Výdělek při RD

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 16:01
Výdělek při RD

Dobrý den, nevím jestli se tady něco podobného probíralo, ale jestli ano, tak se předem omlouvám. Mám dotaz ohledně přivýdělku při rodičovské dovolené. Minulý měsíc mi skončil RP, ale u zaměstnavatele jsem měla nahlášenou RD do tří let a ta mi teď končí. Minulý týden jsem mluvila se svým zaměstnavatelem, že si prodlužuji RD do jejích čtyř let z osobních důvodů. Chodím na brigády k jinému zaměstnavateli a mám u něj DPČ. Mohu i nadále si takto přivydělávat, ikdyž už nebudu pobírat RP? Musím to někde hlásit? A bude mi stále stát platit zdravotní pojištění nebo musím už sama? Děkuji.

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 20.05.19 16:32

No takze vam zamestnavatel dal neplacene volno do tech 4 let? Nebo vypoved? Jina varianta neni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 16:36
@Cenarius
@Cenarius píše:
No takze vam zamestnavatel dal neplacene volno do tech 4 let? Nebo vypoved? Jina varianta neni.

Volala jsem na pojišťovnu a tam mi paní řekla, že si mohu prodloužit RD, ale mám se zaměstnavatelem sepsat čestné prohlášení, že nadále budu pečovat o dítě. O neplaceném volnu ani o výpověď nebyla řeč, tak teď nevím :nevim:

nozu
Extra třída :D 12488 příspěvků 20.05.19 16:59

Rodičovskou dovolenou můžeš mít pouze do tří let věku. Na pojišťovně asi mysleli rodičovský příspěvek. Ten lze prodloužit do čtyř let.
Zaměstnavatel ti mezi třetím a čtvrtým rokem může dát neplacené volno. Ale když už nepobiras rodičovský příspěvek, tak se musíš nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let. Dítě ale může do školky pouze na dopoledne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.19 17:49
@nozu píše:
Rodičovskou dovolenou můžeš mít pouze do tří let věku. Na pojišťovně asi mysleli rodičovský příspěvek. Ten lze prodloužit do čtyř let.
Zaměstnavatel ti mezi třetím a čtvrtým rokem může dát neplacené volno. Ale když už nepobiras rodičovský příspěvek, tak se musíš nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let. Dítě ale může do školky pouze na dopoledne.

Aha, ale já říkala na pojišťovně, že už rodičovský příspěvek nepobírám. A kdo mi tím pádem bude platit zdravotní pojištění a můžu si tedy přivydělat u jiného zaměstnavatele brigádně?

nozu
Extra třída :D 12488 příspěvků 20.05.19 18:21
@Anonymní píše:
Aha, ale já říkala na pojišťovně, že už rodičovský příspěvek nepobírám. A kdo mi tím pádem bude platit zdravotní pojištění a můžu si tedy přivydělat u jiného zaměstnavatele brigádně?

za osobu, která je nahlášená na zdravotní pojišťovně, že celodenně pečuje o dítě do 7 let (tím věkem si nejsem jistá, možná je to 5 let??), platí zdravotní pojištění stát. Jak je to ale s přivýdělkem na DPČ u jiného zaměstnavatele, to netuším. U stávajícího zaměstnavatele musíš požádat o neplacené volno. Jinak tě pro absenci (nenastoupíš den po třetích narozeninách do práce) může vyhodit. Dohoda se zaměstnavatelem, že pečuješ o dítě, je nějaký folklor dané pracovnice zdravotní pojišťovny. Toto slyším poprvé a nemyslím si, že by to vyplývalo z nějakého zákona či vyhlášky.

Cenarius
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 20.05.19 18:29

@nozu jeste me napadlo, ze ma extremne slusneho a vstricneho zamestnavatele, ale netusim, jestli ji muze vest u sebe i do tech 4 let jako na MD

Kazdopadne v tom pripade si muze privydelat kde chce a cim chce. Jen na tu DPC max polovicni uvazek a nad 3tis se uz plati soc. a zdrav.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66565 příspěvků 20.05.19 20:03

@Cenarius Nemuze, RD je maximalne do e let veku. Nicmene tou peci o dite ona zamestnavateli potvrzuje, ze dite bude chodit do skolky max. na 4 hodiny denne

Váš příspěvek
Reklama