Vyřazení z úřadu práce - Co teď?

1
9.12.21 18:49

Vyřazení z úřadu práce - Co teď!

Ahoj všichni, prosím Vás o radu.
V pondělí jsem měla dorazit na schůzku na Úřad práce, ale byla jsem mimo a zapomněla jsem na to. Volala jsem tam, a vypadá to, že mě vyřadí z evidence. Musím si zaplatit pojištění už za tento měsíc, nebo až za leden? Mám na ten úřad vůbec ještě chodit, nebo se mám domluvit jenom s mojí pojišťovnou? V lednu mám nastupovat do nové práce, takže mi nevadí si za ten jeden měsíc zaplatit, jenom si nejsem jistá co teď dělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20924
9.12.21 18:54

Pokud tě vyradi až teďka, tak za prosinec máš ZP vyřešený.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jolka86
9.12.21 18:54

Prosinec už máš zaplacen z úřadu práce.

  • Citovat
  • Upravit
132
9.12.21 18:58

Já osobně bych tam zkusila zajít a přinesla bych jim ukazat smlouvu z nové práce, aby viděli ze se nejsi žádný lempl co se chce doma jen flakat ale ze skutečně chceš a budeš pracovat. Ale nevim jestli to bude platné, záleží asi na konkrétní úředníci. Mě se stalo to, ze jsem byla vedena na úřadu práce ale aktivně jsem si hledala práci. Byla jsem na jednom pohovoru a řekli ze mě berou ale ze by ne chtěla vidět ředitelka organizace, která sídlila v jiném městě. Co čert nechtěl, schůzka byla naplánovala na den, kdy jsem měla jít na úřad. Dva dny dopředu jsem na úřad volala, ze jdu podepsat smlouvu a ze nemuzu na schůzku. A baba na mě vyjela, jak si to jako představuju, ze když mám na úřadě domluvenou schůzku tak na ni musím jinak mě vyřadí. Ja si říkala WTF? Tak ja si najdu práci a ještě dostanu sprda? :lol: No nakonec mi baba řekla, ze chce potvrzení od ředitelky ze jsem skutečně byla u ni. Jakoby nestačila smlouva :lol:
Každopádně bych to i tak nejdřív zkusila a pak kdyžtak tu pojistovnu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jolka86
9.12.21 19:11
@Aweis píše:
Já osobně bych tam zkusila zajít a přinesla bych jim ukazat smlouvu z nové práce, aby viděli ze se nejsi žádný lempl co se chce doma jen flakat ale ze skutečně chceš a budeš pracovat. Ale nevim jestli to bude platné, záleží asi na konkrétní úředníci. Mě se stalo to, ze jsem byla vedena na úřadu práce ale aktivně jsem si hledala práci. Byla jsem na jednom pohovoru a řekli ze mě berou ale ze by ne chtěla vidět ředitelka organizace, která sídlila v jiném městě. Co čert nechtěl, schůzka byla naplánovala na den, kdy jsem měla jít na úřad. Dva dny dopředu jsem na úřad volala, ze jdu podepsat smlouvu a ze nemuzu na schůzku. A baba na mě vyjela, jak si to jako představuju, ze když mám na úřadě domluvenou schůzku tak na ni musím jinak mě vyřadí. Ja si říkala WTF? Tak ja si najdu práci a ještě dostanu sprda? :lol: No nakonec mi baba řekla, ze chce potvrzení od ředitelky ze jsem skutečně byla u ni. Jakoby nestačila smlouva :lol:
Každopádně bych to i tak nejdřív zkusila a pak kdyžtak tu pojistovnu

Ty jsi změnu hlásila dopředu, zakladatel/ka nedorazila a volala pozdě. Ona úřednice předává dál a moc už toho nezmůže.

  • Citovat
  • Upravit
101931
9.12.21 19:14

@adislavek Jestli ti jde jen o zdravotní za prosinec, tak to nemusíš řešit nic, to máš pokryté. Hloupé by pouze bylo, kdybys skončila v té nové práci ve zkušebce, tak díky tomu vyřazení se nemůžeš hned hlásit na UP, ale pokud v zaměstnání vydržíš, tak o nic celkem nejde.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
9.12.21 20:24

@Jolka86
Ano a proto jsem napsala ať tam stejně zkusí zajít osobně už s novou smlouvou a ukáže jim to černém na bílém :)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101931
9.12.21 21:57
@Aweis píše:
@Jolka86
Ano a proto jsem napsala ať tam stejně zkusí zajít osobně už s novou smlouvou a ukáže jim to černém na bílém :)

A co ma nova smlouva spolecneho s tim., ze neprisla na schuzku, jako, když ma smlouvu, tak uz tam chodit nemusi :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
9.12.21 22:13

@j.a.n.i1
Tak předpokládám, ze když je někdo veden na UP tak hledá práci a dochází na schůzky, protože jim dohazují pohovory. A jako člověk vedeny na UP na ty pohovory musí, jinak hrozí vyřazení. Tudiz, předpokládám, ze zakladatelka měla mít schůzku z tohoto důvodu. Z pohledu úřednic bych to videla jako: Nepřišla - nechce práci - vyřazení. Ovšem tak to u ni není, proto by byla skoda ji vyrazovat. A tak na úkor toho jsem radila vzít smlouvu a jít na úřad.
Pokud se mýlím, tak se zakladatelce omlouvám. Psala jsem jen svůj názor, co bych v její situaci udělala já :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5395
9.12.21 22:17

Zajdi na UP, nejspíš tam podepises vyřazení z evidence. V opačném případě Te vyřadí oni v jakémsi správním řízení, což pro Tebe může být horší.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101931
9.12.21 22:38

@Aweis proste mela prijit na schuzku, neprisla, neomluvila se, tecka. To, ze ma smlouvu neni zadna omluva ani duvod pro nevyrazeni. Ano, když si to člověk uvedomi rychle, tak se to da ukecat a schuzku jeste prehodit, ale po 3-4 d nech uz tezko.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
9.12.21 23:26

@j.a.n.i1
Zakladatelka se ptala o radu a zda má vůbec cenu ještě chodit na úřad. Já napsala, co bych na jejím místě udělala. Tečka.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101931
10.12.21 06:38

@Aweis Jojo, ptala se na to, ma cenu tam chodit a ty jo radis, aby tam zbytečně sla :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
132
10.12.21 08:28

-

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4203
10.12.21 13:42
@Takco píše:
Zajdi na UP, nejspíš tam podepises vyřazení z evidence. V opačném případě Te vyřadí oni v jakémsi správním řízení, což pro Tebe může být horší.

To těžko. Když např. v pondělí nepřijdu na jednání, nemůžu přijít v pátek ukončit evidenci na svou žádost. To bych mohla ukončit nejpozději právě v to pondělí.

Nicméně zakladatelce bych poradila, aby se dostavila na ÚP osobně i s pracovní smlouvou. Předpokládám, že soudná úřednice termín omluví, když výsledkem evidence je nástup do zaměstnání za 2-3 týdny.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat