Vysoká škola s dětmi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katrin1805
Nováček 9 příspěvků 27.01.19 23:17
Vysoká škola s dětmi

Ahoj holky,
je tu nějaká, která studuje a už má miminko? Právě jsem začala 5. měsíc a chtěla bych si podat přihlášku na UK.
Studovala jste nějaká 1. ročník a narodilo se vám do toho miminko? Chtěla bych vědět, jak moc je to náročné a zda vůbec reálné. Uvažuji o dálkovém studiu.
Děkuju :srdce:

Reakce:
smajlik345
Zasloužilá kecalka 570 příspěvků 27.01.19 23:26

Osobní zkušenost nemám, ale reálné to je. Moje sestřenice studovala dálkově mat. nástavbu, starala se o dítě a ještě pracovala. Další studovala vš při dítěti. A kámoška dokončuje vš s dítětem

pomme
Stálice 94 příspěvků 27.01.19 23:28

Řekla bych že bude hodně záležet na oboru, ale osobní zkušenost nemám.

Térouš
Echt Kelišová 8470 příspěvků 27.01.19 23:46

Studuji pátý ročník Mgr. a porodila jsem při škole dvě děti, starala se o nedonosence, jezdila tři měsíce za malou do nemocnice. Obě těhotenství ke všemu riziková, musela jsem několik zkoušek přeložit. Nic není nemožné, ale uvědom si, že obetujes čas s rodinou. To me vždy bolelo nejvíce

Kristynka22
Kecalka 404 příspěvků 27.01.19 23:47

Já za 2 měsíce rodím, tak pak můžu dát vědět :lol: Záleží na vůli, pokud to opravdu chceš vystudovat, tak to vystuduješ, známá si mateřskou chválila, že se mohla učit, kdyby chodila do práce tak říkala, že by to neudělala (příchod domů až pozdě večer, stres z práce, do toho starost o domácnost). Já dodělám letní semestr s mimčem a pak budu přerušovat, obávám se ale, že už se k tomu nevrátím :lol: Stačilo mi teď zkouškové + neskutečná těhotenská únava, byl to masakr učit se na zkoušky, když se mi po 10 minutách čučení do papírů zavíraly oči. Ale já nejsem moc akademický typ, ten koho to baví a titul chce, tak zatne zuby a prostě to udělá :kytka:

Valerie83
Kecalka 289 příspěvků 27.01.19 23:53

Záleží na oboru a jestli ke studium prezenční nebo kombinovane. Mne se narodilo 1. dítě, když jsem dodelavala doktorát, vlastně šlo už jen o to dopsat disertační práci. Byl to neskutečnej očistec, milionkrát jsem to chtěla vzdát. No nakonec jsem to nevzdala a doplichtila to do konce

chaela
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 1 inzerát 28.01.19 07:43

Já jsem porodila rok před skončením školy. Šlo to dobře, ale s podporou rodiny, bez té by to bylo podstatně složitější. Bylo hrozný po vyčerpávajícím dní s akčním dítětem sednout a učit se, nebo se učit, když spal po obědě, prostě odpočinek nula. Ale vyplatilo se to a šla bych do toho znovu. Kdybych si nemusela další studium platit, už bych zase něco dělala.

astoret
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 28.01.19 08:31

Zkus to, dopředu ti to nikdo neřekne, chce to mít hlídání a oporu v muži, taky záleží jaké se ti narodí dítě, já bych to se svoji dcerou nezvládla. prvních pár měsíců bylo absolutní peklo a skoro jsme se sesypala, no vlastně sesypala :)

silné poporodní blues a psychické zhroucení, nedostatek spánku, dcera nespala déle jak hodinu, přes den jen u prsa asi 25 min, jak jsem se vzdálila po 10 min byla vzhůru, silné koliky, takže neustálý koloběh masírování, nahřívání, chování, přebalování, uspávání, kojení, kolikrát jsme neměla ani čas si dát jídlo, hlavně ten spánek, po 3 m jsme se sesypala, ale to bylo i tou psychikou, manžel se snažil, když byl doma, ale dcera pořád celý dny jen plakala, v kočárku být nechtěla, v nosítku také ne, když ji vzal ven, já stejně nemohla spát..velmi dráždivé dítě, ted ji jsou 3 a jaká je to veselá holka, i když osobnost je pořád :D
po půl roce to bylo lepší, ale to se zas začala vztekat, kolem 7. m začala chodit kolem nábytku a vztekala se, že ji to nejde, nechtěla přidržovat, vztek a pláč, spaní nevalné, budila se 10× i vícekrát za noc, přes den jen chvilku několikrát denně, byly jsme i u doktorky, zdravé šikovné dítě co prospívá prý, jen trochu náročné, zlomilo se to po roce, to zas přišlo první období vzdoru, nicméně už to oproti tomuto byla pohoda..kolem 2 a půl let začala spát celou noc, teda ne celou, ale budí se 2× a to je pohoda, ted ji jsou 3 a teprve ted bych si troufla na školu, ale nemusim a jsme ráda, že to mám za sebou, pre ta unava po 3 letech mě dohnala a jsme ko, v hlavě nic neudržím..

kamarádka na druhou stranu má miminko, o kterém ani neví..nepláče, spinká, vydrží samo v postýlce půl hodinu koukat na kolotoč a je stastné, v kočárku vydrží hodiny..takže těžko říct, přeji ti, abys měla takové pohodové baby :) a pak to jde

přihlášku bych si dala a zkusila to, přinejhorším to přerušíš nebo začneš jindy, ale zkusit by se to mělo, třeba to půjde, držím palce

Aliik
Echt Kelišová 8401 příspěvků 28.01.19 08:43

Záleží na tom, jak moc je studium náročné a jak se dá případně rozložit. Já jsem si během Ph.D. studia pořídila 2 děti, přišel mi to fajn přivýdělek a kombinace s mateřskou. Ale studovala jsem obor, co je běžně na 3-4 roky, celkem 6,5 roku. Na začátku třeťáku jsem si pořídila první dítě a na konci páťáku druhé. Když bylo mladší dceři 1,5 roku, tak jsem ukončila a obhájila a půl roku nato jsem šla do práce. Takže jsem to brala tak, že jsem po studiu „neztratila“ dalších 5-6 let doma ;)

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >