Výplata mzdy předem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 11:29
Vyplata mzdy predem???

Ahoj, včera jsem se byla dohodnout se zamestnancem na ukončení pracovního poměru. Mám zkrácený uvazek, dělala jsem jen vykendy. Nyní již prez měsíc nemohu chodit protože nemam hlidani. Včera mi ale v práci oznámili, ze mi chybí hodiny ze jsem bya vyplacena předem. 8o zároveň však nejsou schopni dopočítat o jakou částku :cert:. Stalo se to někdy někomu? Já osobně neznám jedinou firmu kde by dávali neco předem. Jen pro upřesnění jde o jeden nejmenovaný obchodní řetězec…

Reakce:

arinecka
Závislačka 4758 příspěvků 27.01.17 11:32

Nějak tomu nerozumím, jak si se byla domluvit se zaměstnancem? Oni ti dali výplatu dopředu a ty jsi pak nechodila?

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 27.01.17 11:35

Může ti chybět ve fondu pracovní doby třeba :nevim: že ti vzal z následujícího měsíce.

Kelsey
Hvězda diskuse 44746 příspěvků 27.01.17 11:38

A tak dali ti neco predem nebo ne? Snad vis jestli ti pripsali nejakou castku na ucet?

Izie
Kelišová 6384 příspěvků 27.01.17 11:40

Předem můžeš dostat pouze zálohu na mzdu a to musíš samozřejmě podepsat. Tvrzení zaměstnavatele, že ti chybí hodiny mi přijde dost nereálný. Pochybuju, že obchodní řetězce by byli ke svým zaměstnancům tak vstřícný. A úplně divný je, že ani neví kolik… :nevim:

smudlinky
Závislačka 2548 příspěvků 347 inzerátů 27.01.17 11:44

Taky mi to přijde divné, mzda se dává zpětně podle odpracovaných hodin, může se dávat pouze záloha dopředu a vždy je to domluvené+ podepsané od obou stran. mělo by být dohledatelné kolik hodin jste odpracovala, podle smlouvy pak není problém dopočítat kolik zaplatili a zda něco dluží, či nikoli.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63275 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 11:44

@Izie Tak podivné je, že neví kolik, ale jinak to možné je u fondu pracovní doby, protože tam může být to vyrovnávací období půl roku, nebo možná při splnění podmínek i rok a druhá možnost je ta, že čerpala dovolenou a vyčerpala ji víc, než na kolik by měla díky konci pracovního poměru nárok.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 11:46

No ja tomu fondu prave taky asi nerozumím. Výplata přišla ale brala jsem ji jako za prosinec kdy jsem chodila. Přece nemuzu dostat zaplaceno predem za neco co neodpracuji ne? Co kdybych onemocnela, nebo se stalo neco jako ted, kdy nemam kam dát deti? Do skolky je nevzali a exmanzel kde doposud bývali, kdyz jsem byla v práci se trucnul a nehlida uz. Jsem na rodičovské dovolené a privudelavala jsem si uz i s prvním synem ale tohle se mi nikdy nestalo.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27332 příspěvků 27.01.17 11:49
@Anonymní píše:
Ahoj, včera jsem se byla dohodnout se zamestnancem na ukončení pracovního poměru. Mám zkrácený uvazek, dělala jsem jen vykendy. Nyní již prez měsíc nemohu chodit protože nemam hlidani. Včera mi ale v práci oznámili, ze mi chybí hodiny ze jsem bya vyplacena předem. 8o zároveň však nejsou schopni dopočítat o jakou částku :cert:. Stalo se to někdy někomu? Já osobně neznám jedinou firmu kde by dávali neco předem. Jen pro upřesnění jde o jeden nejmenovaný obchodní řetězec…

u nás se běžně dělalo na fond pracovní doby, aby zaměstnanci nosili domů průměrnou mzdu i v měsících, kdy práce vyloženě nebyla, na dokrytí chybějících hodin bylo půl roku…
Jestli to chápu, zaplatili ti za ten půlúvazek, jako kdybys chodila do práce a tys pak neměla dost směn do konce měsíce, takže ti to chybí a o dovolenou za chybějící směny jsi nežádala?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 11:50
@j.a.n.i1 píše:
@Izie Tak podivné je, že neví kolik, ale jinak to možné je u fondu pracovní doby, protože tam může být to vyrovnávací období půl roku, nebo možná při splnění podmínek i rok a druhá možnost je ta, že čerpala dovolenou a vyčerpala ji víc, než na kolik by měla díky konci pracovního poměru nárok.

Dovolenou ne. Ale tomu fondu pracovní doby nerozumím. To se vyplácí jinak? Přece i tak platí, ze co odpracuji dostanu zaplaceno ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63275 příspěvků 3 inzeráty 27.01.17 11:50

No, fond pracovní doby zjednodušeně znamená, že bereš třeba 20 000,– měsíčně a to i přesto, že 1 měsíc odpracuješ 120 hodin a ten druhý 220 hodin, tedy celkově to vychází na 170 hodin měsíčně a to je ok. Ale pokud se stane, že po tom prvním měsíci skončíš, tak ti vlastně chybí 50 hodin, které už si ale dostala zaplacené.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27332 příspěvků 27.01.17 11:51

Jinak se k té částce snad dá dopočítat jednoduše, na výplatní pásce máš napsané, za kolik hodin máš zaplaceno a dle výkazu směn se dá zjisit, kolik jsi jich odpracovala skutečně…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.01.17 12:03
@j.a.n.i1 píše:
No, fond pracovní doby zjednodušeně znamená, že bereš třeba 20 000,– měsíčně a to i přesto, že 1 měsíc odpracuješ 120 hodin a ten druhý 220 hodin, tedy celkově to vychází na 170 hodin měsíčně a to je ok. Ale pokud se stane, že po tom prvním měsíci skončíš, tak ti vlastně chybí 50 hodin, které už si ale dostala zaplacené.

A co se s tím dá dělat? Vraceni peněz jaksi ano rozumím i kdyz buhuzel jak se k tomu dobrat s nima. Ale dá se to nejak umazat treba neplacenou dovolenou? Jdu studovat smlouvu sice jsem ji cetla ale koukám ze jsem si pěkně nabehla. Chtěla jsem si dotáhnout chybějící peníze a ted budu jeste vracet.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >