Založení s.r.o.

203
13.6.07 16:06

založení s.r.o.

ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti se založením s.r.o.
nemůžete mi někdo poradit, jestli když složíme základní kapitál těch 200 tis. Kč např. na účet banky, jestli se ty peníze potom dají použít nebo tam musí zůstat na účtě a nemůže se s nimi nic dělat? myslím si,ž e ta druhá varianta je logičtější, ale na druhou stranu bych upřednosňovala, kdybych ty peníze mohla použít např. na vybavení kanceláře a tak podobně.
Díky za rady

Orpet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23505
13.6.07 16:19

Už jsem to parkrát dělala a je to jednoduchý. Složíte to u banky jako základní vklad a ten bude zablokovaný až do doby, než bude společnost založena na rejstříku a dostanete o tom výpis. Na základě tohoto dokumentu banka zruší deponaci vkladu, změní ho na klasický běžný účet a jednatel určí podpisová práva a tak. Takže na to budete moc normální sahat po založení společnosti a nikde to nebude dlouhodobě uložený. Je to hodnota firmy, takže by moc nedávalo smysl, kdyby k tomu vlastníky společnosti nepustili. Jediný co je třeba, dát si pozor, aby všechny věci na rejstřík byly podány kompletně, jinak se to prodlužuje a společnost se do podání všeho nezaloží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
203
14.6.07 12:23

Ahoj Janine24,

prosím tě, a jak dlouho celý ten proces trvá? Jak dlouho jsou ty peníze asi tak zablokované?
A může se za to koupit např. i vybavení do kanceláře a případně zásoby, je to jedno, na co se to potom použije?

Díky moc za každou informaci.

A nemáš prosím tě nějaký návrh té zakladatelské smlouvy?

Ještě jednou moc díky.

Orpet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1254
15.3.12 18:14

s.r.o. - Platí se daň z příjmu a jak ji vypočítám?

Mamky :mavam:

Mám dotaz, přítel dělá záměr a potřebuje vědět - Jestli se platí u s.r.o. daň z příjmu a případně jak se počítá? Já to nemůžu nikde dohledat :zed: A jestli se platí soc. a zdrav. pojištění za podnikatele? Já tohle brala někdy v druháku a prostě si to nevybavím :zed:

Moc díky za radu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
15.3.12 18:56

kouknu sem, je tam i modelový příklad
http://www.finance.cz/…ickych-osob/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8863
15.3.12 19:05

do zápisu do OR budou peníze blokovány na speciálním účtu, jakmile přinesete Výpis z OR do banky tak blokace bude zrušena a účet budete moci dle libosti využívat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8863
15.3.12 19:06
Janinna23 píše:
Mamky :mavam:

Mám dotaz, přítel dělá záměr a potřebuje vědět - Jestli se platí u s.r.o. daň z příjmu a případně jak se počítá? Já to nemůžu nikde dohledat :zed: A jestli se platí soc. a zdrav. pojištění za podnikatele? Já tohle brala někdy v druháku a prostě si to nevybavím :zed:

Moc díky za radu :kytka:

Jojo, platí, je tam paušální daň, mohla bych pohledat. Je to trošku jiné než FO, pokud se zaměstnává tak odvádí zdravotní a sociální. Dělá se podvojné účetnictví a na konci roku uzávěrka. Co bys potřebovala vědět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8863
15.3.12 19:07
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.12.12 10:10

založení firmy-svolání valné hromady

Zakládám fiktivní firmu s. r.o.(Dů:) 2 společníci a není mi jasné koho uvedu jako

Čl. VII Orgány společnosti
Orgány společnosti jsou: Valná hromada: Předseda
Ověřovatel zápisu
Zapisovatel
Jednatel
Dozorčí rada
nebo myslíte, že tam nikoho vypisovat nemám(konkrétní jména)?

• Nahlásit
  • Citovat
5604
9.7.13 11:51

OBNOVUJI DISKUSI-založení papírnictví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
9.7.13 11:58

Prosím Vás máte někdo zkušenost se založením papírnictví?
Jak je to s nákupem zboží a na koho se obrátit?
Kolik je třeba na založení obchodu-financi?
Je o toto podnikání zájem nebo je to jen živoření?(střed města)
Děkuji za odpovědi, sonduji kdyby náhodou nebyla práce jestli nezačít podnikat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
9.7.13 11:58

@gsimča a není jednodušší si to s. r. o. prostě koupit? Dáš 20tis a máš kompletně založenou firmu, nahlášenou, 200tis. nepotřebuješ… a máš to do 24hod

aha - doplnila jsi, takže to, co jsem napsala není aktuální - jinak zboží - musíš hledat velkoobchody a najít ty, co ti budou sedět.
Peněz potřebuješ dost, musíš obchod zaplnit, pak abys měla do začátku na zaplacení nájmu, energií, odvodů za sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
9.7.13 12:30

@ynax Ahojky našla jsem na netu, že založení s. r.o. je 12000,– a vklad 200 000,– tak tomu mám rozumět, že ten kapitál nebudu muset nikam do banky skládat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5604
9.7.13 12:32

ŽL mám, ale nepodnikala jsem nikdy sama. S manželem o tom už asi tři měsíce mluvíme a nejsme rozhodnuti na 100% a to je potřeba. Myslela jsem, že by prolomily ledy kdyby jsme o tom věděli více :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.7.13 12:47
@gsimča píše:
@ynax Ahojky našla jsem na netu, že založení s. r.o. je 12000,– a vklad 200 000,– tak tomu mám rozumět, že ten kapitál nebudu muset nikam do banky skládat :think:

pokud si to sro koupíš, tak už základní kapitál nepotřebuješ, protože je většinou už zaplacený. Zvaž ale, že to kupované sro již někdo používal - tzn. je dobré si ověřit minulost s. r.o. nebo se obrátit na firmu, která zprostředkovává prodej s. r.o. a ručí za kvalitu, aby ses zbytečně nedostala do problémů.
Pokud se rozhodneš sro založit tak musíš požádat právníka, aby ti sepsal notářský zápis na zakladatelskou smlouvu a další náležitosti k tomu. 200t se pak skládá na účet banky, která těch 200K drží po dobu zapsání do obchodního rejstříku (pokud takový obnos nemáš - můžeš si půjčit a pak zase vrátit, ale peníze pak musí jít např. přes kasu, aby ses jich účetně zbavila).

Taky musíš registrovat provozovnu na příslušném městkém úřadě, musíš založit datovou schránku u české pošty. Musíš jít na živnostenský úřad, kde registruješ živnost předpokládám nákup a prodej.

Osobně tedy pokud o tom moc nevíš a nevíš ani kde máš ty věci nakupovat = nemáš podnikatelský plán, spočítané náklady za pronájem obchodu apod. bych si nejdřív toto vykalkulovala, jinak rychle začneš a rychle skončíš.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama