vyšetření moči

2263
20.3.08 20:20

vyšetření moči

Ahojte holky,
mám dotaz. Náš Jája byl už 2× na vyšetření moči. Vždy hraniční nález na zánět a bílé krvinky v moči. Možná to popisuju špatně, ale tak nějak mi to Dr. řekl po telefonu. Ještě jednou máme vzít moč a pak nás čeká asi kontrola na nefrologii. Tam ale chodíme od narození pravidelně, protože už v těhotenství měl nález na ledvinách. Nevím, co by to mohlo být. Mám strašný strach, aby to nebylo něco vážného. Nevíte, co by to mohlo být :?:
Díky Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

354
20.3.08 22:12

Na nefrologii pravděpodobně budou zjišťovat, jestli nemá nějakou vrozenou vadu na močových cestách, hlavně ledvinách. Náš malý prodělal ve 2,5 měsících zánět ledvin (s vysokými horečkami jsme skončili v nemocnici, nález v moči zánět potvrdil) a teď (5 měsíců) nás čeká taky vyšetření na nefrologii - rentgen ledvin, zda tam nemá reflux (moč se vrací z močového měchýře do ledvin). Prý se může objevit zánět ledvin i bez vad močového ústrojí a naopak existují lidé, kteří např. reflux mají a přitom nikdy zánět neprodělali. Buď ráda, že je malý sledovaný a případnému zánětu se předejde. I kdyby se reflux prokázal, tak se může upravit sám, jak dítě roste, nebo se upravuje operativně, ale prognózy jsou prý dobré. Tak ať vám to dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama