Reklama

Výpověd ve zkušební době

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Yuzi
Kecalka 167 příspěvků 05.10.18 23:03
výpověd zkušební doba

Dobrý večer, poprvé v mém pracovním životě budu podávat výpověď a to konkrétně ve zkušební době, a chtěla bych se na něco málo zeptat. Jedná se o menší pobočku firmy, s jedním vedoucím. Komu mám písemnou výpověď doručit, mám ji dát třeba na stůl vedoucímu, pokud tam nebude, nebo ji musím předat z ruky do ruky a počkat na podpis? Nebo se posílá na „ústředí“? A když přijdu naposledy ve středu, a budu tedy ten den ještě pracovat, bude datum ukončení prac. poměru ve středu, ano? Já se omlouvám za triviální otázky, ale má předchozí práce skončila dobou určitou a předtím z org. důvodů, takže jsem sama nikdy neukončovala :think:

Reklama

Reakce:

Celeana
Stálice 83 příspěvků 05.10.18 23:19

1. Nejde o výpověď, ale o Zrušení ve zkušební době. Výpovědí byste skončila k 31.12.,což asi nechcete. Správně: ruším pracovní poměr vw zkušební době, a tp ke dni doručení této listiny.
2. Pracovní poměr končí doručením zaměstnavateli, pokud neuvedete pozdější den. Takže doklad o doručení potřebujete
Buď převzetí potvrdí majitel/ jím určená oprávněná osoba, nebo musíte poslat poštou -doporučeně. Edit: stačí předat tomu vedoucímu, proti jeho podpisu
3. Pracovní poměr bude ukončen ve středu, jen pokud ten dopis ve středu předáte.

Yuzi
Kecalka 167 příspěvků 06.10.18 08:53

Takže ten dokument musím mít dvakrát,jeden si nechají a jeden -s podpisem-si nechám já? Jinak to s tou formulací výpověd/zrušení moc nechápu :oops:

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 06.10.18 09:01
@Yuzi píše:
Komu mám písemnou výpověď doručit, mám ji dát třeba na stůl vedoucímu, pokud tam nebude, nebo ji musím předat z ruky do ruky a počkat na podpis? Nebo se posílá na „ústředí“? A když přijdu naposledy ve středu, a budu tedy ten den ještě pracovat, bude datum ukončení prac. poměru ve středu, ano?

Jak píše @Celeana, nejde o výpověď, ani "výpověď ve zkušební době, ale zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

Výpověď je vždy spojena s výpovědní dobou, která začíná běžet prvním dnem měsíce následujícího po měsíci doručení výpovědi a je dvouměsíční. Doručíte-li výpověď v říjnu, váš pracovní poměr skončí 31. prosince.

Zrušení ve zkušební době má za následek skončení pracovního poměru dnem doručení, není-li v něm vyznačen pozdější den, kdy má PP skončit (ten však musí spadat do zkušební doby).

Doručit lze osobně kterémukoliv nadřízenému (přímému nadřízenému, vyššímu, ještě vyššímu … nejvyššímu nebo jeho sekretářce) nebo na míst určené k přijímání listovních zásilek (na podatelnu).

Kvůli důkazní situaci je nevhodné doručovat potajmu a zmizet, doručení si nechte potvrdit na kopii a můžete taky k němu přibrat svědka.

Doručit lze i prostřednictvím pošty (doporučeně a na dodejku, kopii, podací lístek a potvrzení o doručení pečlivě uschovat), tam ale dopředu nevíte, kdy to bude přesně doručeno.

Lendeš
Kelišová 5290 příspěvků 06.10.18 09:04

@Yuzi Ano, potřebuješ si jeden výtisk s potvrzením převzetí nechat a jeden potřebují oni.
Zákoník práce prostě rozlišuje skončení pracovního poměru dohodou, výpovědí, zrušením ve zkušební době a okamžitým zrušením. Jsou to rozdílné úkony. U výpovědi je vždy výpovědní doba, což nechceš. Chceš zrušení ve zkušební době, takže nebudeš používat slovo výpověď.

eumedon
Extra třída :D 13541 příspěvků 06.10.18 09:09
@Yuzi píše:
Takže ten dokument musím mít dvakrát,jeden si nechají a jeden -s podpisem-si nechám já?

Na obou budou vaše podpisy. Nahoře na kopii, která vám zůstane, vám datem doručení a svým podpisem potvrdí že, jim to bylo doručeno a kdy.

@Yuzi píše:
Jinak to s tou formulací výpověd/zrušení moc nechápu :oops:

Zákoník práce, § 48 odst. 1:

Pracovní poměr může být rozvázán jen
a) dohodou,
b) výpovědí,
c) okamžitým zrušením,
d) zrušením ve zkušební době.

Výpověď je jeden způsob rozvázání pracovního poměru, zrušení ve zkušební době je jiný, zcela odlišný způsob rozvázání pracovního poměru. „Výpověď ve zkušební době“ není buď nic, nebo výpověď (zákoník práce nezakazuje dát ve zkušební době výpověď pod sankcí neplatnosti; důsledkem není neplatnost, ale výpovědní doba).

Nejlíp bude, když napíšete „Zrušuji pracovní poměr ve zkušební době podle § 48 odst. 1 písm. d) zákoníku práce“.

Lendeš
Kelišová 5290 příspěvků 06.10.18 09:10

Na netu máš vzory zrušení, třeba tady: https://www.podnikatel.cz/…usebni-dobe/

Yuzi
Kecalka 167 příspěvků 06.10.18 09:32

Aha,tak děkuji za vysvětlení.Podívám se na ty vzory. Myslím,že nejjednoduší by bylo předat to vedoucímu. Ale aby tam byl,vzhledem k tomu,že pracuje někdy o víkendu,tak si pak bere náhr.volno ve všední dny.

Lendeš
Kelišová 5290 příspěvků 06.10.18 09:39

@Yuzi Můžeš mu to předat už v pondělí nebo v úterý, s tím, že pak ale do toho zrušení nebudeš psát, že prac. poměr skončí dnem doručení, ale napíšeš, že skončí v tu středu.

Yuzi
Kecalka 167 příspěvků 06.10.18 09:55

@Lendeš O.K. :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >