Tlak v domácím prostředí normální a u lékaře vylítne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Michaela.Misa
Nováček 5 příspěvků 26.06.14 17:24
Vysoký TK v těhotenství

Ahoj maminky :kytka:,
jelikož jsem nenašla aktuální diskuzi a ráda bych se s Vámi poradila a popovídala si o tomto problému, založila jsem diskuzi novou.
Je to týden co jsem doma z nemocice, byla jsem hospitalizována pro vysoký krevní tlak, tehdy 150/100, který mi naměřili na interní ambulanci, kde jsem přišla s vysokým tlakem. Jenže takový nebo podobný tlak jsem měla i od první návštěvy poradny u gynekologa. Hodnoty se pohybovaly pořad okolo 150/100, asi jen 2× byly v normálu a to po opakovaném měření. Gynekoložka s tím nic nedělala, nikde mě neposílala, tak jsem se po 5té návštěvě poradny sebrala a šla na internu, kde si mě tedy už nechali na 8 dní. Ale průběh mé hospitalizace byl na nervy, z měření tlaku a tlakoměru jsem dostávala strach a pořád na to myslela, kdy zas sestra příjde měřit a už jsem to nedávala. První dva dny mi nasadili pouze MAGNOSOLV, po kterém se tlak upravil do hodnot 130/80 a trval tak 2 dny, jenže třetí den přišel internista a nasadil mi DOPEGYT, který samotný nezabíral, tlak lítal až do hodnot 180/110!!! :nevim:,z toho jsem byla vynervovaná a to se podepsalo na tlaku, další tři dny na mě experimentovali s různými druhy tabletek, což pořád nevycházelo a tlak lítal, k tomu jsem dostávala infuze s hořčíkem. Už jsem byla na nervy a celé dny probrečela, že se neumím vzpamatovat a hlavně že tlak si dělá co chce. Sedmý den ráno mi k Dopegytu přidali Agen, po kterém tlak klesl i na 110/70 a tak se držel celé dva dny a propustili mě domů. Doma poctivě měřím tlak a k tomu beru 2 Dopegyty+1 Agen ráno a 2 Dopegyty večer. Tlaky jsou už 6 dní ukázkové, ale jakmile jsem byla na prohlídce u obvodního lékaře a změřila si tlak u toho automatického stroje, tak vyletěl 145//100 :,(, nechápu, pořád dobré a teď toto, je mi jasné, že je to nervama a stresem, nebo v té nemocnici mě měřili klidně i 8× denně a pokaždé strašili, že pokud se nezlepší budou si mě tu muset nechat delší dobu, a já to viděla už beznadějně, že se stále neví co a jak, a já tu můžu ležet do porodu, jak strašili, jsem 23tt. Obvodní lékařka to pochopila, že to tak mám, vypěstovala jsem si syndrom bílého pláště a i přes léky to ve stresu u doktora střílí, Píšu si deníček s hodnotama a doufám, že lékaři uvěří :nevim: :,(, co myslíte maminky, máte některá podobné zkušenosti s tlakem, který je v domácím prostředí normální a u lékaře vylítne? V mém okolí se bohužel nemohu s nikým poradit, vím, internet je toho plný, ale já bych si ráda s někým o tom popovídala. Děkuji :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 7528 příspěvků 26.06.14 17:34

Mám to podobně, jenom nejsem těhotná. Přijdu k doktorovi a mám automaticky vysoký tlak. Mě takhle dvakrát změřil elektronickým přístrojem obvoďák a hned nasadil prášky a byl moc spokojenej, jak ten můj problém podchytil. Asi po měsíci mi to nedalo a našla jsem si kardiologa, který mi udělal všechna možná vyšetření, včetně tlakového holtera a konstatoval, že žádný vysoký tlak nemám a vysadil mi prášky. Jsem prostě nervák a navíc ten elektronický tlakoměr mi vždycky naměří vyšší tlak, protože jsem špatně změřitelná a jediné přesné měření je rtuťovým tlakoměrem.

baleine
Ukecaná baba ;) 1597 příspěvků 26.06.14 17:35

Ahoj, ja mela taky u dr 150/90,mela jsem i 2× Holtera na 24hod snimani tlaku. Tak jsem mela tk ukazkovy. Tak jsem si merila doma a psala hodnoty. Dr. Mi verili, slo prece o mne a o moje dite, tak proc bych lhala..:-)i tak jsem ale kvuli tlaku a spatne
Poloze ditete rodila ve 38.tt.

myšák1187
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.06.14 17:39

Ano, já mám přímo ve zprávě napsaný syndrom bílého pláště, nicméně bych se tím nenechala ukolébat. Mě teda moje gynekoložka když mi při jedné kontrole vylít tlak výš poslala na internu a dali mi tlakoměr, který mi 24hod každou půl hodinu měřil tlak, já psala činnosti a pak to vyhodnotili, dle mého pouze takto můžou vyvodit závěr a nasadit léčbu :think:

Lena007
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 26.06.14 17:40

Mám to stejně, doma hodnoty do 130/80, u doktora klidně 140/100.gynekolog mě poslal na internu, kde udělali důkladné vyšetření a cca 2 měsíce jsem měřila tlak dvakrát denně. hodnoty doma byly ok, takže teď měřím 2× týdne, když mám pocit, že mi není dobře, třeba mě více bolí hlava, tak častěji. A paradoxně se mi tlak srovnal i u doktora a hodnoty jsou i tam ok.

zelenaprisera
Závislačka 4151 příspěvků 26.06.14 17:41

@Michaela.Misa a co měřit si tlak doma?

phoma
Echt Kelišová 7954 příspěvků 26.06.14 17:43

@Michaela.Misa mam to stejne v prukazce mam tlaky 150100 a doma 13070 doktor pochopil nosim zaznamy mereni a vse ok..dopegyt beru uz4 roky brala jsem 2 tablety ted uz jen jednu po tech dvou jsem doma mela tlak 10050 a to jsem nedavala ale ten den v poradne opoet 150100

cunklik
Závislačka 4649 příspěvků 26.06.14 17:47

Ahojky, ja mam taky porad vysoky tlak u dr., mam doporuceno si ho merit doma a to je vzdy normální kolem 120/70. Ale jen prijdu k dr je i 140/90. Dr me kvuli tomu porad hlida, diva se na otoky a posledne brala krev na kys mocovou kvuli gestoze. Nastesti se to nepotvrdilo. Ale kdyz me to rikala poprve, tak jsem se divala do tehotenske prukazky u prvnihi ditka a tam ten tlak byl od zacatku taky tak vysoky.

Michaela.Misa
Nováček 5 příspěvků 26.06.14 17:51

Ahoj holky, děkuji za příspěvky, vidím že nejsem sama, v úterý jdu na poradnu, už k jinému gynekologovi, který se mi nabídl právě v nemocnici, když kroutil hlavou, že doktorka mě nechala tak a nikde mě neposílala. Už teď jsem vystresovaná, že mi naměří vysoký tlak, a bude mě hnát do nemocnice. Deník s hodnotami mu ukážu, jak píše baleine, přesně tak, proč bych lhala, jde o mně a o malého. Jen se divím, že i přes ty léky, co zabrali, to střílí :nevim:, no jo, stres dělá svoje. Navíc, když straší, že se to bude zhoršovat. :( Rtuťovým tlakoměrem mám ty hodnoty lepší, než elektronickým, ale všude mají právě ten elektronický :D tak uvidíme no, do nemocnice se hnát už nenechám, když už mám ty prášky, které zabraly.

Michaela.Misa
Nováček 5 příspěvků 26.06.14 17:52
@zelenaprisera píše:
@Michaela.Misa a co měřit si tlak doma?

v příspěvku píšu, že tlak doma poctivě měřím

Michaela.Misa
Nováček 5 příspěvků 26.06.14 18:00
@phoma píše:
@Michaela.Misa mam to stejne v prukazce mam tlaky 150100 a doma 13070 doktor pochopil nosim zaznamy mereni a vse ok..dopegyt beru uz4 roky brala jsem 2 tablety ted uz jen jednu po tech dvou jsem doma mela tlak 10050 a to jsem nedavala ale ten den v poradne opoet 150100

No i mě už se stává doma, že naměřím 100/60, léky fakt zabírají, až moc. Vysazovat si sama tabletku nechci, počkám do úterý, kdy jdu k lékaři, co poví a jak to zhodnotí.

Kaculatko
Extra třída :D 11750 příspěvků 26.06.14 18:14

@Michaela.Misa ahoj, ja mela vzdycky netehotna u doktoru tlak vyssi ale jeste v norme, jak pises syndrom bileho plaste… v obou tehotenstvich se mi hormonama tlak zvednul a byla jsem od zacatku lecena - dopegyt.
Merim doma, kdy jsou hodnoty v poradku a u doktoru to vyssi je, ale urcite ne 150/100, to uz proste na psychiku podle me neukecas, pokud to nenapadne doktory zazadala bych si o klasicky „rucni“ zmereni tlaku a ne pres ty elektronicky merice… jakmile je v tehotenstvi spodni tlak nad 90, tak uz muze byt problem s mimcem… mam sveho kardiologa a nekolikrat za tehotenstvi chodim na TK holter, dostanes meric na cely den, ktery zaznamenava pri vsech beznych cinnostech a podle toho uz doktori poznaji, jestli je problem vaznejsi. V prvnim tehotenstvi jsem na zaklade tohoto mereni byla odeslana do nemocnice a tyden na to mi tam praskla voda i kdyz jsem mela „tlaky na luzku“ ukazkove.
Toto druhe tehotenstvi se tlak zatim drzi dobre, takze mi gynekolozka rekla at tedy merim doma a kdyby doslo ke zhorseni urcite me zase odesle na holtera a zvedne se davka leku. Ale i na poradnach mam kolem 130/max90.

Crystal87
Generální žvanilka 24042 příspěvků 26.06.14 18:34

Já mám od začátku v tomhle těhu tlak 150/70.Doktorovi se to nelíbí jen si mám dojít k obvodní :nevim: ale zas všude jsem se dočetla že důležitý jen ten druhý a tne mám ok :think: Nevíte čím by to mohlo být? Ten první vysoký?

phoma
Echt Kelišová 7954 příspěvků 26.06.14 18:58

@Kaculatko ale ukecas opravdu mi ten tlak vyleti jen v poradne proste jsem vynerovana po tom vsem a tlakomer jsem tam prinesla a zkontrolovali jsme mereni a vychazel uplne stejne.ale mam opravdu tlakomer z lekarny omron za 1800 zadny obyc

Kaculatko
Extra třída :D 11750 příspěvků 26.06.14 19:10
@phoma píše:
@Kaculatko ale ukecas opravdu mi ten tlak vyleti jen v poradne proste jsem vynerovana po tom vsem a tlakomer jsem tam prinesla a zkontrolovali jsme mereni a vychazel uplne stejne.ale mam opravdu tlakomer z lekarny omron za 1800 zadny obyc

tak to je tedy sileny extrem… a mas to tak i pres leky nebo ti zatim nic nedali, kdyz doma je to ok?
Edit… uz to ctu sorry :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama