vysoké dioptrie

202
12.5.05 09:15

vysoké dioptrie

Ahoj holky,
mám otázku, jestli některá z vás nemá zkušenost vlastní nebo nějaké informace o tom, jak je to s porodem a vysokými dioptriemi. Je automatické, že se chodí na císaře nebo je nějaká šance, že můžu porodit normálně?
Zatím mi gynekolog ani jiný doktor nic neříkal, takže netuším jak to je a docela se toho bojím.

Díky moc
Komka 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
12.5.05 09:21

Jé, to mně ani nikdy nenapadlo, že by se kvůli vysokým dioptriím rodilo císařem. Moje kamarádka má nějak kolem 9 dioptrií (to už je dost, ne?) a dvakrát rodila normálně bez císaře, takže si myslím, že to není takový problém. Ale asi záleží na tom jestli je to vada očí, nebo jestli je to spojeno s jinými dalšími problémy. Určitě bych se informovala u očního. Gyndař toho asi moc neporadí.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.5.05 09:28

Záleží na tom, jestli máš v pořádku sítnici, pak nechají rodit normálně.
Císař se vážně zvažuje od osmi dioptrií nahoru - toť názor gyndaře a porodnice…
Zuza

• Nahlásit
  • Citovat
483
12.5.05 09:34

Ahoj,
ja mam 7 diotprii a gynekolozka me od zacatku pripravovala na to, ze bych mela jit na cisare. Hrozi pry odchlipnuti sitnice pri tom tlaku hlavne v druhe fazi porodu. Riziko je pry male, ale vetsi nez u maminek, ktere maji oci zdrave. Muj ocni lekar me vesetril a uklidnil me, ze se toto v podstate nikdy nepotvrdilo a cisare neodoporucil. Pry je to zastaraly nazor.
V Podoli, kde sem rodila, sem je na toto upozornovala, ale cisar naplanovany nebyl s tim, ze se uvidi, jak porod pujde.
Sel teda dost spatne :( , dlouho sem se vubec neotvirala, i kdyz plodovka uz byla davno fuc. Hlavicka taky sestupovala dost pomalu. Ke konci, kdyz uz se to nedalo snest a chtela sem lezet a tlacit me doktor povzbuzoval k tomu, abych prave kvuli tomu tlaku co nejdyl vydrzela stat. Tak sem taky ucinila a vse dobre dopadlo. Porod trval od odteceni vody 19 hodin a Olisek se mel cile k svetu a moje ocka vydrzela :)
No, trochu sem se rozepsala, ale chtela sem ti hlavne rict, ze se nemusis bat, doktori to maji pod kontrolou.
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
12.5.05 10:12

Dioptrie pri porodu

Ahoj,
jak už psaly holky, spíš záleží na typu oční vady než na počtu dioptrií. Rozhodně ale navštiv očaře a poraď se s ním. Ostatně v těhotenství je to nezbytné, protože zrak se může zhoršit. Já mám astigmatismus a trošku zeslabenou sítnici, tak jsem se očařky taky ptala, ale problém neviděla, jen mi doporučila pevně při tlačení svírat oči (to je samozřejmě obecně známé). V porodnici se mě pak na oční vadu a počet dioptrií ptali, ale spokojili se s tím, co jsem jim ústně řekla (tedy že má očařka nemá námitky proti přirozenému porodu).

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
12.5.05 10:29

Ahoj,

díky holky, moc jste mě uklidnily. Snad to teda nebude taková hrůza. Zavolám očařce a uvidím co mi řekne.

Fakt jsem se bála že je to automatické, jít na císaře. Uff

K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5331
12.5.05 12:25

ahoj, já mám 10 a 9 dioptrií, taky jsem to dost řešila, protože mi odmala říkali, že se může u porodu něco stát, ale jak píšou holky - byla jsem na prohlídce u očařky, ta mi řekla, že je to zastaralý názor, že každý, kdo má velké dioptrie automaticky půjde na císaře, že to riziko je skoro stejný, jako u zdravých lidí. Samozřejmě mi udělala různý vyšetření, sítnici zkontrolovala a tak jsem byla v pohodě. V porodnici pak teda chtěli písemnou zprávu, že císař není nutný, asi měli strach, ale když jsem jim to donesla od očařky, tak byli v klidu. Rodila jsem normálně, nemusíš mít strach:) Ahoj
Iv-ka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama