Výpověd ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Yuzi
Kecalka 172 příspěvků 05.10.18 23:03
výpověd zkušební doba

Dobrý večer, poprvé v mém pracovním životě budu podávat výpověď a to konkrétně ve zkušební době, a chtěla bych se na něco málo zeptat. Jedná se o menší pobočku firmy, s jedním vedoucím. Komu mám písemnou výpověď doručit, mám ji dát třeba na stůl vedoucímu, pokud tam nebude, nebo ji musím předat z ruky do ruky a počkat na podpis? Nebo se posílá na „ústředí“? A když přijdu naposledy ve středu, a budu tedy ten den ještě pracovat, bude datum ukončení prac. poměru ve středu, ano? Já se omlouvám za triviální otázky, ale má předchozí práce skončila dobou určitou a předtím z org. důvodů, takže jsem sama nikdy neukončovala :think:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Celeana
Kecalka 101 příspěvků 05.10.18 23:19

1. Nejde o výpověď, ale o Zrušení ve zkušební době. Výpovědí byste skončila k 31.12.,což asi nechcete. Správně: ruším pracovní poměr vw zkušební době, a tp ke dni doručení této listiny.
2. Pracovní poměr končí doručením zaměstnavateli, pokud neuvedete pozdější den. Takže doklad o doručení potřebujete
Buď převzetí potvrdí majitel/ jím určená oprávněná osoba, nebo musíte poslat poštou -doporučeně. Edit: stačí předat tomu vedoucímu, proti jeho podpisu
3. Pracovní poměr bude ukončen ve středu, jen pokud ten dopis ve středu předáte.

Yuzi
Kecalka 172 příspěvků 06.10.18 08:53

Takže ten dokument musím mít dvakrát,jeden si nechají a jeden -s podpisem-si nechám já? Jinak to s tou formulací výpověd/zrušení moc nechápu :oops:

eumedon
Extra třída :D 14589 příspěvků 06.10.18 09:01
@Yuzi píše:
Komu mám písemnou výpověď doručit, mám ji dát třeba na stůl vedoucímu, pokud tam nebude, nebo ji musím předat z ruky do ruky a počkat na podpis? Nebo se posílá na „ústředí“? A když přijdu naposledy ve středu, a budu tedy ten den ještě pracovat, bude datum ukončení prac. poměru ve středu, ano?

Jak píše @Celeana, nejde o výpověď, ani "výpověď ve zkušební době, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Výpověď je vždy spojena s výpovědní dobou, která začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci doručení výpovědi a je dvouměsíční. Doručíte-li výpověď v říjnu, váš pracovní poměr skončí 31. prosince.

Zrušení ve zkušební době má za následek skončení pracovního poměru dnem doručení, není-li v něm vyznačen pozdější den, kdy má PP skončit (ten však musí spadat do zkušební doby).

Doručit lze osobně kterémukoliv nadřízenému (přímému nadřízenému, vyššímu, ještě vyššímu … nejvyššímu nebo jeho sekretářce) nebo na míst určené k přijímání listovních zásilek (na podatelnu).

Kvůli důkazní situaci je nevhodné doručovat potajmu a zmizet, doručení si nechte potvrdit na kopii a můžete taky k němu přibrat svědka.

Doručit lze i prostřednictvím pošty (doporučeně a na dodejku, kopii, podací lístek a potvrzení o doručení pečlivě uschovat), tam ale dopředu nevíte, kdy to bude přesně doručeno.

Lendeš
Kelišová 6487 příspěvků 06.10.18 09:04

@Yuzi Ano, potřebuješ si jeden výtisk s potvrzením převzetí nechat a jeden potřebují oni.
Zákoník práce prostě rozlišuje skončení pracovního poměru dohodou, výpovědí, zrušením ve zkušební době a okamžitým zrušením. Jsou to rozdílné úkony. U výpovědi je vždy výpovědní doba, což nechceš. Chceš zrušení ve zkušební době, takže nebudeš používat slovo výpověď.

eumedon
Extra třída :D 14589 příspěvků 06.10.18 09:09
@Yuzi píše:
Takže ten dokument musím mít dvakrát,jeden si nechají a jeden -s podpisem-si nechám já?

Na obou budou vaše podpisy. Nahoře na kopii, která vám zůstane, vám datem doručení a svým podpisem potvrdí že, jim to bylo doručeno a kdy.

@Yuzi píše:
Jinak to s tou formulací výpověd/zrušení moc nechápu :oops:

Zákoník práce, § 48 odst. 1:

Pracovní poměr může být rozvázán jen
a) dohodou,
b) výpovědí,
c) okamžitým zrušením,
d) zrušením ve zkušební době.

Výpověď je jeden způsob rozvázání pracovního poměru, zrušení ve zkušební době je jiný, zcela odlišný způsob rozvázání pracovního poměru. „Výpověď ve zkušební době“ není buď nic, nebo výpověď (zákoník práce nezakazuje dát ve zkušební době výpověď pod sankcí neplatnosti; důsledkem není neplatnost, ale výpovědní doba).

Nejlíp bude, když napíšete „Zrušuji pracovní poměr ve zkušební době podle § 48 odst. 1 písm. d) zákoníku práce“.

Lendeš
Kelišová 6487 příspěvků 06.10.18 09:10

Na netu máš vzory zrušení, třeba tady: https://www.podnikatel.cz/…usebni-dobe/

Yuzi
Kecalka 172 příspěvků 06.10.18 09:32

Aha,tak děkuji za vysvětlení.Podívám se na ty vzory. Myslím,že nejjednoduší by bylo předat to vedoucímu. Ale aby tam byl,vzhledem k tomu,že pracuje někdy o víkendu,tak si pak bere náhr.volno ve všední dny.

Lendeš
Kelišová 6487 příspěvků 06.10.18 09:39

@Yuzi Můžeš mu to předat už v pondělí nebo v úterý, s tím, že pak ale do toho zrušení nebudeš psát, že prac. poměr skončí dnem doručení, ale napíšeš, že skončí v tu středu.

Yuzi
Kecalka 172 příspěvků 06.10.18 09:55

@Lendeš O.K. :kytka:

Miška_Sal
Kecalka 155 příspěvků 05.11.18 14:38

Dobre odpoledne, mam dotaz ke zruseni prac. pomeru ve zkusebni dobe. Po telefonu jsem ukoncila pp s vedouci(protoze byla nemocna) 16.10.2018 a rekla mi, ze mi zavola jaky bude postup. Jelikoz nevolala tak jsem 20.10. poslala zruseni doporucene na personalni a do dneska mi od nich nic neprislo. Tak jsem dnes psala personalistce, ze ode me nic nemaji a ze vedouci poslali nejaky formular nebo co..Dnes jsem zjistila, ze mi pripsali na stravenkovou kartu penize za cely mesic..Ja to nechapu,i kdyby jim to neprislo( a to prislo, protoze mam sms od posty, ze to prevzali) tak kdyz nechodim do prace tak by me preci oni vyhodili a ne posilali penize?? To ma ve stredu prijit vyplata a kdyz mi poslou za cely mesic zak ja uz vazne nevim..Nevite jak postupovat? Dekuji moc

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66863 příspěvků 05.11.18 14:50

@Miška_Sal Tak, že ti připsali na stravenkouvou kartu peníze bych až tak neřešila, to pravá ruka neví, co dělá levá. Ale personalistce bych řekla, že dopis byl převzat toho a toho dne, tak ať ho najde a napíše ti, jak dořešit zbytek.

zuracz1
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 05.11.18 14:54

@Miška_Sal
tohle bych asi pořešil přímo s UP pod který spadáš, ať to máš kryté a nemáš pak problém

alisekR
Kelišová 5733 příspěvků 05.11.18 15:40

Já bych tam zavolala na personální, kdy si máš dojít pro zapoctak a vrátit věci, např kartu, pichačku apod. Tím se to ujasní, pokud ti řeknou, že o ničem neví, tak vytahnes poštovní podací lístek.

eumedon
Extra třída :D 14589 příspěvků 05.11.18 17:07
@zuracz1 píše:
@Miška_Sal
tohle bych asi pořešil přímo s UP pod který spadáš, ať to máš kryté a nemáš pak problém

Co by na tom řešil Úřad práce?

@alisekR píše:
Já bych tam zavolala na personální, kdy si máš dojít pro zapoctak a vrátit věci, např kartu, pichačku apod. Tím se to ujasní, pokud ti řeknou, že o ničem neví, tak vytahnes poštovní podací lístek.

Asi tak. Oni jsou dost v průseru, pokud jim bylo prokazatelně doručeno písemné zrušení PP ve zkušební době a nezajistili neprodlené odeslání zápočtového listu. Za to jsou dost velké pálky od Inspektorátu práce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama