Vyhazov z VŠ

Anonymní
2.2.20 22:59

Vyhazov z VŠ

Ahoj,
jak je to s vyhazovem z VŠ? Jsem na vysoké v Jihlavě. Nikde jsem nenašla, zda už po neúspěšném 1. semestru přestanu být student nebo mě vyhodí až v srpnu…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8914
2.2.20 23:08

Možná to má každá škola jinak, to nevim :nevim: za nás to bylo tak, že k postupu do druhého ročníku byl nutný určitý počet kreditů, takže se dalo postoupit s nějakejma nedodelanejma zkouskama. V druhým ročníku se ty nedodělané zkoušky mohly zapsat znovu, s tím že člověk toho měl fakt hodně a taky s tím, že každej předmět si můžeš zapsat jen dvakrát, takže pokud se ta zkouška z prvaku neudělala v druhaku, byl konec. Pak ještě občas někdo přestoupil na celoživotní vzdělávání ale to už ani nevím, jak fungovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6427
2.2.20 23:12

Ano vyhodí. Jakmile bude systém kontrolovat průchod studiem a dostatek kreditů tak tě vyřadí. Většinou je to trochu opozděné ale studentem nejsi už od konce semestru. Pokud využíváš nějakou studentkou výhodu může to být napadnutelné a vymahatelné (slevu na MHD, studentský účet apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
988
2.2.20 23:40

Po konci semestru si zajdi na studijni = podepsat vystupni list = konec statutu studenta. (tak to bylo pred XY lety za me).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
3.2.20 00:15

Zetej se radši na studijním. A čim dřív to začneš řešit, tím líp. Hlavně, jestli chceš ještě v budoucnu VŠ studovat. To asi víš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3451
3.2.20 06:29

Nejlepší bude přečíst si studijní rád nebo jít (napsat) na studijní. Každá škola to má jinak, navíc se to může i měnit, takže pokud ti tu nenapíše někdo, kdo teď studuje tam, kde ty, jsou ti ty odpovědi úplně na nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11807
3.2.20 06:32

Určitě ti přijde dopis o ukončení studia, tam to bude. Jsou školy kde jsi studentem až do léta a školy, kde tě vyhodí i po prvním zkouškovým.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama