Vypověď, nemocenská a dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 09:12
Vypověď, nemocenská a dovolená

Dobrý den, uměl by mi někdo poradit (raději zkušenou a jistou radu než domněnky) jak to je když jsem momentálně na nemocenské a potřebovala podat výpověď? Na neschopence ještě měsíc budu ale od srpna bych nastupovala do nové práce (kterou mohu vykonávat i po mých zdravotních potížích) Jelikož si nejsem jista zda by me v cervenci pustili ve staré praci hned na dokodu, chtěla bych podat výpověď nyní s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Ale mohu ted, když jsem na nemocenské podat výpověď? Nebo musim mít ukončení neschopenky a pak podat výpověď? A krátí se nějak dovolená, když jsem na neschopence?
 Děkuji

Reakce:
arinecka
Kelišová 6417 příspěvků 29.05.19 09:47

To nejde, dokud jsi v pracovní neschopnosti, tak výpovědˇpodat nemůžeš.

karkarka
Závislačka 3820 příspěvků 29.05.19 09:49

Já myslela, že ona výpověď podat může, jen zaměstnavatel ji výpověď dát nemůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 09:51

@arinecka no, tak to jsi mě nepotěšila :mrgreen:
Teď budu přemýšlet jak to vyřešit…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.19 09:53

@karkarka zaměstnavatelem hsem si jistá…ale jestli já to právě taky nevím. Kdybych zavolala na pracák, mohli by mi dát info?

karkarka
Závislačka 3820 příspěvků 29.05.19 09:56

Výpověď normálně podat můžeš. Výpovědní doba začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce a trvá dva měsíce.

arinecka
Kelišová 6417 příspěvků 29.05.19 09:58
@Anonymní píše:
@arinecka no, tak to jsi mě nepotěšila :mrgreen:
Teď budu přemýšlet jak to vyřešit…

Tak jsem koukla jak to je a asi to udělat tedy můžeš, zkus to a uvidíš.

Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv za trvání pracovního poměru, a to i během trvání jeho pracovní neschopnosti. Pracovní neschopnost zaměstnance tak není překážkou pro to, aby zaměstnanec zaměstnavateli doručil výpověď z pracovního poměru. Výpovědní doba pak standardně začíná běžet prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a činí nejméně 2 měsíce.

Miasofi
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 29.05.19 10:06
@Anonymní píše:
Dobrý den, uměl by mi někdo poradit (raději zkušenou a jistou radu než domněnky) jak to je když jsem momentálně na nemocenské a potřebovala podat výpověď? Na neschopence ještě měsíc budu ale od srpna bych nastupovala do nové práce (kterou mohu vykonávat i po mých zdravotních potížích) Jelikož si nejsem jista zda by me v cervenci pustili ve staré praci hned na dokodu, chtěla bych podat výpověď nyní s dvouměsíční výpovědní lhůtou. Ale mohu ted, když jsem na nemocenské podat výpověď? Nebo musim mít ukončení neschopenky a pak podat výpověď? A krátí se nějak dovolená, když jsem na neschopence?
Děkuji

Určitě výpověď dát můžeš. Ale jen do konce týdne, aby pak od prvního začala běžet výpovědní lhůta ;)

Váš příspěvek
Reklama