Vysazení HA, bez ovulace a MS

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Deniskaaaaa
Povídálka 11 příspěvků 07.11.18 10:20
Vysazení HA, bez ovulace a MS

Dobrý den maminky.
Na konci dubna tohoto roku jsem vysadila HA - po 7 letech - ne že bychom se snažili, důvod je bezpředmětný.. V květnu jsem tedy dostala poslední MS, která byla v pořádku. Od tý doby mám ale problémy.. Po cyklu 64dní bez dostavení MS jsem poprvé došla k dr, kde mi zjistila, že v jiném stavu nejsem a dala mi vyvolávačku. MS dorazila do týdne a další měsíc se opakovalo to samé a to v podstatě až do září, kdy jsem šla i na preventivku. V ten den jsem začali řešit, co dál. Po vyšetření mi sdělila, že mám cosi na vaječníku (název jsem zapomněla, na ultrazvuku to vypadlo jako bílé žilky - nejdem dr, takže tomu nerozumím :)) a že u mě tedy neprobíhá ovulace.. Navrhovala HA, což jsem i hned zamítla a další řešení bylo nasazení hormomů, konrétně Utrogestan, abychom naučili těli zase cyklit a začala opět probíhat ovulace. Hormony jsem začala brát 30.10. s tím, že je mám brát 10 dní a poté volat dr. Dnes je to tedy 9 den a ráno jsem začala špinit - dostavená MS??
Moje otázka ale zní, za jak dlouho mi vaječník uačne zase fungovat a začnu mít ovulaci? Máte některá zkušenosti? Popřípadě kdybych mohla přijít do jiného stavu (kvůli bezpečnosti)?
Doktorka mi řekla, že hormony nasadíme prozatím na 3 měsíce a že se to spraví, že se nemám bát. Ale myslím, že každá ženská mi v tomto směru porozumí, že mám strach..
Děkuji za zkušenosti a názory :srdce:

Reakce:

Dana V
Kecalka 465 příspěvků 5 inzerátů 07.11.18 10:57

Ahoj, ja po vysazeni antikoncepce asi po 10 letech jsem prvni rok mela MS jednou a ovulaci vubec. Po kontrole mi doktorka rekla, ze sliznice neni zadna a vajecniky proste vubec nepracuji :nevim: Pote mi dala doktorka nejake hormonalni leky na 3 mesice a diky tomu, se jakz takz nastartoval rust sliznice a nasledne MS, ale i tak jsem mela cykly kolem 60 dni. Ovulace ale porad neprobihala :nevim: Zkousela jsem ruzne doplnky, caje, bylinne kapky a nic. Takhle to bylo pak asi 2 roky, ale na dite jsme zas tak moc nepospichali, tak jsem tomu nechavala volny prubeh, ale posun zadny . Kdyz jsme se rozhodli, ze je uz cas na dite, poslala me doktorka rovnou do CAR, kde udelali vsechna vysetreni, ta vysla v poradku, ale chybela stale ovulace. Nasadili mi Clostylbegit na vyvolani ovulace a hned v prvnim cyklu se podarilo :potlesk:

Byla jsem zvedava jestli se po porodu telo srovna. Musim rict, ze je to lepsi, cykly mam kolem 40 dni a obcas i ovulace probehne, ale urcite ne kazdy mesic.

Tak urcite neboj, pokud u tebe nebude nejaky dalsi problem a jen chybejici ovulace, urcite je to lehce resitelne. Pokud na dite nespechas, kup si nejake doplnky stravy na podporeni ovulace a dej tomu cas ;)

B EL
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 07.11.18 11:03

Od doktora jsem měla stejné doporučení. Antikoncepci asi na dva měsíce. Prý se vaječníky „vyživí“ a budeme se moci začít snažit co nejdříve, než čekat až se to samo rozeběhne. Taky jsem to odmítla, ale měli jsme štěstí, že brzo bylo vše O.K.

Deniskaaaaa
Povídálka 11 příspěvků 07.11.18 11:08
@Dana V píše:
Ahoj, ja po vysazeni antikoncepce asi po 10 letech jsem prvni rok mela MS jednou a ovulaci vubec. Po kontrole mi doktorka rekla, ze sliznice neni zadna a vajecniky proste vubec nepracuji :nevim: Pote mi dala doktorka nejake hormonalni leky na 3 mesice a diky tomu, se jakz takz nastartoval rust sliznice a nasledne MS, ale i tak jsem mela cykly kolem 60 dni. Ovulace ale porad neprobihala :nevim: Zkousela jsem ruzne doplnky, caje, bylinne kapky a nic. Takhle to bylo pak asi 2 roky, ale na dite jsme zas tak moc nepospichali, tak jsem tomu nechavala volny prubeh, ale posun zadny . Kdyz jsme se rozhodli, ze je uz cas na dite, poslala me doktorka rovnou do CAR, kde udelali vsechna vysetreni, ta vysla v poradku, ale chybela stale ovulace. Nasadili mi Clostylbegit na vyvolani ovulace a hned v prvnim cyklu se podarilo :potlesk:

Byla jsem zvedava jestli se po porodu telo srovna. Musim rict, ze je to lepsi, cykly mam kolem 40 dni a obcas i ovulace probehne, ale urcite ne kazdy mesic.

Tak urcite neboj, pokud u tebe nebude nejaky dalsi problem a jen chybejici ovulace, urcite je to lehce resitelne. Pokud na dite nespechas, kup si nejake doplnky stravy na podporeni ovulace a dej tomu cas ;)

Například jaké? Slyšela jsem třeba o kyselině listové..? :think: Ráda bych, aby to vše fungovalo jak má a to co nejdříve. Už jen pro psychickou pohodu :nevim:

Dana V
Kecalka 465 příspěvků 5 inzerátů 07.11.18 11:28

@Deniskaaaaa Urcite kyselinu listovou, nejlepe v kombinaci s inositolem, ktery podporuje ovulaci, treba Inofolic nebo GS Mimistar ( ten jsem zacala brat ted a uvidime, jestli se zadari znovu :mrgreen: ). Doktorka mi tehdy doporucovala pupalkovy olej v tabletkach. Cetla jsem, ze tu holky pijou kontryhelove caje. Urcite tady v diskuzich najdes spoustu typu. Mne teda nefungovalo nic z toho :think: ale treba tobe zrovna bude, za zkousku nic nedas :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Dle reportáže seznamu se Babiš ml. hledá už druhý rok, loni byl otci na svatbě

Měl se bát svého otce, jeho otec chtěl, aby zmizel, nevědělo se, kde je,... číst dále >

Vyhrál v Milionáři, do roka vraždil: „Donutila mě Hepnarová,“ vysvětloval lesní vrah Kalivoda

V roce 2004 byla soutěž „Chcete být milionářem?“ na vrcholu popularity.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >