Výpověď při nemocenské - těhotná

Anonymní
29.4.21 14:56

Výpověď při nemocenské-těhotná

Ahoj. Potřebuju poradit. Na začátku srpna jsem nastoupila do zaměstnání, smlouva na dobu určitou do roku 2023.
3.3 jsem nastoupila na nemocenskou- těhotná, hodně jsem zvracela. Teď už zvracím méně, ale i tak dost. Do práce jsem volala, že jsem těhotná, že budu nějakou dobu na nemocenské, vše v pořádku. 15.4 mi přišli peníze za březen ze zaměstnání za 14 dnů co vyplácí práce, od sociálky do dnes nic nepřišlo. Dnes mi přišel dopis ze zaměstnání, že mě na dohodu chtějí propustit.
Myslela jsem, že když jsem na nemocenské, tak mě propustit nemůžou. Nevím teď co dělat, hlavně se teda bojim, protože nevim, kde teď mam v tomhle stavu a ještě těhotná schánět práci na chvíli než nastoupim na mateřskou. Jestli teda vůbec na mateřskou vůbec budu mít nárok? Nevyzná se v tom někdo a dokázal by mi poradit co mam dělat? Výpověď prý platí od té doby co si dopis vyzvednu na poště tedy ode dneška..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
699
29.4.21 14:57

Myslim, ze pokud je to dohodou, tak bys s tou dohodou musela prvne souhlasit.

Propustit Te nemuzou, jsi tehotna. Museli by rusit pozici nebo celou firmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8282
29.4.21 14:59

Dohodu v žádným případě nepodepisuj. A výpověď ti dát jen tak nemůžou a v těhotenství už temer vůbec. Myslím, že na tebe chtějí akorát ušít boudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
29.4.21 15:01

Přesně tak nic nepodepisuj… Vyhodit tě nemůžou pokud ses na neschopence 😊takže být tebou jsem v klidu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6857
29.4.21 15:04

Vyhodit tě nemůžou. S dohodou musíš souhlasit. A klidně bych jim odpověděla, že ok budu souhlasit s dohodou, když ti dají třeba 10 platů. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7463
29.4.21 15:08

Na zadnou dohodu nepristupuj, jen to zkousi. Vyhodit te nemuzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
29.4.21 15:11

Vyhodit tě takto nemůžou, pokud nejsi ve zkušební lhůtě. Což nejsi, i kdybys měla tu půlroční (tuším, že některé vedoucí pozice mohou mít i půlroční 🤔). Museli by rušit tvou pracovní pozici. Co se píše v tom zrušení prac. poměru?
Já bych to nepodepsala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21066
29.4.21 15:11

Nemůžou te propustit, žádná výpověď na dohodu neexistuje, ty bys s tím musela souhlasit a to bys byla úplně blba, kdybys jim to odkejvala a podepsala. Víceméně takhle, oni te těhotnou vyhodit nesmí (pokud nejsi ve zkusebce) a jediná možnost jak se te zbavit je, ze ty das výpověď, takže ta dohoda co ti nabídli, ale jak s tím nesouhlasíš, tak oni maj smolíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17534
29.4.21 15:39

Jak píšou ostatní. Ukončení pracovního poměru může být v PN ve zkušební době a to po 14 dnech PN. Kdy přecházíš pod OSSZ.
Pokud nejsi ve zkušební době, nemůže tě zaměstnavatel „vyhodit“
Předpokládám, že se tě chtějí zbavit, protože by tě jako těhotnou museli přeřadit na jinou pozici? Můžeš vykonávat svoji práci v těhotenství?
Proto to hrají na dohodu a čekají, že na to přistoupíš.
Pokud nejsou schopni ti dát vhodnou náplň práce a ty nemůžeš vykonávat stávající, je to překážka na straně zaměstnavatele, tudíž doma za plný plat :P

Edit…žádná výpověď neplatí. Buď je to ukončení PP ze strany zaměstnavatele, s odstupným (a důvodem výpovědi, což by muselo být zrušení tvé pracovní pozice) nebo dohoda a na tu musíš přistoupit a podepsat ji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1867
29.4.21 15:56

Jednoduchy…jako tehotnou te propustit nemuzou! Na dohodu znamena, ze bys jim to musela podepsat a jelikoz si chytra, tak jim reknes, ze jim nic nepodepises :D
To je neco pro me, ja bych s nima vybehla, ze by cuceli :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
244
29.4.21 15:56

V žádnym případě tu dohodu nepodepisuj, pokud jsi neudělala nic závažnýho, tak tě nemůžou vyhodit, za to že jsi těhotná, jen to zkouší a doufají že to podepíšeš, protože je to tak pro ně mnohem snazší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.4.21 21:57

Je tu prosím někdo kdo by mi napsal kde v zákoníku najdu, že mě jako těhotnou nemůžou vyhodit?

• Citovat
  • Nahlásit
447
29.4.21 22:29

Ty nepotřebuješ vědět, kde je to v zákoníku práce uvedeno. Stačí ti vědět, za jakých podmínek může zaměstnavatel ukončit se zaměstnancem pracovní poměr. Ruší se firma? Skončila ti doba na kterou byla smlouva sjednána? Porušila si zvlášť závažným způsobem nějakou povinnost vyplývající z pracovní smlouvy? Zavřou tě v brzké době za vraždu?
Co ti prosímtě vlastně poslali? Ideálně začerni citlivé údaje a nahraj to sem jako fotku. Těhoteství si už zaměstnavateli ohlásila, co jsem pochopila z původní otázky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
776
29.4.21 22:39
@Anonymní píše:
Je tu prosím někdo kdo by mi napsal kde v zákoníku najdu, že mě jako těhotnou nemůžou vyhodit?

Paragraf 53 zákoník práce č. 262/2006sb
Edit: pod písmenem D

Příspěvek upraven 29.04.21 v 22:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7435
29.4.21 22:40
@Anonymní píše:

Ideálně si zavolej na inspektorát práce. Poradí se vším. Také jsem při jednom odchodu konzultovala na co má zaměstnavatel právo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat