Vybourání oken

20.3.17 10:43

Vybourání oken

Dobrý den, prosím o radu a o názor… koupili jsme velký RD… Teď ale došlo na to, že potřebujeme vybourat 3 otvory na nová okna… bouralo by se ti směrem na dvůr a zahradu… bylo.mi od spousty lidí řečeno, že by povolení neřešily, když je to směrem na dvůr na náš pozemek… ale… nevím co sousedka… aby nás neudala… ona by ze svého dvora nejspíš viděla, že tam máme okna, která tam nebyla… řešil někdo stejný problém? A jak jste postupovali? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20.3.17 10:46
@Martina1111 píše:
Dobrý den, prosím o radu a o názor… koupili jsme velký RD… Teď ale došlo na to, že potřebujeme vybourat 3 otvory na nová okna… bouralo by se ti směrem na dvůr a zahradu… bylo.mi od spousty lidí řečeno, že by povolení neřešily, když je to směrem na dvůr na náš pozemek… ale… nevím co sousedka… aby nás neudala… ona by ze svého dvora nejspíš viděla, že tam máme okna, která tam nebyla… řešil někdo stejný problém? A jak jste postupovali? Děkuji

Nám bylo řečeno, že pokud se okna jen vyměnují za nová, tak v pohodě, ale pokud se mění velikost okna nebo místo okna, tak povolení musí být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.3.17 10:46

Pokud něco hlásit musím, tak to hlásím :roll: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.3.17 10:53

To právě vím, ale bojíme se, že nám to zamítnou… a co budeme dělat? Dětský pokoj a ložnice bez oken nejde…????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4194
20.3.17 10:54

Zeptala bych se na stavebním úřadě, bývalo to tak, že když byla vzdálenost od sousedů víc než 15 m tak to bylo bez ohlášení, ale jestli to platí i dnes kdo ví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
20.3.17 10:54
@Martina1111 píše:
To právě vím, ale bojíme se, že nám to zamítnou… a co budeme dělat? Dětský pokoj a ložnice bez oken nejde…????

Proč by vám to zamítli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
20.3.17 11:15

A taky asi jde o to jestli to není nosná zed :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
20.3.17 11:32

Budete zasahovat do nosných konstrukcí stavby a podle § 103 (Zákon č. 183/2006 Sb.) budete potřebovat stavební povolení. Za zeptání na stav. úřadě nic nedáte a nevidím důvod, proč by vám jej neměli vydat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
20.3.17 11:34
@ka2ka píše:
A taky asi jde o to jestli to není nosná zed :think:

Nějak si neumím představit vnější obvodovou s okny, která by nebyla nosná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
20.3.17 11:35

@opulus tak to jo blb jsem to napsala ale taky asi záleží na tom kolik těch tam bude ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2615
20.3.17 11:51
@ka2ka píše:
@opulus tak to jo blb jsem to napsala ale taky asi záleží na tom kolik těch tam bude ne?

Z úředního hlediska to bude zásah do nosné konstrukce.
Z hlediska statiky a proveditelnosti bude skutečně záležet na konkrétní realizaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama