Výpověď dohodou a co dál?

Anonymní
8.11.20 17:32

Výpověď dohodou a co dál?

Ahoj,
může mi někdo poradit? Je mi 23 a řeším takovou situaci poprvé. Už nějakou dobu praci a ráda bych ji ukončila dohodou či že strany zaměstnance. Co potom dál? Zaregistrovat se na UP do tří pracovních dnů od ukonceni a zažádat o podporu?
Prosím, z jakého období se to do podpory vypočítává? A kdybych byla na podpoře, můžu si přivydělat na DPP nebo dpc? Jestli jsem to správně pochopila, u DPP do 10.000kc a u dpc 2999kc s tím, že bych měla dál podporu + to co si vydělala?
Děkuji
Pěkný večer :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1121
8.11.20 17:38

No takhle to urcite nefunguje ale nekdo ti to tu urcite vysvetli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
8.11.20 17:39

Vypoved dohodu neexistuje, to je kdyz se domluvis a zamestnavatel bude souhlasit k okamžitému ukonceni PP, jinak ti bezi 2 mesicni lhuta. A vypoved ze strany zamestnavatele nedostanes, on by musel mit důvod. Podpora se ti počítá z posledniho prumerneho cisteho prijmu, dostanes 45% z platu co ted beres. Pri pobirani podpory si nemuzes privydelat, jak pujdes nekam na brigadu, tak o podporu prijdes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.20 17:42

@Kriss Tina
Aha děkuji za vysvětlení. Tak se to počítá z celé té doby, po kterou jsem byla zaměstnaná?
No pripadne, kdybych byla na podpoře 2 měsíce, našla si brigádu na 2 měsíce, skončilo by to, měla bych pak ještě další 3 měsíce podpory? 8o

• Citovat
  • Nahlásit
19693
8.11.20 17:44
@Anonymní píše:
@Kriss Tina
Aha děkuji za vysvětlení. Tak se to počítá z celé té doby, po kterou jsem byla zaměstnaná?
No pripadne, kdybych byla na podpoře 2 měsíce, našla si brigádu na 2 měsíce, skončilo by to, měla bych pak ještě další 3 měsíce podpory? 8o

Počítá se to z posledniho roku. S tim přerušením pobirani uplne nevim, taky záleží kolik by sis vydelala a na jakou smlouvu, aby te z up treba nevyradili uplne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
8.11.20 19:10
@Anonymní píše:
Ahoj,
může mi někdo poradit? Je mi 23 a řeším takovou situaci poprvé. Už nějakou dobu praci a ráda bych ji ukončila dohodou či že strany zaměstnance. Co potom dál? Zaregistrovat se na UP do tří pracovních dnů od ukonceni a zažádat o podporu?
Prosím, z jakého období se to do podpory vypočítává? A kdybych byla na podpoře, můžu si přivydělat na DPP nebo dpc? Jestli jsem to správně pochopila, u DPP do 10.000kc a u dpc 2999kc s tím, že bych měla dál podporu + to co si vydělala?
Děkuji
Pěkný večer :*

Výpověď dohodou neexistuje. Jmenuje se to dohoda o rozvázání pracovního poměru. Když se domluvíš se zaměstnavatelem, tak si můžeš vybrat datum. Já nedávno končila dohodou, podepsali jsme ji v polovině měsíce, ale s tím že datum ukončení byl konec měsíce.
Co se podpory týče. Musíš doložit kde všude jsi během 2 let pracovala. A z každého zaměstnaní kde jsi byla a kde jsi teď, dostaneš po ukončení papír -
potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku. Ten odevzdáš úředníci na úp. Tam je napsáno jaký je průměrný měsíční výdělek a z toho to počítají. (je to lepší, než kdyby to počítali z tvojí výplaty. Já mám napsanou částku o 2 000 kč víc, než jsem kdy měla na vyplatě)
Musíš se přihlásit na úp do 8 dnů taktéž i na zdravotní pojišťovně se musíš přihlásit.
Když něco tak se ptej, co budu vědět, řeknu. Řešila jsem to minulý týden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 19:47
@Anonymní píše:
Ahoj,
Děkuji
Pěkný večer :*

Tak brigáda při podpoře neni problém nic nehlásit a nemaj to jak zjistit pokud se nenajde udavač. @smajlik345 ju stoho průměrného výdělku to dost často vyjde líp někde ti napíšou i to co v životě nikdo nedostal i o několik tisíc. Bohužel u té dohody je tam jen 45 %. Do zp hodit papír z up. Na up nutne nemusíš ale nikdo ti nic nedá a ještě zaplatit povinné zdravotní :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43526
8.11.20 19:53
@smajlik345 píše:
Výpověď dohodou neexistuje. Jmenuje se to dohoda o rozvázání pracovního poměru. Když se domluvíš se zaměstnavatelem, tak si můžeš vybrat datum. Já nedávno končila dohodou, podepsali jsme ji v polovině měsíce, ale s tím že datum ukončení byl konec měsíce.
Co se podpory týče. Musíš doložit kde všude jsi během 2 let pracovala. A z každého zaměstnaní kde jsi byla a kde jsi teď, dostaneš po ukončení papír -
potvrzení zaměstnavatele o výši průměrného výdělku. Ten odevzdáš úředníci na úp. Tam je napsáno jaký je průměrný měsíční výdělek a z toho to počítají. (je to lepší, než kdyby to počítali z tvojí výplaty. Já mám napsanou částku o 2 000 kč víc, než jsem kdy měla na vyplatě)
Musíš se přihlásit na úp do 8 dnů taktéž i na zdravotní pojišťovně se musíš přihlásit.
Když něco tak se ptej, co budu vědět, řeknu. Řešila jsem to minulý týden

pozor, neni zadna lhuta pro nahlaseni se na up. Plati pouze, ze pokud to bude do 3 dnu od ukoceni pracovniho pomeru, pocita se to, jako by to bylo tesne po ukonceni pp (teba posporu dostane za cely mesic). Pojistovna lhutu 8 dni ma

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
8.11.20 20:03
@matkabagristy píše:
pozor, neni zadna lhuta pro nahlaseni se na up. Plati pouze, ze pokud to bude do 3 dnu od ukoceni pracovniho pomeru, pocita se to, jako by to bylo tesne po ukonceni pp (teba posporu dostane za cely mesic). Pojistovna lhutu 8 dni ma

je. Sama pracovnice si to počítala zda je to do 8 dnů a říkala mi že veškeré změny jsem povinná hlasit do 8 dnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43526
8.11.20 20:29
@smajlik345 píše:
je. Sama pracovnice si to počítala zda je to do 8 dnů a říkala mi že veškeré změny jsem povinná hlasit do 8 dnů

na pojistovnu ano, na pracak proste neni povinnost se hlasit. Jsou lidi bez prace, kteri nejsou registrovani na up

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8695
8.11.20 20:34

@smajlik345 Změny jsi povinna hlásit na pojišťovně do 8 dnů. Registrace na ÚP není povinná, klidně se tam můžeš nahlásit 9. den, nebo další měsíc nebo vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
8.11.20 22:30

A nebylo by lepší najít si novou práci a tu starou ukončit po dohodě se zaměstnavatelem (pokud tedy k tomu bude svolný, to bych si raději zjistila předem, zda tahle možnost existuje) tak, abych mohla rovnou přelézt do té nové? Pak nemusíte nikam a nebudete muset být doma za 45 % mzdy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama