Výpočet alimentů na jedno dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 11:06
Vypocet alimentu na jedno dítě

Dobrý den,
jsem matka 7lete holčičky která jde teď do první třídy. S bývalým partnerem nežijeme ve společné domácnosti cca 4 roky. Plati mi alimenty 3000,– mesične. Jeho plat je 29 000,– měsíčně a má se svou novou partnerkou 1 roční dítě. Chtěla bych navýšit alimenty. Nevite kolik žádat, nebo kolik bych a vůbec jestli mohla dostat? A jestli v tom hraje roli jestli splolu žijou jako druh a družka? Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
janickaIII
Závislačka 4603 příspěvků 28.08.19 11:09
@Anonymní píše:
Dobrý den,
jsem matka 7lete holčičky která jde teď do první třídy. S bývalým partnerem nežijeme ve společné domácnosti cca 4 roky. Plati mi alimenty 3000,– mesične. Jeho plat je 29 000,– měsíčně a má se svou novou partnerkou 1 roční dítě. Chtěla bych navýšit alimenty. Nevite kolik žádat, nebo kolik bych a vůbec jestli mohla dostat? A jestli v tom hraje roli jestli splolu žijou jako druh a družka? Děkuji

tady máš doporučující tabulky výživného, soudci by se jich měli (ale taky nemusí) držet.
https://justice.cz/web/msp?…

mofiz
Závislačka 2822 příspěvků 4 inzeráty 28.08.19 11:59

Malo kdo k tomu přihlíží. Hlavně si uvědomit že má vyživovací povinnost partnerce a dítěti a vaše dítě je na řadě až po nich

NinaU.
Zasloužilá kecalka 523 příspěvků 28.08.19 12:01

@mofiz
Co je to za kravinu, že jeho vlastní dítě je na řadě až po jiném jeho vlastním dítěti?

ivašot.
Echt Kelišová 8650 příspěvků 28.08.19 12:02
@mofiz píše:
Malo kdo k tomu přihlíží. Hlavně si uvědomit že má vyživovací povinnost partnerce a dítěti a vaše dítě je na řadě až po nich

A až si naseká další 3 děti, tak to první nedostane ani korunu :mrgreen:? To je nesmysl.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54966 příspěvků 28.08.19 12:04
@mofiz píše:
Malo kdo k tomu přihlíží. Hlavně si uvědomit že má vyživovací povinnost partnerce a dítěti a vaše dítě je na řadě až po nich

Proč až po ních? 8o
Zakladatelko, jak často s dítětem je?
S ohledem na 3 vyživivací povinnosti bych to viděla spíše na dolní hranici tabulek, pokud nemá nějaké zvláštní potřeby. Podle mě by to o 500-1000 mohli zvednout. Záleží, jak se moc stará. A zda ti to za to stojí.

Keyllah
Extra třída :D 13200 příspěvků 28.08.19 12:09
@mofiz píše:

Co? Cože? jak jako po nich? 8o
zakladatelko, viděla bych to na 3.500, max. 4000. Nešlo by se s otcem nějak domluvit?

zoidberg
Extra třída :D 13562 příspěvků 28.08.19 12:34

Mě vždycky udivuje, jak se exka dozví, že chlap bere 29 000,– na výplatu :think:

karkarka
Závislačka 4292 příspěvků 28.08.19 12:36
@mofiz
@mofiz píše:

To určitě.

Petula306
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 28.08.19 12:46

@zoidberg to jo. A nikdy podle ní ten chlap nemá žádný náklady.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 13:23

O dítě se stará. Má zájem o dítě. Ted přispěl na školni potřeby. Dcera jde v září do 1ni tridy. Dceru má na vikend co 14dni. Přes prazdniny týden v červenci a týden v srpnu. 3000,– se mi zda málo!!Soudkyne se ptala byvaleho kolik vydělává. Protoze jsme řešili u soudu styk dítěte s otcem!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 13:25
@Anonymní píše:
O dítě se stará. Má zájem o dítě. Ted přispěl na školni potřeby. Dcera jde v září do 1ni tridy. Dceru má na vikend co 14dni. Přes prazdniny týden v červenci a týden v srpnu. 3000,– se mi zda málo!!Soudkyne se ptala byvaleho kolik vydělává. Protoze jsme řešili u soudu styk dítěte s otcem!

Nabizel mi 3.500,– což jsem řekla že je málo a chci podat návrh soudu o zvýšení alimentu

Keyllah
Extra třída :D 13200 příspěvků 28.08.19 13:25
@Anonymní píše:

A když mu to řekneš? že se ti to zdá málo a že jsou s dcerou větší výdaje? tak by jste se na zvýšení o 500 nedohodli? jako pokud se stará, na dítko ti nad rámec přispívá, bere si ji a přibyla mu nová vyživovací povinnost, resp. dvě, tak to o moc nezvýší. A než se zase tahat na soud, zkusila bych to domluvou. Nebo mu nabal dítko častěji ;)

Keyllah
Extra třída :D 13200 příspěvků 28.08.19 13:27
@Anonymní píše:
Nabizel mi 3.500,– což jsem řekla že je málo a chci podat návrh soudu o zvýšení alimentu

no, s ohledem na jeho plat a další dvě vyživovací povinnosti, to zas až tak málo není a je dost pravděpodobné, že by to takto skončilo i u soudu. Co vzít 3.500 a dítko mu dávat častěji?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.19 13:46

Diky za rady atd. Pouvažuji a zkusim se domluvit

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama