Výsledek očního vyšetření

Anonymní
30.9.20 09:15

výsledek očního vyšetření

Ahoj,
byla jsem na očním a tam mi zjistila, že mám na jednom oku půl a na druhém čtvrt diotrie (s mínusem, tedy jsem krátkozraká). Byla to pracovní prohlídka, šlo jen o to, abych prošla, nic mi k tomu neřekla, až doma jsem se na to podívala.
Je mi přes třicet, asi mi ještě nikdy nikdo dioptrie neměřil.
Mám pocit, že vidím dobře, i když jako malá jsem viděla lépe.
Občas mě pobolívá hlava a jsem unavená (kdo z rodičů tohle nemá :D ), teď si říkám, jestli to nemůže souviset i s těmi dioptriemi. (Ostatní parametry - cylindry atd. mám nula.) Řešili byste to nějak?
Díky za názory!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4778
30.9.20 09:18

Neřešila. Mám dioptrii víc, i nějakou vadu, a neřeším to. Jakmile z takhle malými dioptriemi začneš nosit brýle, bez nich už nic neuvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13825
30.9.20 09:20

Takhle malé dioptrie bych asi neřešila.
Ale jestli tě bolí hlava, tak to může být jeden z důvodů.
Zašla bych si na oční prohlídku k očnímu lékaři. Tam ti řeknou víc.
Moje sestra má brýle jen do auta a řízení. Normálně je prakticky nenosí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1479
30.9.20 09:34

Bolest hlavy byl hlavní důvod, proč jsem šla na oční a tam to jen potvrdili, na pravé jsem měla 3/4 dioptrie, na levé půl..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 09:35
@Anonymní píše:
Ahoj,
byla jsem na očním a tam mi zjistila, že mám na jednom oku půl a na druhém čtvrt diotrie (s mínusem, tedy jsem krátkozraká). Byla to pracovní prohlídka, šlo jen o to, abych prošla, nic mi k tomu neřekla, až doma jsem se na to podívala.
Občas mě pobolívá hlava a jsem unavená (kdo z rodičů tohle nemá :D ), teď si říkám, jestli to nemůže souviset i s těmi dioptriemi. (Ostatní parametry - cylindry atd. mám nula.) Řešili byste to nějak?
Díky za názory!

Jsou to hodně malý dioptrie, ty bych neresila. Podle mě z toho tě hlava neboli

• Citovat
  • Nahlásit
13825
30.9.20 09:37
@Anonymní píše:
Jsou to hodně malý dioptrie, ty bych neresila. Podle mě z toho tě hlava neboli

Ale může. Sestra to tak má. Občas si prostě brýle musí vzít. Ale nemusí je nosit pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
30.9.20 09:42

Asi bych neřešila pokud nemáš pocit, že blbě vidíš. Snad jedině bych si nechala udělat brýle na řízení, pokud teda řídíš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7769
30.9.20 10:02
@Anonymní píše:
Ahoj,
Díky za názory!

Já teda na to nosila brýle ale skrz vlastní rozhodnutí, lékař mě do ničeho nenutil..brýle nosím od 3 let a hodně se mi zrak zlepšil, teď mám brýle pouze jako udržovací věc.. každopádně mám astigmatismus (kdo ho v dnešní době nemá?) a druhý ocar se mě ptal jestli to chci řešit operativně..mno :) vím, že operace je pohodlnější nez brýle ale strach je strach :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.9.20 10:05

Díky všem na názory.
Asi první zkusím manželovy brýle, má snad s půl dioptriema. Řídím hodně, tak to kdyžtak zkusím při tom.
Fakt nevím, jestli ta hlava s tím souvisí, není to nic strašného, může to být i z dětí. :-)
Až půjdu někdy k praktikovi, zkonzultuji to s ním.
Zakladatelka

• Citovat
  • Nahlásit
35
30.9.20 10:45
@Anonymní píše:
Díky všem na názory.
Asi první zkusím manželovy brýle, má snad s půl dioptriema. Řídím hodně, tak to kdyžtak zkusím při tom.
Fakt nevím, jestli ta hlava s tím souvisí, není to nic strašného, může to být i z dětí. :-)
Zakladatelka

Jen to ne, prosím :D Když to nebudou brýle tobě na míru, tak s nimi dost pravděpodobně uvidíš o dost hůř než bez nich…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13825
30.9.20 10:53
@Anonymní píše:
Díky všem na názory.
Zakladatelka

To nepomůže.
Ty nemáš půlky na obouch očích. Můžeš mít jinde ohniska.
Musíš mít brýle sobě na míru, aby jsi zjistila jak je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16989
30.9.20 11:02

Já měla půlky dioptrie a brýle jsem nosila. I když jsem si to před tím nedovedla představit, tak se mi ulevilo. Nebolela mě tak hlava, byla jsem míň unavená. To bolení hlavy dost často způsobuje jak mhouříš oči, aby jsi doostřila, tím se dostávají svaly na čele do křeče a může to způsobovat i migrény. Nikdy si nepůjčuj brýle od nikoho cizího. Ty brýle jsou dělané na míru, zohledňuje se i postavení zorniček.

@mackA159 píše:
Neřešila. Mám dioptrii víc, i nějakou vadu, a neřeším to. Jakmile z takhle malými dioptriemi začneš nosit brýle, bez nich už nic neuvidíš.

Tohle není pravda. Naopak, při malých dioptriích máš dost reálnou šanci, že se oči srovnají. Znám dost lidí, co brýle časem odložili, já jsem jedna z nich. Zrak se mi vrátil do původního stavu, vidím perfektně a to jsem bez brýlí nemohla řídit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6135
30.9.20 11:39
@Anonymní píše:
Díky všem na názory.
Zakladatelka

neber si manželovy brýle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama