Výlety s dětmi, dcera 10 let

32
24.5.20 12:04

Výlety s dětmi, dcera 10 let

Ahoj, rád bych se zeptal jak to máte s dítětem, třeba jako je naše dcera Eli, které je 10 let a už s námi odmítá leckam jít, třeba na procházku nebo jet na výlet. Raději chce jít s kamarádkama ven, na brusle atd. Stojíte si ta tím že půjde či pojede s vámi? Dále máme skoro 2letou holčičku a rádi chodíme na procházky nebo jezdíme na výlety. Nemůžu si zvyknout na to že už nás úplně nepotřebuje ????. Jak to máte Vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19
24.5.20 12:45

Zkuste vymyslet něco zábavného. Třeba se podívejte jestli ve vašem okolí není nějaký zábavný park nebo něco takového. :palec: Já jsem to měla podobně. Holka se mnou nikam nechtěla ale teď už je ráda za každou procházku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5159
24.5.20 12:58

@TomPitlik Vemte sebou na výlet i dcery kamarádku, možná se s váma nudí, jestli program prizpusobujete dvouleté, není to pro 10 letou žádná zábava..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13946
24.5.20 12:58

No já docela chápu, že desetiletou už nebudou bavit procházky s dvouletou sestrou, které nemají zajímavý cíl. Je třeba vymyslet program, který je zajímavý pro obě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
24.5.20 13:08

Ona proste radši s kamarádkama, s námi se toho nachidila až až občas s námi jde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2744
24.5.20 13:09

Mám 10 letou a občas jde s námi ( má 5 letého bratra), občas zůstává sama. Pokud jsme nedaleko, může zůstat doma, pokud jedeme mimo město bereme ji s sebou i když nechce. Většinou se jí výlety líbí.
s kamarádkami ven extra moc nechodí, přijde mi že většina dětí dnes raději sleduje tv, telefon než by šly ven

Příspěvek upraven 24.05.20 v 13:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
24.5.20 13:09

Teď s námi občas jde, ale my chodíme hodně a to už nechce. Když může jít s holkama třeba bruslit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
24.5.20 13:13

@smudlinky takhle to máme i my, když jdeme v místě bydliště a tak jde spíše s holkama, ale pokud si někam popojedeme autem jede s námi. Sice je nějakou dobu naštvaná že nechtěla, ale nakonec ji to začne bavit a říká jak to bylo fajn

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18639
24.5.20 13:15

@TomPitlik buď rád, že jde ven. Ony se ty aktivity pro děti v rozdílném věku hledají špatně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
24.5.20 13:18

@Cuddy přesně tak, hlavně že nesedí doma

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 13:56
@TomPitlik píše:
Ahoj, rád bych se zeptal jak to máte s dítětem, třeba jako je naše dcera Eli, které je 10 let a už s námi odmítá leckam jít, třeba na procházku nebo jet na výlet. Raději chce jít s kamarádkama ven, na brusle atd. Stojíte si ta tím že půjde či pojede s vámi? Dále máme skoro 2letou holčičku a rádi chodíme na procházky nebo jezdíme na výlety. Nemůžu si zvyknout na to že už nás úplně nepotřebuje ????. Jak to máte Vy?

Mám dvě dcery. 9 a 12 let. Já hodně ráda chodím, takže naše výlety jsou dost turistické. ;) Nejdříve jsem je musela hodně přemlouvat a párkrát jsem si vyslechla hodně zajímavé poznámky, ale docela je to chytlo. Je to o motivaci a člověk to nesmí s nimi vzdát, i když zkraje brblají. :mrgreen: A teď mě pomalu honí ony. Musí tam být nějaký cíl třeba hrad, zámek, hora, oběd, zmrzlina… S tatínkem jezdí na kole tak 20 - 30 km a jedou hledat kešky. To je hodně baví. A letní dovolená v Čechách vypadá tak, že denně dáme tak 10 - 15 km pěšky v horách, na ubytování musí být bazén (rády se koupou), večer po večeři se jde tedy do bazénu. To je podmínka, aby tam jely. Pak jsme všichni spokojeni. Když je někde třeba lanové centrum, bobová dráha nebo trampolíny, tak jsou navýsost spokojené. Jednou za pobyt se to dá. Asi je výhoda, že mezi nimi není tak velký věkový rozdíl. Minulý rok říkala dcera, že je to lepší, jak dovolená u moře (Krkonoše). A to k moři jezdí strašně rádi, protože rádi plavou a potápí se. Letos mělo být to moře, ale nakonec budeme v Čechách.

• Nahlásit
  • Citovat
32
24.5.20 14:13
@Anonymní píše:
Mám dvě dcery. 9 a 12 let. Já hodně ráda chodím, takže naše výlety jsou dost turistické. ;) Nejdříve jsem je musela hodně přemlouvat a párkrát jsem si vyslechla hodně zajímavé poznámky, ale docela je to chytlo. Je to o motivaci a člověk to nesmí s nimi vzdát, i když zkraje brblají. :mrgreen: A teď mě pomalu honí ony. Musí tam být nějaký cíl třeba hrad, zámek, hora, oběd, zmrzlina… S tatínkem jezdí na kole tak 20 - 30 km a jedou hledat kešky. To je hodně baví. A letní dovolená v Čechách vypadá tak, že denně dáme tak 10 - 15 km pěšky v horách, na ubytování musí být bazén (rády se koupou), večer po večeři se jde tedy do bazénu. To je podmínka, aby tam jely. Pak jsme všichni spokojeni. Když je někde třeba lanové centrum, bobová dráha nebo trampolíny, tak jsou navýsost spokojené. Jednou za pobyt se to dá. Asi je výhoda, že mezi nimi není tak velký věkový rozdíl. Minulý rok říkala dcera, že je to lepší, jak dovolená u moře (Krkonoše). A to k moři jezdí strašně rádi, protože rádi plavou a potápí se. Letos mělo být to moře, ale nakonec budeme v Čechách.

Jak často s dětmi chodíte? Pěší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
24.5.20 14:13
@TomPitlik píše:
Jak často s dětmi chodíte? Pěší?

Myslím ty výlety?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
24.5.20 14:32
@TomPitlik píše:
Myslím ty výlety?

Většinou tak jeden den z víkendu, když jsme doma. Také záleží na počasí. Někdy jedou na kole, někdy pešky. Jindy jdeme do ZOO, do kina, do divadla, muzea… Ještě jezdíme občas na víkend k babičkám, obě jsou daleko, takže tam jsou to spíš jen kratší vycházky. Ve školním roce mají i dost akcí. Jedna dcera chodí do skauta, takže mají výpravy, občas má i taneční vystoupení nebo vystoupení se zpíváním, takže se to odvíjí i podle toho. Občas jsou pozvané na narozeniny kamarádek nebo na návštěvu nebo přijdou holky k nám. Někdy je to těžké všechno skloubit. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
44084
24.5.20 15:18

Tak berte s sebou i nějakou kamarádku. Mám teda devítiletého a zatím žádný problém, jít jenom s dospělými na výlet, nemá. Ale je potřeba, aby ten výlet byl i pro něj něčím zajímavý.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama