VÝMĚNA OKEN A ZATEPLOVÁNÍ

763
1.12.07 14:21

VÝMĚNA OKEN A ZATEPLOVÁNÍ

Děvčata, prosím, vy, které už máte za sebeou výměnu oken, hoďte sem pár užitečných rad, čeho se mám vyvarovat, na co dohlídnout, jak až je třeba se chránit před prachem a bordelem, jestli naleze do skříní, do šatny, je-li třeba komody oblepovat, je třeba kompletně vyprázdnit kuchyňskou linku, v čem pohlídat zedníky a tak… Baby, raďte!!! :wink: Dík!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

253
1.12.07 15:04

Ahojky, nekde uz tady je diskuze na tohle tema…
Ale pokusim se poradit. Vsechno dukladne zakryt a oblepit. Opravdu dukladne, protoze jakmile vy:,–(i okna v celem byte, tak je strasny pruvan, tak aby ty folile drzely na miste. Ja jsem nechala vsechno obleceni ve skrinich a veci v lince, nakoupila ty igelitovy plachty, na zem kartony (hlavne pod ta okna a cestu ke dverim). Prachu nezabranis uplne, ale muzu uprimne rict, ze moje predstavy byly daleko desivejsi nez potom realita. Zednici byli v pohode, ten binec po bourani pod okny si po sobe uklidili, kolem oken zdi zapravili taky dobre, tak ale na to bych asi pro jistotu koukla. Ale stoji to vazne za to. Uvidis, ze za tyden po vymene si na to ani nevzpomenes. Drzim palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
1.12.07 15:16

Děkuji moc za odpověď.
No tak ten průvan bude bezva, na ten se vážně těším. 5, 6, 7.12. dělají okna na jižní straně, tam máme 3 okna a 14,15,16. nám rozbombardují ložnici na straně severní. To vlastně ani nemůžu vymalovat ty 3 udělané pokoje, co? No to asi ne… :-)
Díky, pohledám ještě onu diskuzi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
1.12.07 17:56

souhlas s kierou - pruvan velkej, vsechno nutno obalit staci tenounkyma mikrotenovyma plachtama a pouzivali jsme papirovou lepici pasku - prilepili jsme plachty k plovoucce, je lepsi nez normalni isolepa, protoze nenecha stopy a jde jednodusse trhat, nemusi se strihat… Nam delali okna ve trech pokojich loni 6.12., ale vychytali jsme pocasi, bylo krasne slunecno… Ale meli jsme jeden pokoj, kam jsme nastehovali nezabalitelny veci a kytky do koupelny… Ja s velkym pupkem (rodila jsem v lednu) jsem se pak uklidu neucastnila, ale dvakrat trikrat se vyluxuje a po prachu nebude ani pamatky. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
1.12.07 18:27

Já už průběžně balím věci a obmotávám je do takové té jemné potravinové folie. Koupila jsem obr balení v Makru, tož to by asi mělo stačit, ne? Asi tím omotám i komody a tak..
Kytky asi odsmýčím do mezipatra a pokud je někdo ukrade, taky dobře, v poslední době je zanedbávám, tak jim bude jinde líp :-)
A tu starou diskuzi jsem nenašla :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
1.12.07 20:17

Ahoj :)

Ta diskuse je tady:

http://emimino.cz/modules.php?…

Výměně oken se mi podařilo stěhováním uniknout, ale uvidíš, že to nebude až tak strašné. A držím palce!

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.07 20:22

Našim vyměňovali okna, a ikdyž měli vše přikryté igelitama a zalepené, tak, že by se do toho snad ani mravenec nedostal, tak i přesto měli všude vrstvu jemného prachu.
Bylo to, jako kdyby se stěhovali. Všechno ze skříní museli vyndat, vyprášit, umýt a pak zase naskládat. V horším případě to všechno museli vyprat. A ikdyž vysávali sebevíc, s tím prachem bojovali asi 14 dnů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
1.12.07 20:33

Ahoj zasloužilá matko ;-),

no tys na to šla lišácky, kurnik, přestěhovat se už asi nestíhám :-), ale jó, myslím, že už bylo i hůř, nějaká výměna oken… pche ;-)

Díky moc za link!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
763
1.12.07 20:34

Čertiku Bertíku, nestraš, ty vogo!!! :-O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.12.07 21:06

Nestraším, byla jsem u toho. A pomáhala se toho hnusu zbavit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ave
837
2.12.07 13:07

Pokud zabalíš skříně tou fólii a dobře na stranách polepíš - prách se ti tam
nedostane. Měnili jsme před půl rokem okna a dveře v celém domě, tak
to mám v živé paměti.
Ale ještě doporučuju na podlahy dát kartony - hlavně pokud máš parkety. Ono na to budou padat kusy zdiva, řemeslníci po tom neustále
chodí a mohli by ti nadělat rýhy a to je asi horší než nějaký prách.
Jinak jsem potom musela všechny podlahy setřít tak 5× než si mi zdály
dostatečně čisté - ten jemňoučký prách je fakt hnus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama