Vyšší policejní škola? Výběr vysoké školy

28
1.3.21 18:46

Vyšší policejní škola? Výběr vysoké školy

Ahoj,
ráda bych poprosila o názor na policejní školy. Konkrétně mám poměrně dost zájem o Vyšší policejní školu v Praze, tuším že Hrdlořezy.
Momentálně studuji gymnázium, 3. ročník a stále ještě nejsem rozhodnutá, jaké studium si zvolit. Nejvíc mě baví jazyky (angličtina, španělština, lehce němčina) a společenské vědy jako psychologie, sociologie, právo… Ale jazyky jsou takové neúplné a nevím, co přesně studovat. Na učitelku bych si bohužel netroufla. Co se týče té policie, tak se mi líbily předměty, které se zde učí a také možnost jazykových pobytů, kurzů a tak dále. Chtěla bych se zeptat, co si o této škole myslíte (pokud máte zkušenosti) nebo s jakoukoli jinou školou s podobným zaměřením. Poměrně me láká Bezpečností právo.. A podobné obory. Bohužel si nejsem jistá, jestli je policie pro mě.. Slyšela jsem, že lidé, co tuto školu vystudují jsou automaticky policisté a pracuji v kancelářích. Ale moc si nedokážu představit co takový policajt úředník dělá. Bojím se, aby nešlo o nudnou opakující práci ve které bych nulově využila angličtinu, jelikož mě velmi baví. Prosím o jakékoliv názory, děkuji:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
145
1.3.21 18:49

A co VŠ Policejní akademie na Lhotce? Bezpečnostě právní studia tam v rámci Bc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73
1.3.21 18:51

Máš to dálkové studium na 3,5 roku. 1× za měsíc 2 dny. Je to docela lehká škola. Studuji současně s policejní akademií a dá se zvládat. Uplatnění je široké ( úřady, ministerstva, soudy..) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
1.3.21 18:53

@Umík ano, na tuto školu jsem se také dívala. Tuším, že přijímačky jsou z jazyka a ze ZSV. Ale přijde mi, že se zde hlásí moc lidí. Poznámka.. Nechci dělat zásahy a takové ty akce, co vyžadují velkou fyzicku. Právě bych raději něco úředního.. Ale jak jsem již psala, nevím co si pod tim představit. Máte nějaké zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
1.3.21 18:57

Dříve byl jazyk a všeobecný přehled, teď jsou sciotesty. Tak záleží, jestli by jsi chtěla do bezpečnostního sboru nebo ne. Já jsem třeba u bezpečnostního sboru a dělám v kanceláři právo. Ze spolužáků znám, tak dva, co po dostudovani šli k policii a jsou u zásahu. Většina skončila na úřadech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
1.3.21 19:00

Bež na práva…budeš mít více možností v životě včetně práce u policie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
1.3.21 19:44
@marlin11 píše:
Bež na práva…budeš mít více možností v životě včetně práce u policie

Souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
236
1.3.21 22:13

Pokud u PCR pracovat nechces, vubec nema smysl studovat policejni skolu. Treba z ekonomky muzes jit pracovat na desitky ruznych pozic, ale policejni skola te pripravi zejmena na praci u policie. Jinak nuda to u policie byt nemusi, zalezi kam se dostanes, ja stereotyp tedy nemam😄 I anglictina se da vyuzit, zase zalezi kam se pak dostanes, jsou i odbory mezinarodni spoluprace, SIRENE, EUROPOL apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
3.3.21 15:01

@Umík a co přesně prosím znamená práce u bezpečnostního sboru? Mě práce u policie láká, ale jak jsem již říkala, preferovala bych práci, která nezahrnuje zásahy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
3.3.21 15:02

@marlin11 Tak o právu jsem samozřejmě taky přemýšlela. Ale takhle daleko moje ambice asi nesahaji :) Minimálně 7 let studia a s uplatněním je to prý hodně složité. Ale těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
3.3.21 15:08

@adelka852
Tak záleží jestli jsi u policie, hasičů, celní správy, vězeňské služby.
K zásahům se dostávají nižší šarže nebo vyloženě vyšetřovatelé. S VŠ je převážná většina míst v kanceláři u počítače.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
116
3.3.21 18:13

@adelka852 z humanitních oborů neznám žádný jiný, který by měl širší uplatnění nez obor právní věda na právech. Jen pro zajímavost…advokáti, soudci, státní zástupci, policisté, urednici, podnikovi právníci, právníci v nemocnicích, atd…to je tak široky záběr…pokud se ti líbí policejní škola vysokoškolského směru…tak časem na téhle škole podle mě dospejes k tomu, že jsi měla studovat práva…o uplatnění s pravy se neboj..na to jsou jiní adepti humanitních oboru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
3.3.21 18:27

@Umík ano to jsem chtěla vědět. S VŠ jsou v kanceláři a s tím bych problém asi neměla, ale co to zahrnuje? Jaké dokumenty a podobné záležitosti bych řešila? Jen mě zajímá jestli bych nedelala podstatě obyčejnou sekretářku nebo neco takového. Ale aby to souviselo opravdu s policii a mohla bych třeba využít i tu angličtinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
3.3.21 18:30

@marlin11 ano věřím ze to ma široké uplatnění. Ale na práva jako taková podle me nemám. Krom toho si nedokážu představit studovat pomalu 10 let. Nejsem líný člověk, ale mám nějaké preference. Krom toho, nejsem ani žádný expert na matiku a podobné záležitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
3.3.21 18:31

@adelka852
Záleží na jakou pozici by jsi šla, takhle ti to nikdo neřekne. Ale fakt to není práce sekretářky. Záleží, kam by jsi se dostala a taky zda projde přes psychologické a fyzické testy. Ty se dělají až při hlášení se k bezpečnostním sboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat