Vynechání antikoncepce Qlaira

2457
26.3.10 15:02

Vynechání antikoncepce

Včera jsem byla 6 DC a zapomněla jsem vzít prášek (Qlaira). Vzpomněla jsem si na něj až za 16 hod. Kdybych si vzpomněla do 12 hod. tak se nic neděje, při víc jak 12 hod. by měla být následujících 9 dní používána ještě kondom. Ten ale moc nemusíme. Myslíte, že je veliké riziko otěhotnění, když ho nepoužijeme?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24460
26.3.10 15:16

Riziko tam je, nikdo ti neřekne, jak velké :nevim: . Pokud by vám případné těhotenství nevadilo, tak ne nechraňte jinak, pokud nechcete mít další dítko, tak si vemte ten kondom, ne?
A nebo držte 9 dní celibát, to bude jediné stoprocentní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2457
26.3.10 16:49

Další dítko jsme plánovali na podzim po dovolené. A celibát už před tímhle byl skoro 3 týdny. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
239
10.4.10 22:10

Ahojky,
já se budu opakovat, neboť stejný názor jsem uvedla v podobné diskuzi - myslím si, že to nevadí, že jsi si zapomněla vzít tabletku. Přijde mi, že se výrobci antikoncepcí spíš chrání proti „kdyby náhodou“ - abys je pak nemohla soudit nebo něco, kdybys náhodou otěhotněla. Asi to bude podobnáý jako ta informace na krabiček zápalek, kde se uvádí „pozor, hořlavé“ :lol: Neříkám, že se „to“ nemůže stát, ale když uvážíme případ, kdy se třeba tělo po vysazení antiko rok pročištuje, tak proč se zbytečně strestovat? Já osobně jsem párkárt „ulítla“ při opilosti a taky bez kondomu, jen pod „vlivem“ HA, a potomstvo z toho taky nemám žádný (naštěstí, páč jako taková 16ctka jsem si to ani nedovedla představit, za to co bych ted za to dala :roll: ). Nebála bych se:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.13 18:27

vynechání antikoncepce

Ahoj, nechce se mi zakládat nová diskuze, tak zkusím obnovit tuto. Zapomněla jsem 9. prášek antikoncepce. Bylo tam víc jak 48 hodin. V té době jsem měla i sex. Je to už 13 dní… Ráno je mi dobře, ale jak se blíží večer, motá se mi hlava, mám žaludek na vodě (nezvracím), večer mám břicho jako balón. Prsa bolí hlavně večer, když si mám lehnout. Ms má dojít až 31.3. (v neděli ráno). Včera ráno(12 dní po, 6 dní do ms) jsem testovala, ale mamatest 10 negativní. Dneska odpoledne zase, ale zase negativní… Nevydržím to čekání… Poprvdě by nám asi ani nevadilo, kdyby to bylo mimčo, ale nevím, jestli jen to jedno vynechání by něco zmohlo… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.13 20:15

Kolik přesně tam bylo hodin? Teoreticky by vynechání ve 2. týdnu braní nemělo mít vliv na účinnost ha, pokud se teda jedná o jednofázovku. Ale i když je účinnost zachovaná, samozřejmě to nikdy není úplně na 100%…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.13 21:11

Zhruba 52 hod. Takže myslíš, že je vše v pořádku? I to je možný, protože an testu už by as bylo něco vidět a příznaky ostatní můžou být vsugerovaný… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.13 00:09

Myslím, že by mělo být. Oni to píšou i v příbaláku, že ve druhém týdnu vynechání jednoho prášku netřeba řešit. Jen to chce až do konce plata neudělat chybu. :) Taky myslím, že příznaky budou jiného původu…ale zase nechci nic „slibovat“…Udělala bych po týdnu ještě jeden test, pro klid duše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
15.6.13 17:38

Vynechání antikoncepce

Chtěla jsem se zeptat. Zapoměla jsem i vzít 6tou tabletu (večer) druhý den jsem to zjistila až pozdě (po 12 hod.) a tak jsem ten prášek přeskočila a večer si dala ten který byl právě ten den na řadě. Další den jsem měla nechráněný styk. Je tu možnost, že bych mohla otěhotnět, i když antikoncepci beru už přes rok? Děkuji.. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3525
15.6.13 17:51

Já antiko brala 2 roky pak jednou vynechala, jeden blbej den a teď mi tu ve vodě ráchá koště 14ti měsíční syn… Takže ti moc neporadim… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
15.6.13 18:12

Ja ale ještě dítě nechci :D Doufám, že těhotná nebudu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
luciebbb
21.8.13 00:50

Dobry den chtela jsem se zeptat jestli je velke riziko otehotneni kdyz jsem omylem vynechala prasek ktery beru vzdy ve 12 odpoledne a vzala si dva najednou druhy den na to aside zhruba PO 26 hodinach ' chtela bych se jester zminit zero jelikoz jsme s pritelem jeli name dovolenou nechtela jsem mit menstruaci a tudiz zacala brat hned dalsi platicko any se nedostavilo. Vynechani pilulky bylo v prvnim tydnu s nasledujicim pohlavnim stykem s ejakulaci dovnitr. Chtela bych vedet jestli je velke riziko otehotneni, pokazde very prasky presne na cas, Jen Ted jsem zapomela, dekuji za ready, Lucien xxx :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
22.8.13 19:37

I když je to v prvním týdnu, tak si myslím, že se nemusíš bát. 26 hodin ještě není tolik… To jsem zapomněla tolikrát…a nic. Radši bych si být tebou udělala za 12 dnů od té doby test a pak ještě třeba týden na to. Ale to jen pro jistotu.
Jinak já jsem tenkrát i po 52 hodinách neotěhotněla :-) Jen abyste věděly… myslím, že ty prášky jsou docela spolehlivý. Asi by byl problém, kdyby si člověk zapomněl dát dva a v prvním týdnu… Taky asi záleží na tom, jak dlouho to člověk bere. Já je beru už šestým rokem, takže už je to tělo asi zvyklý… :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
luciebbb
24.8.13 00:49

Dekuji za odepsani, jestli zalezi na tom jak dlouho clovek bere ty prasky tak bych se mela bat jeste vic jelikoz je beru zatim jen 3 mesice :( snad se nic nestane, mam opravdu velky strach…

• Nahlásit
  • Citovat
luciebbb
24.8.13 01:44

Ale pohlavni styk jsem nemela v den kdy jsem si prasek zapomnela vzit, v sobotu jsem si ho zapomnela vzit, v nedeli jsem si proto vzala oba dva na raz hned jakmile jsem mohla ( kolem 2 odpoledne) a v pondeli zase normalne kolem 12 odpoledne, tento den az vecer sme meli pohlavni styk s ejakulaci dovnitr. modlim se aby se nic nestalo, nevim jestli je to psychikou ale obcas je mi na zvraceni a tlaci me v podbrisku, uz je to 12 dni :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama