výpočet náhrady na dovolenou

Anonymni
4.7.07 11:19

výpočet náhrady na dovolenou

Ahoj všem,
pokud je tu někdo, kdo se orientuje v této oblasti, prosím, zda by mi poskytl rovnici, na základě které se provádí výpočet průměru náhrady na dovolenou. Je to počítáno z hrubého příjmu za předchozího kalendářního čtvrtletí a tato náhrada následně podléhá zdanění, nebo se jedná o průměr z čistého příjmu a tato dávka již není následně daněna? Omlouvám se, pokud jsem něco nejasně/nepřesně formulovala.
Díky předem za informace.
Jana

P.S. na netu jsem nebyla schopna toto vyčíst, vždy jsem našla pouze obecné info že se jedná o průměrnou výši výdělku…to pro mou kontrolu výplatní pásky nebylo moc dostačující:-)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
4.7.07 11:23

zapoměla jsem uvést, že se nejedná o mateřskou dovolenou…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
926
4.7.07 14:28

Pokud ja vim, tak zaklad je pocitan z hrube mzdy za posledni kalendarni ctvrtleti a pak se s tim dal naklada jako s normalnim platem, tj. dani se to, odvadi se socialni a zdravotni.
Pokud jsi treba zrovna v tom ctvrtleti mela rocni bonusy, tak ty by se pro vypocet nahrady za dovolenou spravne mely vydelit 4, aby se ziskala jen ta cast, ktera se tykala daneho ctvrtleti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1666
4.7.07 21:06

Takže průměr pro dovolenou a náhrady nebo pro nemocenskou není jedno a to stejné. Průměr pro dovolenou se vypočítá jako hrubý příjem za předchozí kalendářní čtvrtletí (POZOR ne veškerý příjem, nezapočítávají se tam položky, které byly vyplaceny v průměru tzn. např. částky za dovolenou atd.) a vydělí se to počtem odpracovaných hodin. Vyjde tzv.průměr pro náhrady a ten se použije pro výpočet dovolené, přesčasů, svátků, překážek v práci.

Průměr pro nemoc a ostatní dávky se vypočítá v okamžiku, kdy např. onemocníš a bere se příjem 12 kal.měsíců pozpátku (z toho vyplývá, že každý měsíc může být jiný). Pokud tě tedy zajímá, jaký máš pro nemocenskou průměr v červenci, musíš brát výplaty 12 měsíců pozpátku. Průměr, který ti vyjde a použije se pro dávku se už nedaní, počítá se na kalendářní dny. POZOR má ale svůj strop, i kdybys měla výplatu 100.000 Kč měsíčně je dána max.částka, kterou náš stát vyplácí (něco kolem 13,5 tis.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Daniela11
8.9.10 14:48

mzda

ahoj,

nahrada za dovolenou se zapocitava do hrube mzdy tedy se daní:

zakladni mzda + dovolena + odmeny, osobni ohodnoceni a ostatni priplatky - rovna se: hruba mzda a z te vypocitame SHM SP 25 a ZP 9 procent a tu zaokrouhlime na cele stovky nahoru!!!( př.25748- 25800)ze SHM vypocitame zaklad dane SHM x 0,15= ziskame dan pred slevou. vypocitame si z Hrube mzdy SP 6,5 a ZP 4,5 za zamestnance a od teto castky odecteme poplatnika a deti pokud mate. na 1 dite je 967,–´. po odecteni ziskame dan po sleve. pak si vypocitame z hrube mzdy 6,5 SP a 4,5 ZP a tyto dve castky + dan po sleve odecteme z Hrube mzdy a ziskame cistou mzdu a pokud mate nake srazky -sporeni nebo alimenty, tak odecteme jeste a to pak da castku k vyplate.

• Nahlásit
  • Citovat
Zdeňka Šubrtová
19.10.12 00:50

náhrada při 12-ti hodinové směně

Dobrý den den, mám zaměstnání s 12-ti hodinovou pracovní dobou rozloženou tak, abych splňovala samozřejmě normu hodin v jednotlivých měsích a s úvazkem 37,5hod týdně. Jakým způsobem mi má být vykazována (a tedy i náhrada mzdy) za dovolenou, proplatit 7,5hod nebo 11,25hod? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama