Jak se stát učitelem?

Anonymní
2.3.21 17:40

Jak se stát učitelem?

Ahoj, můžete mi poradit, jakým způsobem se stát učitelkou? Studuji VŠ, ale v jiném oboru než učitelství, bude mi stačit pedagogické minimum?
:srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
88
2.3.21 17:46

Mělo by stačit. Akorát učit pak můžeš předměty, ze kterých máš státnice (respektive předměty z toho vycházející).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25783
2.3.21 17:55

Jo, ale záleží jaké předměty můžeš učit, tedy jakého druhu máš původní VŠ vzdělání. Učitelů některých předmětů je nedostatek. Taky záleží jaká by z tvého vzdělání vycházela aprobace.
Já pedagogické minimum mám, ale ještě jsem neučila. Spíš chci zkusit po RD dělat AP. Vyloženě na výuku odborných předmětů se necítím úplně ( tedy kromě toho svého původního).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7358
2.3.21 17:57
@Anonymní píše:
Ahoj, můžete mi poradit, jakým způsobem se stát učitelkou? Studuji VŠ, ale v jiném oboru než učitelství, bude mi stačit pedagogické minimum? :srdce:

To studuješ VŠ?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
2.3.21 17:58

Studuješ VŠ a namísto normálního nalezní informace se ptáš na emiminu?

Jinak na něco ti pedagogické minimum bude stačit na něco n.

use the fucking google!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8669
2.3.21 18:08
@Ou píše:
Studuješ VŠ a namísto normálního nalezní informace se ptáš na emiminu?

Jinak na něco ti pedagogické minimum bude stačit na něco n.

use the fucking google!

Třeba už přišla na kouzlo toho, že než hledat informace sama a ztrácet tím čas, tak zapojí otroky na emiminu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9381
2.3.21 18:27
@Anonymní píše:
Ahoj, můžete mi poradit, jakým způsobem se stát učitelkou? Studuji VŠ, ale v jiném oboru než učitelství, bude mi stačit pedagogické minimum? :srdce:

Co a kde chceš učit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9381
2.3.21 18:33

Abych to rozvedla. Je nedostatek elementaristů - a tam opravdu doufám, že nikoho jen tak nepustí, protože na dobrém elementaristovi záleží studijní budoucnost dítěte. Nechtěla bys své dítě svěřit jen tak někomu.

Na druhém stupni chybějí učitelé přírodních věd - a pro dobro všech budoucích techniků, lékařů a přírodovědců opravdu doufám, že tam jen tak nikoho nepustí, protože učit matiku, fyziku nebo chemii bez příslušného vzdělání - to je prostě na prd.

Zbylých aprobací je na ZŠ vcelku dostatek.

Na lepších SŠ máš naději s odbornými předměty, všeobecné nedáš. Na horších školách je míst dost - a ač je to smutné konstatování, tam škodu asi nenaděláš, ale je tam strašně náročná práce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1538
2.3.21 18:46
@SAJ píše:
Abych to rozvedla. Je nedostatek elementaristů - a tam opravdu doufám, že nikoho jen tak nepustí, protože na dobrém elementaristovi záleží studijní budoucnost dítěte. Nechtěla bys své dítě svěřit jen tak někomu.

Na druhém stupni chybějí učitelé přírodních věd - a pro dobro všech budoucích techniků, lékařů a přírodovědců opravdu doufám, že tam jen tak nikoho nepustí, protože učit matiku, fyziku nebo chemii bez příslušného vzdělání - to je prostě na prd.

Zbylých aprobací je na ZŠ vcelku dostatek.

Na lepších SŠ máš naději s odbornými předměty, všeobecné nedáš. Na horších školách je míst dost - a ač je to smutné konstatování, tam škodu asi nenaděláš, ale je tam strašně náročná práce.

To mě zajímá, jak píšeš o přírodních vědách. Takže je dobře, že tam chodi učit lidé z jiných VS s pedagogickým minimem, nebo je lepší když to učí lidi z pedaku s příslušným zaměřením?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12516
2.3.21 18:47

@Ou Třeba si o tom chce s někým popovídat. To je tak těžké pochopit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
2.3.21 18:58

Třeba ve školce učit nemůžeš. Otázka je co a kde chceš učit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12516
2.3.21 19:07

Školka a první stupeň nemůžeš. Já mám peďák pro 2. a 3. stupeň a mladší učit nemůžu. Ono to má svůj důvod a je to dobře.
Když máš VŠ, pak podle toho, co jsi vystudovala. A měla bys mít, případně si doplnit to ped. minimum. Když vystuduješ třeba chemickou technologií, tak to bohužel neznamená, že to umíš učit. Je pravda, že některé věci se ale člověk učí těžko a někdo to má dané. Třeba pozitivní vztah k dětem a měla bys je mít ráda, dokázat se povznést nad osobní antipatie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9381
2.3.21 19:15
@Janee19 píše:
To mě zajímá, jak píšeš o přírodních vědách. Takže je dobře, že tam chodi učit lidé z jiných VS s pedagogickým minimem, nebo je lepší když to učí lidi z pedaku s příslušným zaměřením?

Ne, není dobře, že se školy otevírají všem - a jo, přírodní vědy by měl učit někdo s vystudovaným oborem. Třeba v matematice mají technici vystudované pouze několik semestrů matematiky - a to ještě zaměřené pouze na jejich obor - například analýzu, numerickou matematiku, líznou statistiku atd. Třeba o algebře a geometrii nebo teorii množin se studenti na technických VŠ nedozvědí nic moc. Ano, dá se to dohnat samostudiem, ale mezioborový přesah v matematice (myslím čistě mezi matemtickými obory) mít prostě nebudou. Často to vede k tomu, že některým kapitolám věnují menší pozornost, protože z jejich laického pohledu nejsou důležité. Ve fyzice a v chemii je to totéž. Budou perfektně umět některé části, jiné pominou…

Přitom zrovna tyhle tři předměty se často učí neprobovaně, což je strašná škoda. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
2.3.21 19:23
@SAJ píše:

asi by ses divila, kdo učil v jedné naší základní škole v první třídě - paní s vystudovanou soukromou ekonomkou VŠ, měla jen kurz k jednu programu a při práci si dodělávala pedagogické minimum… těch dětí mi je u ní upřímně velmi líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
9381
2.3.21 19:44
@janickaIII píše:
asi by ses divila, kdo učil v jedné naší základní škole v první třídě - paní s vystudovanou soukromou ekonomkou VŠ, měla jen kurz k jednu programu a při práci si dodělávala pedagogické minimum… těch dětí mi je u ní upřímně velmi líto.

Nedivila. Ale je to špatně, špatně, špatně.

Ony i ty vystudovanou teda dokážou napáchat škody, ono ne, že ne… Matiku občas samy moc neumí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat