Peklo jménem pohovor

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Frozie_F
Kecalka 112 příspěvků 26.01.17 12:27
Peklo jménem pohovor

Krásný den,
myslím že nadpis mluví za vše, podobné pocity mě totiž sužují neustále. Abych přiblížila situaci…letos budu končit bakalářské studium, proto jsem se rozhodla, že si najdu práci. Brigádničím od patnácti a i teď mám práci, ale rozhodla jsem se, že bych ráda pracovala trochu v oboru, v kanceláři a získávala znalosti a zkušenosti do budoucna. Jelikož ale nemám zas tolik zkušeností, většinou odepisuju na inzerát hledající sekretářky, asistentky a podobné pozice. Co mi ale přijde šílený jsou často požadavky kladený na tenhle druh práce.
Už z inzerátu je jasný, že stačí být trochu milý, umět pracovat s počítačem a trochu anglicky…tohle všechno vám většinou ještě potvrdí na pohovoru, takže žádná jaderný věda. A i přes tak banální věci vás na pohovoru drží hodinu, ptají se vás na naprosto nesmyslný otázka, vyplňujete testy… a to jde kolikrát jen o první kolo. Přiznám se, že by mě vážně zajímalo, jakým způsobem vybírají generální ředitele :D
Upřímně řeknu, že mě to vyčerpává. Přijde mi, že všechno tohle zkoušení a prověřování je naprosto k ničemu, že ta práce to naprosto nevyžaduje. Bohužel když o tu práci stojíte, musíte se usmívat a vše přetrpět.
Nechci znít ufňukaně, ale přijdu si jak blbec. Studuju prestižní vysokou školu, mám za sebou Erasmus v zahraničí, pracovní zkušenosti plus stáže, umím dva jazyky a přes to jim často nejsem dost dobrá.
Uklidněte mě někdo, že tyhle pocity nemám sama :D Popřípadě mi napište, jak jste si našli práci, protože mě v tuhle chvíli přijde, že je to nemožný :(

EDIT: Problém je, že u těch odborných profesí často chtějí praxi, kterou nemám. Zkouším na ně sice odpovídat řečma typu: nemám zkušenost, ale rychle se učím blablabla… ale často si mě ani k pohovoru nepozvou :D

Příspěvek upraven 26.01.17 v 12:37

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:

AliTad
Kelišová 5291 příspěvků 26.01.17 12:31

Tak třeba si na ty pozice z pohledu zaměstnavatele až moc dobrá a nebere tě proto, že čeká, že brzy utečeš :think:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 26.01.17 12:32

@Frozie_F: A není to spíš tak, že jim jsi dobrá moc? Že na pozici asistentky chtějí někoho, u koho se nebudou muset bát, že jim do půl roku uteče za lepším? Nevím teda, cos přesně vystudovala, ale píšeš, že bys chtěla práci v oboru a na pozice sekretářek se hlásíš kvůli nedostatku zkušeností. Tak možná by sis měla víc věřit a zkoušet se hlásit na odbornější pozice ve svém oboru :kytka:

ka2ka
Extra třída :D 13010 příspěvků 1 inzerát 26.01.17 12:32

Ber pohovory jako psychický trénink, v budoucnu nejspíš čekáš že najdeš nějaké super místo tak se nauč že tam to bude psychicky náročný

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1993 příspěvků 2 inzeráty 26.01.17 12:33

Jo mam stejne pocity. I na pozice, na ktere by stacila cvicena opice vyberove rizeni jak do vyzkumu Nasa. Ty vsichni manazeri, co zamestnance vybiraji, potrebuji bejt hold duleziti a vykazovat nejakou cinnost. Tak vymejsleji nesmysly.

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 26.01.17 12:34

Na pozici asistentky se obvykle může hlásit ledaskdo s jakýmkoli vzděláním. Proto mají všude víc uchazečů a musejí déle vybírat. Na tvém místě bych se zamyslela, proč nejdřív nezkusit pracovní pozice, kde vyloženě chtějí tvoji specializaci, ať už ji máš jakoukoli. Prostě - jsi si jistá, že se nepodhodnocuješ, že nemáš na kvalifikovanější pozice?

Frozie_F
Kecalka 112 příspěvků 26.01.17 12:35
@Kassy píše:
@Frozie_F: A není to spíš tak, že jim jsi dobrá moc? Že na pozici asistentky chtějí někoho, u koho se nebudou muset bát, že jim do půl roku uteče za lepším? Nevím teda, cos přesně vystudovala, ale píšeš, že bys chtěla práci v oboru a na pozice sekretářek se hlásíš kvůli nedostatku zkušeností. Tak možná by sis měla víc věřit a zkoušet se hlásit na odbornější pozice ve svém oboru :kytka:

Problém je, že u těch odborných pozic většinou chtějí praxi a tu já nemám. Samozřejmě zkouším i tyto nabídky, třeba teď mám za sebou jeden pohovor u víc odborné pozice, ale často si mě nepozvou právě z důvodu nedostatku zkušeností…je to začarovaný kruh

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 26.01.17 12:37

Tak buď ráda, že se vůbec do nějakého výběrového řízení dostaneš, mě pozvali tak jednou za 40 odpovědí na inzerát. Odeslala jsem jich přes 100, byla jsem na třech!

vulpes
Kelišová 5043 příspěvků 26.01.17 12:39

Tohle všechno pochopíš, až to jednou uvidíš z druhé strany :)
Když se ti na inzerát přihlásí 400 lidí a ty potřebuješ vybrat. Na pohovorech zjišťuješ, že někdo s Excelem pracuje tak, že si to spočítá na kalkulačce a zapíše výsledek do buňky…někdo umí anglicky poděkovat a pozdravit (ale občas to splete)…někdo je milý jen na papíře, ale sprostě ti vynadá už na pohovoru, někdo si neporadí ani s tím, na jaké místo si má sednout v zasedačce na pohovor a pro jistotu se tě 3× na to zeptá…

Pravda je, že když někdo vypadá, že se na tu práci suprově hodí, tak to na pohovoru poznám už během 3 minut a zbytek doby už ladíme podmínky práce…když to trvá tak dlouho, tak to bývá někdy tím, že lidi nevybírá sám manažer, ale personalista a jde na to analyticky, proklepne všechny stejně a pak vyhodnotí. Nebo to může být tím, že se jim hlásí spousta výborných lidí a snaží se najít toho nejlepšího…anebo je to někdy i tím, že se hlásí hromada nepoužitelných a snažíš se najít aspoň toho jednookého, co by to trochu zvládnul a tu hodinu se snažíš zjistit, jestli umí aspoň něco málo.

Povznes se, ber to jako příjemný pokec, zas takové utrpení to není ;) Doba je navíc dobrá, lidí je málo práce hodně, takže není problém sehnat dobrou práci.
Hodně štěstí!

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 26.01.17 12:42

@Frozie_F: Jo, tak tenhle začarovaný kruh velmi dobře znám. Nemáš praxi a bez praxe ji nezískáš, protože tě nikde nechtějí… Ale ty píšeš, že máš za sebou nějaké stáže i pracovní zkušenosti, takže úplně bez praxe nejsi, ne? Chce to pořádně prodat, napsat to do životopisu tak, aby bylo jasně vidět, cos už dělala a co umíš a případně to rozepsat v motivačním dopise. A zkoušet, zkoušet a zkoušet. Držím palce.
Na asistentku se vždycky přihlásí mnohem víc lídí než na odbornou pozici, protože to prostě zkusí každý, kdo umí zapnout počítač a říct pár slov anglicky. Proto ty pohovory vypadají tak, jak vypadají, nějak ty desítky uchazeček protřídit musí.

enyf
Ukecaná baba ;) 1524 příspěvků 26.01.17 12:43

@vulpes Opravdu je to tak, že se v současné době na některá místa hlásí stovky lidí? :think: Jsem myslela, že už to má být lepší.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 12:44

Momentálně taky hledám práci. neumím dva jazyky a mám technickou vš, ale asi ne „prestižní“.
když jsem byla absolvent, přišlo mi ty pohovory, testy všechny trapné, divné…
jsi absolvent, nikdo neví, co v tobě je, nemáš pracovní návyky, nikdo neví, jestli si nevymýšlíš. to neber, prosím, zle.
větší podniky mají směrnice, kterými se musí řídit a pokud jsou tam testy, tak si test prostě uděláš. takových jako ty se jim tam třeba přihlásí 5, tak jak mají vybrat?
patří to k tomu, musí si tě proklepnout ;)

teď už zdaleka nejsem absolvent, mám praxi… přesto trvá pohovor hodinu.. mají dotazy buď k praxi, doptávají se na různé věci, třeba děti a hlídání.

není neobvyklé, když na některé pozice děláš psychotesty a testy rychlosti, přesnosti… a pak z toho mají nějaký výstup. ale to pak trvá třeba 3 hodiny.

jasně, ideál je přijít, zazářit, oslnit a získat práci :mrgreen: i to se mi povedlo :lol:

někdo mi říkal, že záleží na prvních sekundách, jak je „oslovíš“ svou osobností, jestli proběhne „ta chemie“, že čtou řeč „těla“ :lol: to jsem se smála, ale možná jde právě o to.

Držím palce, ať seženeš :kytka:

jedna moje kamarádka se ucházelo místo asistentky… a hned po pohovoru mi volala a říkala, tak místo asi mám. a já říkám, jak to víš? a ona mi říká, ta asistentka, co je tam teď vypadá stejně jako já :lol:, nehty, vlasy, způsob vyjadřování…

zrcadlo
Kelišová 6876 příspěvků 26.01.17 12:44

@Frozie_F Můžu Tě ujistit, že na pozici asistentky budeš dělat spoustu z Tvého pohledu nesmyslných věcí, a budeš mít často pocit, že je to naprosto k ničemu. A možná právě postoj kandidátek je to, co si tím zaměstnavatel testuje ;) Může mít ředitelku zeměkoule, která by sice tu práci zvládla stokrát, ale ke všemu by měla buď milion řečí nebo by dávala přezíravě najevo, že je to zbytečné, nebo může mít nadšenou ženskou, která i to dvousté kafe uvaří s úsměvem a nic pro ni nebude problém.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.17 12:54

Jo holka je to strasne..nejsem absolvent a presto mam problem dostat se na pitomou recepcni ci prodavacku s vos.Co jsem zazila na tech pohovorech je nemalo…od 5clenne komise;pres testy a psychotesty, vyzvidani neetickych otazek az po da se rict ponizeni;ze neznam odpovedi na otazku..jeden pohovor mi snizil sebeduveru. A kdyz pak zjistis, ze ti napisou;ze nejsi vhodny kandidat a vybrali jineho a inzerat je dale aktivni;tak mi je na bliti. A kdyz se pak z okoli dozvim;ze delaji vyberove rizeni na oko prvni i druhe kolo;zkouseni a testy;ale davno je znam vitez…joo tak to je taky na bliti…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63365 příspěvků 3 inzeráty 26.01.17 12:54

@zrcadlo Trefné :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >