Vyklenutá páteř

Anonymní
8.3.20 07:55

Vyklenutá páteř

Ahoj, možná jsem trošku hysterická, ale chci se zeptat. Moje 15letá dcera když se ohne, tak jí výrazně vystupuje páteř, i přes tričko jde spočítat jednotlivé obratle. Jako maldší tohle neměla, ale za psolední rok poměrně zhubla a vytáhla se a toto se objevilo. Před nedávnem jsem s ní byla na preventivce, tak jsme se na to doktorky ptala a ona měla pořád tendence mě poučovat o skolióze, že to by ta páteř šla bokem a že dceři vede rovně, což mám být ráda, protože pokud rychle vyrostla, klidně by jí mohla páteř začít vybočovat. Snažila jsem se jí vysvětlit, že mi nejde o to, zda páteř jde do strany, ale to, že je výrazně vyklenutá ven, na to mi řekla jen to, že kdyby nebyla vidět, tak ani neposoudí třeba tu skoliózu. Tak nevím. Na internetu jsem při zadání dotazu „vystouplá páteř“ našla tuto fotku, dcera to má podobně, ne li víc. Ale jen když se ohne, při rovném stoji ne. Já nevím, hysterčím oprávněně a doktorka něco zanedbává nebo je to podle vás normální? Mají to vaše děti taky? Syn, 13 let to nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1272
8.3.20 09:09

...

Zbytečně hysterčíš, jestli ji nic nebolí, má páteř rovnou, tak není co řešit. Holt vyrostla, asi je teď samá ruka samá noha…za chvíli až nabere nějaký tuk a bude to dobrý, uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35464
8.3.20 19:27

Vyfot ji z boku, jak stoji rovne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
8.3.20 20:27

No tak dělala jsem co jsem mohla, ale naše puberťačka se fotit nebude, prý ji nic nebolí a ještě by mi prý na internetu poradili, že musí nosit korzet, ten má jedna její spolužačka a je prý kvůli tomu úplně out. Marné vysvětlování zabejčené puberťačce…No, mám aspoň fotky z dovolené, kde jsou ty záda trochu vidět, z boku moc ne, nevím zda z toho něco vyčteš…Je to o Vánocích, dopřáli jsme si lehce exotiku, takže celkem aktuální, už tam jsem si toho všimla a vyfotila to.

• Nahlásit
  • Citovat
1272
9.3.20 10:09
@Anonymní píše:
No tak dělala jsem co jsem mohla, ale naše puberťačka se fotit nebude, prý ji nic nebolí a ještě by mi prý na internetu poradili, že musí nosit korzet, ten má jedna její spolužačka a je prý kvůli tomu úplně out. Marné vysvětlování zabejčené puberťačce…No, mám aspoň fotky z dovolené, kde jsou ty záda trochu vidět, z boku moc ne, nevím zda z toho něco vyčteš…Je to o Vánocích, dopřáli jsme si lehce exotiku, takže celkem aktuální, už tam jsem si toho všimla a vyfotila to.

Já teda nejsem žádný odborník, ale mě to přijde úplně v pohodě. Normální stav puberťačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.3.20 22:31

Škoda, že se již neozvala Pudloslava, zdejší forum sleduji, zajímalo by mě, co by na to jako doktorka řekla…Ta páteř je prostě dost ven :-( nevím, fakt myslíte, že to je normální?

• Nahlásit
  • Citovat
35464
12.3.20 08:39

Chybí mi normální fotka ve stoji bez zapažených rukou, ale zdá se mi to v pohodě. Jo a když chcete, abych odpověděla, tak mě citujte, já ty diskuse zpetně nepročítám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama