Vyhrez bederní plotenky

21.2.20 09:55

Vyhrez bederní plotenky

Ahoj :mavam:
Od porodu (9 měsíců) mě extrémně bolí celá levá noha, nejvíc ale podkoleni, lytko, až mi to jde do třech prstu který mě extrémně brni.
Byla jsem u doktora a dělali mi vsemozne vyšetření. Ultrazvuk té nohy asi 3×, poslali mě i na kardiologii, plicní, neurologii a magnetickou rezonanci.
No všude vyšlo vše Ok, kromě rezonance, tam přišli, ze mám vyhrez plotenek. Ale pouze o 2mm do levé strany.
Doktor řekl teda, ze ta noha bolí od toho a ze se to časem upraví. :nevim:
Když jsem mu rekla o rehabka, tak mě poslal nwkam, ze prej to není tak závazný problém. Ať cvicim teda doma :D
Tak jsem se chtěla zeptat, zea neznáte někdo nějaké cviky? Koukala jsem po netu a jako nic jsem nenašla na to, aby se mi ulevilo. Mám totiž i blokádu krční páteře a od toho mě jako slušně bolí ruce :zed:
Díky za rady a tipy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1047
21.2.20 10:22

Kristepane, kam to chodíš?? 8o Já jsem po operaci výhřezu v bederce, takže celkem bohatá zkušenost a dám ti jen jeden tip: fofrem si najdi soukromého fyzioterapeuta a zaplať si ho, i kdybys neměla na rohlíky. Bylo to to nejlepší, co jsem pro sebe mohla udělat a trochu lituju, že jsem se před operací tahala z jedné rehabilitace na druhou, pročež to bylo celkem k ničemu. Necvič nic z netu, nech se odborně (!) vyšetřit a předepsat cviky tobě na míru. Tohle je strašně individuální a co se sedí mně, nemusí sedět tobě.. Je to běh na dlouhou trať, drž se a klidně mi napiš soukromou zprávu, kdyby sis chtěla i jen třeba postěžovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 10:46

@Kacise
A o kolik jsi měla ty ten vyhrez? O kolik mm? me doktor řekl, ze když je to jen o 2 mm ze prej to jw nepatrné ale jako jaem po porodu a je to slušná bolest načež nosím denně 9kilove mimino :zed: a blokáda krční páteře tak nic moc.
Přemýšlím o tom, ze si najdu soukromého, proorze mě to tak bolí, ze každý večer usinam třeba i 3 hodiny 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
21.2.20 11:49

@Kacise plne souhlasim, najdi soukrome fyzio, pomuze a vyresi.. hlavne ne podle toho, zes nekde neco okoukala, vycetla na netu… vzdyt jsou to zada a pater, co bys delala ve stari, byla na voziku? osobne si myslim, ze fyzio urcite najde i jine problemy, ktere ti tento stav zpusobuji, nejen tak maly vyhrez plotenky… nesetri a zajdi :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1047
21.2.20 12:14

@Eminka-Jituska Měla jsem 10mm, ale na tom závažnost problému až tak nezávisí: můžeš mít obr výhřez a přitom relativně malé problémy, nebo, jako ty, mini výhřez, ale bude to peklo. Jde o to, jak moc dochází k útlaku nervových struktur - z toho je pak to brnění, bolest, ztráta citlivosti, atd. Paradoxně, prý - nejsem lékař, max poučený laik, jsou ty menší výhřezy tlačící na kořeny nervů horší, protože velkého výhřezu, který „zaclání“ v durálním vaku, si tělo „všimne“ rychleji a začne pracovat na jeho likvidaci.
Prosím tě, neodkládej tu návštěvu fyzioterapeuta, zaplať si to. Jde o to, že pokud začneš ztrácet citlivost v noze (pocit tuposti, pocit že nelze lehce např ohýbat prsty na noze, nemožnost stoupnout si na špičky / chůze po patách) a necháš to být, může se nerv nevratně poškodit. Mně nerv zůstal lehce poškozený a i když mě to nijak zvlášť v životě neomezuje, už prostě pocitově nemám tu nohu stejnou, jako tu zdravou. Odkud jsi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
21.2.20 12:24

Doporucuji fyzio, v zadnem pripade necvic sama! :kytka: Jinak osobne mam bohate zkusenosti s plotenkama, pateri atd atd. Operace jako takova se nedela pri vyhrezu tve velikosti, ale prekvapuje mne, ze rehabky ti nenapsaly, pokud mas bolesti. Takze zkus pohledat v okoli fyzio, nech si doporucit dle zkusenosti. Cvicit doma lze, ale az potom, co odbornik vse ukaze a vysvetli :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9773
21.2.20 12:31

Naprosto souhlasím s holkami, co psaly přede mnou. Jsem po operaci výhřezů v bederní oblasti, nejdříve jsem se snažila řešit to konzervativně, nicméně kvůli velkému útlaku nervů do pravé nohy jsem se nakonec operovat nechala…ale každopádně, najdi si fyzioterapeuta, který posoudí tvůj individuální stav a sestaví ti cviky na míru, hlavně nic podle internetu…každý člověk je jiný, každý výhřez je jiný a co pomůže jednomu, může druhému uškodit. Rehabilitace je základ. Držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 12:58

Já jsem lékařka a fakt nechápu, jak tě někdo může takhle poučit. :roll: Právě proto, že je to relativně malý výhřez, tak se vyplatí co nejlépe cvičit. A to klidně za cenu toho, že si to budeš hradit sama. Nebo jsou některé rehabky, které část vezmou z pojištění, a zbytek tě nechají uhradit. ( V Praze to bylo tak 200, 300 za hodinu, suma sumarum tak 3000 za ucelenou rehabilitaci.) Až když budeš vyškolená, jaké cviky jsou pro tebe vhodné, můžeš začít cvičit sama. Ten fyzioterapeut odhalí různé odchylky od správného držení těla, naučí tě dýchat, najde které svaly jsou slabé, které naopak potřebují protáhnout atd… To je velmi individuální. Kdybys to chtěla na pojišťovnu, musíš mít doporučení buď od neurologa nebo praktika k rehabilitačnímu, ten vystaví poukaz k rehabilitaci a s ním pak se musíš do týdne objednat. Čekací doba pak bývá dost dlouhá :/. Já než se dostala na řadu, tak jsem sama doma cvičila jógu. Pomáhalo mi to od křečí pánevních svalů, jak to ten výhřez dráždil.
Hele ale fakt, od doktora, který podceňuje rehabilitaci, rychle pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4258
21.2.20 13:01

Najdi si fyzioterapeuta, dones mu svoje lékařské zprávy. Ale počítej s placením.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17971
21.2.20 13:01

@Kolicek95 fakt se musíš do týdne objednat? To já šla i později a nikdy mi problémy nedělali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9773
21.2.20 13:04
@vokishka píše:
@Kolicek95 fakt se musíš do týdne objednat? To já šla i později a nikdy mi problémy nedělali.

No, taky si nemyslím, že to bude pravidlo. Ten poukaz na rehabilitaci má nějakou dobu platnosti. Já jsem se třeba k fyzioterapeutce objednávala už v listopadu (na březen, jsou tady fakt šílené čekací doby) a poukaz ještě ani nemám. A vystaví mi ho praktická lékařka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.20 13:54

Rozumní lidi problémy nedělají, domluvit se podle mě vždycky, když je vůle :D Ale platnost toho poukazu je týden, možná dva, jestli nekecám o:-). Já se s ním ale na všechny rehabilitace musela dostavit do týdne osobně a odevzdat ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17971
21.2.20 14:01
@Kolicek95 píše:
Rozumní lidi problémy nedělají, domluvit se podle mě vždycky, když je vůle :D Ale platnost toho poukazu je týden, možná dva, jestli nekecám o:-). Já se s ním ale na všechny rehabilitace musela dostavit do týdne osobně a odevzdat ho.

Tak pochopím, když je člověk na neschopence. Jinak to stejné nemá logiku, když pak člověk stejně třeba dva měsíce čeká, než ho přijme lékař a začnou vůbec rehabky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9773
21.2.20 14:16

https://www.vzp.cz/…i-a-osetreni

Já našla toto…takže opravdu týden. Ale v praxi je to díky dlouhým objednacím termínům nereálné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35418
21.2.20 14:53

Na RHB te muze poslat i praktický lékař, obvykle tě teda pošle k někomu, kdo ty RHB vypíše, kvůli nákladům. Můžeš si zaplatit soukromé, ale k těm placeným bych se probojovala taky. Máš neurologa?
platnost poukazu je skutečně 1 týden, ale když se objednáš, tak už ti nepropadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama