Pasivní call centrum

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzik94
Stálice 53 příspěvků 25.01.17 11:02
Pasivní call centrum

Ahoj ;) chci se zeptat, jestli tady někdo z vás (nejlépe z Ostravy a okolí) nemá zkušenosti s prací v call centru Conduent (pasivní zákaznická linka), nebo O2 (Ostrava-Mariánské Hory). Zajímá mě jak průběh pohovoru (vím, že trvá více jak 4 hodiny a že je to formou AC - skupinový pohovor, ale nevím co se tam vše děje) a taky mě zajímá mzda, kolektiv, práce, jestli se to dá. Zítra mám jít na pohovor a jsem z toho trošku nesvá, náplň práce se mi líbí, ale mám strach, že budu mluvit rychle, jelikož to já vždycky dělám když jsem nervozní :think:
Předem děkuji všem za odpovědi! :kytka:

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 25.01.17 11:09

@Zuzik94 S ani jedním neporadím, ale pokud bys chtěla obecnější informace, tak jsem pracovala u T-mobile taky na infolince.

Zuzik94
Stálice 53 příspěvků 25.01.17 11:10

To bys byla moc hodná, i to by mi pomohlo

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 25.01.17 11:31

@Zuzik94 Je to tedy už před dost lety, ale na pohovoru bylo krom klasických otázek ještě přehrávání situací, taková to, jak by člověk řešit konkrétní problém, pak popsat „po telefonu“ postup nějaké celkem běžné činnosti, a něco ve skupinkách, zas konkrétní problém. Další byl test na ovládání PC a to už bylo myslím všechno, bylo to myslím tedy kratší.
Ad peníze, jo, na tu dobu celkem slušné, zaměstnanecké výhody pěkné - permice na sport, smluvní lékaři, služební telefon, zaměstnanecký paušál. Kolektiv, no, těžko říct, bylo to dělené na týmy po cca 10 lidech, na open space byly 4 týmy, myslím, že ti co chodili na plný úvazek, tak byly dobrý kolektiv, měli směny stejně, ale já byla na půlku, takže jsem se s nima moc nepotkávala, takže v tomhle ohledu jsem tam byla dost singl, ale ono to zas nevadilo, stejně nebyl moc čas se vykecávat, akorát občas bylo náročnější najít někoho, když člověk potřeboval radu či pomoc. Víc mě nenapadá, pokud tě zajímá něco konkrétního, tak se ptej.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 11:44

@Zuzik94 v O2 v Ostravě jsem pracovala. Je to cca přes tři roky zpět. Pohovor poprvé na pobočce agentury. Nějaké klábosení a pc testy. Pokud postoupíš tak pak přímo v O2 a tam jsem byla od cca 9 rána do 5 odpoledne. Je tam pohovor s manažery, zkušební telefonát s jedním z personalistů. Pak dostaneš ve skupince zadání a musíte vybrat vhodný produkt pro daného zákazníka z toho zadání a zdůvodnit proč ses tak rozhodla. Jinak se budou ptát proč tuto práci, zkušenosti…Tak to bylo aspoň za mě. Zda mě vzali jsem věděla cca za dvě až tři hodiny od skončení pohovoru. Práce sama o sobě super, sedneš a sedíš. Celkem hodina přestávky. Měla jsem stravenky. Víc si bohužel už nevybavuju. Peníze nejsou špatné fix+ provize z prodeje v případě, že zákazník produkt aktivuje. Za desetidenní školení 8 h denně jsem dostala něco kolem pěti tisíc. Po měsíci a půl jsem ale musela na operaci, takže nemocenská a pak už jsem se tam nevrátila, dala jsem výpověď

Zuzik94
Stálice 53 příspěvků 25.01.17 11:56

@Anonymní
No já mám pohovor právě přímo v budově call centra O2 (nevím, jestli jsi z Ostravy, je to v Ostravě-Mariánských horách, zastávka Mariánské náměstí, taková obrovská budova…Takže právě proto asi je ten pohovor delší, protože to nemám přes agenturu, ale přímo O2. No prý to bude formou her, že se nemáme ničeho bát. :D A stalo se ti někdy, že jsi třeba nevěděla co lidem poradit? Z toho mám právě největší strach. :think:

Zuzik94
Stálice 53 příspěvků 25.01.17 12:07

@j.a.n.i1 Tak to zní hodně dobře :) nevybavuješ si, jak probíhalo školení? Jestli nějaké odposlechy, nacvičování atd, nebo něco úplně jiného? Já mám upřímně největší strach z toho pohovoru, mám strach že budu koktat, to já občas ve stresu dělám :D ale náplň práce sama o sobě mě hodně láká :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63309 příspěvků 3 inzeráty 25.01.17 12:16

@Zuzik94 Školení bylo na 5 týdnů a bylo to jak ve škole, normálně učebna a střídali se tam lidi a něco vysvětlovali - jednak jejich interní systémy, tou dobou se používali asi 3 různé a třeba změny služeb se dělali přímo v konkrétním, aktuálně tipuju, že už na všechno bude webové rozhraní, pak školení všech služeb a produktů, pak se chodilo poslouchat ke zkušeným, nacvičování myslím vyloženě ne. Na konci byl i nějaký test znalostí a pak teprve šel člověk pracovat. Na první dny k sobě dostal někoho zkušeného a ten poslouchal a případně mu radil, co má odpovídat, nebo ho navedl, co kde najít, v průběhu pak byla různá další školení, když se třeba měnily tarify nebo byly novinky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.17 16:39
@Zuzik94 píše: @Anonymní
No já mám pohovor právě přímo v budově call centra O2 (nevím, jestli jsi z Ostravy, je to v Ostravě-Mariánských horách, zastávka Mariánské náměstí, taková obrovská budova…Takže právě proto asi je ten pohovor delší, protože to nemám přes agenturu, ale přímo O2. No prý to bude formou her, že se nemáme ničeho bát. :D A stalo se ti někdy, že jsi třeba nevěděla co lidem poradit? Z toho mám právě největší strach. :think:

Však přímo v té budově jsem pracovala :D ale z Ostravy nejsem, denně jsem hodinu jenom tam dojížděla. Delší bude, protože vás tam bude víc a když nebude společný úkol chodíte po jednom, takže se to fakt protáhne. Nás tam bylo asi devět, ale třídí se to. Takže po prvním úkolů může jít několik lidí pryč. Že nebudeš vědět co se mi nestalo, vše vidíš v PC co si ten člověk může zvolit. Vesměs jsem dělala paušály, takže někdo platil nevím 1000 a hodně provolal a měl tři možnosti zvýhodnění třeba a z té se vybíralo. Počítám, že jdeš na prodejní oddělení že? Jediný problém byl to s těmi lidmi vykomunikovat, mít dobré a nevtiravé argumenty proč. Jinak z nabídek A největší provize za mě to bylo 50,– Kč B za méně C ještě méně a když chceš mít slušné provize tak logicky se snažíš prodat variantu A. Nicméně školení, podporu na callcentru v prvních dnech i kdykoliv potom mají velice dobrou, školitele jsou fajn, poradí, vysvětlí a navíc máš pořád k dispozici mail takže stačí napsat supervizorovi či někomu zkušenějšímu.

Denis1981
Nováček 9 příspěvků 04.03.18 15:40
Práce v callcentru

Já mám deset let praxe z callcentra, pracoval jsem v O2 i v Conduentu. Tuto práci mohu doporučit pro lidi, kteří mají rádi prodej, neberou prodej jako vnucování a mají tah na branku (tzn. že umí zákazníka ukecat argumenty a službu mu prodat). Je to vhodné i pro čerstvé absolventy, aby získali praxi. Pokud ale hledáš dlouhodobě stabilní a perspektivní zaměstnání, tak za sebe nedoporučuji. V O2 je široká nabídka benefitů, ale co se týče mzdy, šetří na lidech. Já jsem nastupoval do callcentra O2 v roce 2007 a nabízeli mi plat 13 tis, hrubého jako nástupní. Ted po 10 letech nabízejí základní plat 14 tis. Můžeš si vydělat na prodejních provizích, ale ten prodejní potenciál je mizerný, protože 90 % volajících řeší nějaký problém, většinou je to reklamace nebo nefunkční služba. A pokud neřešíš zrovna reklamaci, tak volají kvůli snížení ceny. A ti zákazníci jsou čím dál horší, po osmihodinové směně mě bolela hlava a hlavně uši, protože nebylo vyjímkou, že v každém druhém hovoru byl zákazník arogantní nebo že po mě ječel. Do toho jsem měl nastavený prodejní plán, zašil jsem i cílenou šikanu.

Já nebudu tady obšírně popisovat jak to na těch Calcentrech vypadá, stačí si najít nějaý portál ohledně hodnocení zaměstnavatelů a přečti si recenze.
Z práce z callcentra jsem si akorát odnesl pocit křivdy a psychické problémy, Mám invalidní důchod na nervy, několik let jsem v péči psychiatra, a nenávidím zákazníky, nejsem schopen pracovat s lidma.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Plekanec a Šafářová jsou konečně spolu, na rande vyrazili v Brně

Konečně spolu! Ačkoliv tenistka Lucie Šafářová v Praze slavila vítězství... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >