit opakovanim. Snad dostane sanci v 9. tride to vypilovat, tam uz se v cejaku nic moc noveho nebere.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12871
4.3.21 19:49
@Alriga píše:
COŽE???

Nevím přesně, na co se tím Cože? ptáš. Spíš je to asi rozhořčení nad přístupem k jazyku? No myslím, že nejsem jediný bohemista, co nevnímá jazyk v exaktních mantinelech :nevim: Mantinely mu totiž tvoří úzus. To je, jako bys chtěla dress code na ulici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2964
4.3.21 20:21
@Eliška píše:
Nevím přesně, na co se tím Cože? ptáš. Spíš je to asi rozhořčení nad přístupem k jazyku? No myslím, že nejsem jediný bohemista, co nevnímá jazyk v exaktních mantinelech :nevim: Mantinely mu totiž tvoří úzus. To je, jako bys chtěla dress code na ulici.

No, koukám, že ty jsi „bohemista“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12871
4.3.21 20:26
@Alriga píše:

Bohemista z podstaty věci je trochu bohém ;)
OT - Máš krásnýho psa.

Zakladatelka už se neozývá, jinak já hlasuju taky pro obchodní akademii. Ale pokud obchodku, dobře si vyber.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46930
4.3.21 20:26
@Alriga píše:

COŽE?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek