Vysoký cholesterol u dětí

14
21.11.11 13:13

Vysoký cholesterol u dětí

Chtěla bych se zeptat jestli mátě někdo zkušenost s vysokým cholesterolem u dětí. Co proti tomu dělat, jak změnit jídelníček. Potřebovala bych nějakou radu nebo pomoc. :roll: :-P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
169
21.11.11 13:23

Ahoj,
víš ale jaký cholesterol? Kolik je HDL a kolik LDL?
Já mám taky vysoký cholesterol, ale jen díky HDL, což je ale správně a naopak vhodné!
Děti mívají vysoký cholesterol, ale jen díky HDL a to je vhodné, žádoucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.11.11 13:32

Mému synovi diagnostikovali vysoký cholesterol už před třemi lety, ale jakž takž jsme to drželi v normě, ale teď poslední rok ho má tak 6,8 a mám pocit, že má vyšší hodnotu u toho špatného cholesterolu. Ona nás paní doktorka straší, že pokud mu to neklesne tak nám od února nasadí léky. No to se mi moc nelíbí, abych desetiletému klukovi dávala léky na cholesterol, když se všude píše jaké jsou to patáky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
21.11.11 13:35

hmm, kdybys měla zájem a získala přesná čísla, tak bych Ti k tomu mohla napsat víc. Celkem tomu rozumím a vím, že obvoďáci to dost neřešej ve smyslu - to prášek napraví. Každopádně by bylo účinnější řádné vyšetření a poté např. konzultace o výživě apod. Eventuelně vyšetření v odborné laboratoři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
21.11.11 13:39

A ona vám doktorka neřekla jak to řešit..před třemi lety jste s tím dělali co?

Nedoporučuje se nějaký výživový poradce pro děti?
Určitě bych si našla nějakého odborníka. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.11.11 13:40

No nechodíme jen k dětské, ale do Brna do poradny. Hodnoty mám doma, až dorazím tak je opíšu. Když nám to zjistili tak měl cholesterol 7,3 po půl roce diety měl 7,4 potom jsme to stáhli na 5,4 a teď pořád kolem 6,8 nebo 6,7. Čím je starší tím to má vyšší nezdá se mi, že by se stravoval jinak. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
21.11.11 13:46

Koukni se, jestli máte i změřené Triacylglycerol - značka TG.
Můžes mi to poslat klidně do SZ. Rozhodně by to chtělo udělat rodinnou anamnézu - zejména rodiče a možná bych i doporučila vyšetření genetiky. Bohužel jste z Brna, mám kontakt jen na Prahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
21.11.11 13:48

Myslím, že prášky se dají nasadit kdykoliv, ale pořádně vyšetřit, to už se většinou moc lidem řešit nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.11.11 13:50

No právě na základě té rodinné anamnézy nám dělali test na cholesterol. Mamka, taťka, brácha všichni mají vysoký. Já ho mám v normě i manžel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3106
21.11.11 14:04

Pry je na to nejlepší rybí tuk v kapslích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.11.11 14:10

rybí tuk jsme taky zkoušeli hned od začátku potom i omega 3.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
21.11.11 14:10

Já bych zkusila čistě přírodní Artyčokový nealkoholický aperitiv od Justu. Je na snížení cholesterolu. Má problémy i se zažíváním? nebo játrou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.11.11 14:11

Nemá žádné jiné problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1764
21.11.11 14:19

Vyzkoušela bych to, pokud neznáte nic jiného co by mu mohlo pomoct přírodní cestou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
21.11.11 14:25

Děkuji za radu. Určitě vyzkouším. Teď jsem se na to mrkla na internetu. Moc se mi nelíbí, že to podporuje chuť k jídlu. Abych z něho nakonec neměla malého buřtíka. Už teď má pořád hlad. Ještě že mu stačí vzít si ovoce nebo jogurt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat