Vyrážka z koberce u dětí

157
27.1.21 20:19

Vyrážka z koberce u dětí

Setkala jste se některá z vás u svých dětí - kojenců a batolat s vyrážkou z lezení, plazení po koberci? Skrz oblečení..jakoby kopřivka a zčervenání jak spálenina? Stále u malého řeším něco jako kopřivku a suchou kůži na nožičkách, dle dr to může být z čehokoli. Jak více leze, resp. plazí se, tak se mu to objevuje i na bříšku a pravém předloktí zespod, tam se více přitahuje a zabírá, když se plazí. Dneska zrychlil tempo přemísťování a bříško měl opravdu skoro jak spálené :,(

Příspěvek upraven 27.01.21 v 20:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
467
27.1.21 20:46

A nemůže to být atopický ekzému? suchá kůže krupička, začervenalý… náš mladej to má z oblečení a špatných krémů (když ho chová napajcovaná tetka a tak) jednou to měl i z čerstvě vyčištěného gauče.
Doktor by to měl poznat. Nás na to hned upozornil, když jsem se ho na to ptala, hodně promašťovat mastným neparfémovaným krémem, nebo koupit přímo něco pro atopiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.1.21 20:53

@Elath já jsem koukala, že 9.1.jsem si napsala, že se začíná plazit..po koberci právě. Potom se to začalo objevovat. Nejdříve nožičky, pak malinko bříško a dneska teda bříško horší a všimla jsem si toho předloktí zespod. Má jakoby ošoupaný stehýnka a bříško nejvíce no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
27.1.21 21:01

@Adeelka27 kdyz deti lezou, maji cervena kolena. Kuze je jemna a lezeni ji dava zabrat. Nemuze to byt tim? Copak jsi dala dite na koberec poprve az kdyz zacalo lezt? Predpokladam, ze na zemi bylo uz driv, takze by se nejaka alergie projevila uz driv. Promastovala bych mista a hlidala to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.1.21 21:06

@luci.no jasně, že není na koberci poprvé, ale předtím byl na podložce/dece. Teď z ní zdrhá, takže jsme ji dali pryč

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74923
27.1.21 21:16

@Adeelka27 Proste ma klasicky silnicni lisej, to neznas? Koberec je desne ostry, moje deti maji pravidelne prodtrena kolena u kalhot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
27.1.21 21:26

@j.a.n.i1 nojoo, jasně, jenže u tak malýho prďoly mi to přijde hrozný 8) ono ho to asi i svědí, tak přemýšlím, čím to zmírnit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74923
27.1.21 21:55

@Adeelka27 Necim zakryt ten koberec, treba penove puzle… Nebo hodne silne teplacky, ale to neresi ty ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat